Sveikata > Šeimos sveikata > Kaip kovoti su popiečio...
 

Kaip kovoti su popiečio nuovargiu?


2009 08 05 | Autorius: Eli.lt
 

Kaip kovoti su popiečio nuovargiu?

Tikriausiai ne kartą įsitikinote, koks teisingas sparnuotas posakis: iki pietų kovojame su alkiu, po pietų – su miegu.

 

Antroje dienos pusėje daugelis mūsų pasijunta taip išsekę, kad nebėra jėgų net paprasčiausiems darbams. Kamuoja žiovulys, akių vokai sunkūs, šokinėjančios mintys neleidžia susikoncentruoti... Tokia būsena paprastai atsiranda apie 14-15 val., kai darbo diena – pačiame įkarštyje. Tada kaip tik mažiausiai norisi dirbti ir... tiesą sakant, apskritai nieko nebesinori.

 

Be abejo, galima pasistengti taip suplanuoti dieną, kad tuo metu leistumėte sau bent pusvalandį nusnausti ar atsipalaiduoti, tačiau daugeliui dirbančiųjų tai būtų pernelyg didelė prabanga. Net ir susiplanuoti svarbius darbus ankstesniam ar vėlesniam laikui ne visada išeina. Tad ar galima kaip nors pažaboti popiečio snaudulį?


 

• Papildykite organizmą baltymų atsargomis. Baltymai suteikia daugiau jėgų ir energijos. Kad jų nepristigtumėte vidury dienos, pusryčiams rinkitės daug baltymų turinčius produktus: jogurtą, pieną, sūrį, juodą duoną, kiaušinius.

 

• Mieguistumą taip pat gali sukelti pernelyg sotūs ir riebūs pietūs. Todėl per pietų pertrauką rinkitės lengvą, skrandžio pernelyg neapkraunantį maistą: gaivias salotas su liesa mėsa, porciją sriubos, daržovių troškinį.

 

• Daugelis darbuotojų po pietų pertraukos pasidaro dar ir kavos pertraukėlę. Kofeinas suteikia žvalumo – tai tiesa. Tačiau jei prie kavos pasmaližiausite dar ir saldumynais – gabalėliu torto, pyragaičiu ar saldainiu, galite sulaukti atvirkščio efekto. Produktai, kuriuose daug cukraus, šiek tiek kilsteli kraujospūdį, kas iš pradžių tarsi suteikia papildomo žvalumo. Tačiau jau po valandos spaudimas ir vėl šiek tiek smukteli, o kartu su juo – ir gebėjimas susikoncentruoti bei darbingumas.

 

• Žvaliau pasijusti padės vitaminas C. Suvalgykite desertui gaivų citrusinį vaisių ar išgerkite šių vaisių sulčių.

 

• Nepamirškite, kad jums būtinas grynas oras! Pusdienį pabuvus uždaroje patalpoje organizmui ima stigti deguonies. Šio trūkumo išvengti padės 10 min. pasivaikščiojimas gryname ore.

 


 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
ruta
2010-05-26 15:54:01
as tai taip pat kartais uzmiegu diena, tai krentu i lova, ir i tencel patalyne ir snusteliu valandelei. Po to ir jauciuos geriau ir energingiau
larisa
2010-03-15 17:22:22
kad miegas pagereja, isbandzius tencel patalyne, tai jau 100 procentu:))Seniau tai vis prabusdavau, nes labai blogai miegodavau, o dabar puikiausiai isismiegu:))
Vitalija
2010-03-08 14:07:19
maes kazkaip nebekamuoja popiecio nuovargis, nes nakti labai gerai issimiegu, isbandziau tencel patalyne ir atsisakyti jos nenoriu, nes miegas pagerejo kelis kart.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (184)
Aistė