Vaikai > Ugdymas > Ruošiamės į darželį
 

Ruošiamės į darželį


2009 07 27 | Autorius: Vera Anochina, Passion.ru, Jupiterimages nuotr.
 

Ruošiamės į darželį

Jūsų vaikas netrukus eis į darželį? Kada geausia pradėti lankyti darželį ir kaip padėti jam prisitaikyti prie nepažįstamos aplinkos, kaip apsaugoti nuo virusinių infekcijų? Su šiais klausimais susiduria beveik kiekviena mama. Kaip užbėgti problemoms už akių?

Klausimas, ar vesti vaiką į darželį ir kokiame amžiuje geriausia tai padaryti, kyla kiekvienai mamai. Kiek išgyvenimų ir nerimo susiję su šiuo įvykiu! Žinoma, visos mamos nori, kad vaikas kaip galima anksčiau prisitaikytų prie naujos aplinkos, susidraugautų su bendraamžiais ir noriai keliautų į darželį. Deja, ne visada viskas iš pat karto vyksta sklandžiai. Dažniausiai nepavyksta išvengti ašarų ir sunkumų pirmomis darželio lankymo dienomis. Pamėginkime išsiaiškinti, kada mažylis bus geriausiai paruoštas darželio lankymui ir ką būtina padaryti kad padėtumėte jam prisitaikyti.

Kada eiti į darželį?

Optimalus laikas pradėti lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigą – 3-4 metai. Šiuo metu imuninė sistema jau brandesnė, o psichologiškai vaikas geriau pasirengęs bendrauti su kitais vaikais naujame dideliame kolektyve.

Kartais, dėl objektyvių priežasčių, mama negali sau leisti tokios prabangos likti su mažyliu iki jam sueis 3-4 metai, tad lankyti darželį jam tenka jau nuo 2-2,5 metukų. Tokio amžiaus vaikas dar labai priklausomas nuo mamos. Tačiau neretai nutinka ir taip, kad jaunesni vaikai lengviau ištveria laikiną išsiskyrimą ir kuo puikiausiai pritampa darželyje.

Tačiau kai kurių psichologų manymu gali sutrikti tolio amžiaus vaiko natūralaus prisirišimo prie tėvų, namų raida, prarandamas šeimos kaip pačios brangiausios vertybės pojūtis, kas vėliau gali turėti neigiamos įtakos tolimesnei vaiko raidai.

Jei mažyliui labai nesiseka priprasti prie darželio (esama ir tokių vaikų), geriau paieškoti galimybių palikti jį namuose su močiute ar aukle. Tačiau nevertėtų pamiršti, kad „naminiai“ vaikai ilgainiui pajus bendravimo su kitais vaikais trūkumą. Todėl išėję pasivaikščioti jie veržiasi bendrauti, kartais net įkyriai lenda prie kitų vaikų. Taigi darželis – gana svarbus žingsnis, padedantis vystyti vaiko bendravimo kolektyve įgūdžius, formuoti jo asmenybę.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 5 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vaikai tėvams dažnai užduoda begalę klausimų. Pasak fizikos mokytojos Rigondos Skorulskienės, šiandien jau nesvarbu, jei tėvai...

Mūsų pasaulis yra kupinas įdomubių, kurios žavi tiek mus, tiek ir mūsų mažylius. Parinkome šiek tiek įdomių, nesudėtingų faktų,...

Jungtinėse Amerikos Valstijose vykdyta mokytojų apklausa atskleidė, kad 82 procentai jų socialinį tinklą „Facebook“ per savaitę...

Jungtinėse Amerikos Valstijose „Pearson“ atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 15-19 metų šios šalies moksleiviai,...

Rašyti komentarą

 
Vaida
2011-08-14 23:55:30
Nežinau kaip ten kas, bet mano duktė jau gatvėj vaikus užkabinėja, čiupinėja, paskui eina nieko daugiau aplink nematydama, kadangi aplinkui mažų daugiau nėra. Nežadu laikyt prie savęs prisirišusi iki 3metukų, vien dėl to, kad kažkas pasakė ar parašė. Neišvengs nei vienas adaptacijos laikotarpio, su juo susijusių sirgimų, nenorėjimų ir turės išmokt bendraut su vaikais. Žodžiu socialiai tobulėt. Aišku, mums tai, kaip dažnai sako, bus didesnis smūgis ir turbūt ašaros riedės ir nagus iki kaulo nusigraušim, bet tikiuosi tai išgyvent be didesnių pasekmių :)
mamskis
2010-12-29 14:09:54
Maniske i darziuka eina nuo 3 metu, ta tema buvo daznai kalbeta, tai be jokiu problemu ar asaru noriai pradejo eit. Bet problema ta, kad su vaikais ten niekas neuzsiima, vaikas neintegruotas, grupej 26 vaikai, del to neramu.... Ir serga istisai dabar, nors iki darzelio buvo sveika kaip ridikelis. Itariu psichologines kilmes problemas... Vaikas tvarkoj, bet aukletojos - zverys. Saukia ant vaiku, isvedusios i lauka isbara (kai lauke -2). nezinau, kiek dar tempsim ten, bet nieko geresnio aplink nera.... Tai neramu....
vilma
2009-10-06 11:59:34
matau , kad visos labai jaudinates, kad nuo 2 metu reik vaika leist i darzeli, nes reikia atgalios i darba, tai cia niekur taip gerai nera kaip Lietuvoj, Amerkoj gauni berods 4 men. nestumo atostogu, uk max.- 1metus(cia iskaitant dekretines) ir vargsai vaikai eina i lopselius nesulauke ir metuku..
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (170)
Tadas