Nėštumas > 9 mėnesiai > Sportas su pilvuku: koks...
 

Sportas su pilvuku: koks jums tinkamiausias?


2009 08 05 | Autorius: Eli.lt
 

Sportas su pilvuku: koks jums tinkamiausias?

Nėštumas ir sportas – anaiptol ne priešai. Tačiau svarbiausia, ką turite prisiminti – tai saikas. Nes pernelyg dideli fiziniai krūviai, ypač jei prie jų nebuvote įpratusi iki nėštumo, tikrai gali pakenkti. Taip pat nerekomenduojama atlikti daugelio pratimų, galinčių neigiamai paveikti pilvo ar dubens srities raumenis.

 

Kaip išlaviruoti ir surasti aukso vidurį, kad fizinis krūvis suteiktų naudos ir jums, ir kūdikiui, bet tuo pačiu ir būtų saugus ir nekeltų grėsmės jūsų sveikatai ir gerai savijautai? Štai 3 puikūs būdai fizinei formai palaikyti viso nėštumo metu, kuriuos medikai pripažino pačiais saugiausiais nėščiosios ir vaisiaus sveikatai.


 

1. Ėjimas. Sakoma, kad tai – pats natūraliausias ir saugiausias nėštukių sportas. Nesvarbu, ar eisite sparčiu žingsniu, ar tiesiog lėtai pasivaikščiosite – svarbiausia, kad tai teiktų jums malonumą. O jei suplanavote ilgesnį pasivaikščiojimą – būtinai pasiimkite vandens buteliuką, lengvų užkandžių ir, žinoma, mobilųjį telefoną, kad pasijutusi blogai turėtumėte galimybę išsikviesti taksi.

 

2. Prenatalinė joga. Ši jogos rūšis panaši į tradicinę jogą, tik kai kurios asanos adaptuotos taip, kad būsimosioms mamytėms būtų patogu jas atlikti. Jei iki šiol nesate lankiusi jogos užsiėmimų, saviveikla ne itin rekomenduojama – verčiau užsirašykite į jogos kursus nėščiosioms. Ne tik todėl, kad ten jus išmokys taisyklingai atlikti asanas, bet ir tam, kad perprastumėte kvėpavimo paslaptis. Tik taisyklingas kvėpavimas užtikrins maksimalų teigiamą jogos poveikį, priešingu atveju tai tebus paprasti raumenų tempimo pratimai.

 

3. Plaukimas. Plaukimas ypač tinka nėščiosioms todėl, kad atpalaiduoja didėjančio pilvo sukeliamą spaudimą, išvaduoja iš sunkumo jausmo. Jis taip pat stiprina rankų ir kojų raumenis neapkraudamas pilvo ir nugaros. Be to, nėščiąsias itin teigiamai veikia bent trumpam apimantis lengvumo, sąlyginio nesvarumo pojūtis.


 

Visi šie fiziniai pratimai padeda ne tik būsimosioms mamoms, bet ir dar negimusiems vaikučiams geriau fiziškai ir morališkai pasiruošti laukiančiam didžiajam įvykiui – gimdymui ir gimimui.

 


 
Taip pat skaitykite
Sužinoję, kad į pasaulį pasibels nauja gyvybė tėveliai iškart ima spėlioti kūdikio lytį. Taip buvo visais laikais, tad egzistuoja...

Pastojus pasikeičia ne tik pati besilaukiančioji, bet ir aplinkinių požiūris į ją. Žinoma, tai normalu, juk nėštumas - ypatingas...

Besilaukiančioms moterims yra atliekama įvairių tyrimų, skirtų įvertinti mamos ir kūdikio sveikatai. Vieni jų – tyrimai dėl vaisiaus...

Nėštumo testui parodžius teigiamą rezultatą apima begalinis džiaugsmas, kuriuo tiesiog privalu pasidalinti su brangiausiais žmonėmis...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (185)
Laura