Nėštumas > Planavimas > Nuo ko priklauso būsimo...
 

Nuo ko priklauso būsimo kūdikio lytis?


2009 07 23 | Autorius: Laura Barzdaitienė, Jupiterimages nuotr.
 

Nuo ko priklauso būsimo kūdikio lytis?

Žmonija jau spėjo įminti daugybę paslapčių, iki smulkiausių dalelių išskaidė ir ištyrė kiekvieną žmogaus organizmo ląstelę. Tačiau vis dar negali patikimai atsakyti į klausimą, nuo ko vis dėlto priklauso ką tik užsimezgusios naujos gyvybės lytis. O patikėti lemiamo vaidmens vien atsitiktinumui nesinori...

 

Taigi jūsų dėmesiui – naujausi įvairių šalių mokslininkų pasvarstymai, nuo ko priklauso kūdikio lytis.

 

1. Finansiniai reikalai: Turtingos moterys dažniau gimdo sūnus

 

Moters piniginė turi įtakos būsimo kūdikio lyčiai – tai įrodė olandų mokslininkai. Kaip tai susiję?

 

Pasirodo, visa esmė – evoliucijoje. Tai, kad neturtingos moterys dažniau gimdo dukteris, paaiškinama išlikimo instinktu. Skurdas gali tapti įvairių ligų atsiradimo priežastimi, po to seka pirmalaikė mirtis. Tokius atveju būtent dukra, o ne sūnus lieka stipresnė giminės pratęsimo garantija.

 

Pasak statistikos, ištekėjusios, išsilavinusios jaunos moterys taip pat dažniau gimdo sūnus, nei netekėjusios ir be išsilavinimo.

 

2. Giminės medis: Vaiko lytis priklauso nuo tėvo genų

 

Britų specialistai atliko tyrimus, kas turi įtakos būsimo vaiko lyčiai. Paaiškėjo, kad vyrams didesnė tikimybė susilaukti sūnaus jei jų giminės medyje buvo daug... vyrų. Kuo vyriškos giminės palikuonių genealoginiame medyje daugiau – tuo didesnė tikimybė, kad tie palikuoniai taip pat džiaugsis futbolo kamuolį spardančia o ne lėlę sūpuojančia atžala.

 

Nustatyta, kad iš tokios giminės kilusių vyrų spermoje daugiau Y chromosomų, kurios, susijungią su moteriška X chromosoma, lemia vyriškos lyties kūdikio atsiradimą (jei vyras perduotų X chromosomą, gimtų mergaitė).

 

Analogiškos paralelės su moterų giminės medžiu mokslininkams išvesti nepavyko: kokios lyties kūdikio susilauks moteris visai nepriklauso nuo to, kokios lyties palikuoniai dominuoja jos giminėje.

 

3. Kaltas testosteronas: Hormonų svyravimai moters organizme

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vaikutį planuojančios poros neretai susiduria su skaudžia realybe - retam pavyksta pastoti taip greitai, kaip norėtųsi. Medikai ramina, kad...

Tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje poros vis dažniau susiduria su sunkumais siekiant susilaukti vaikų. Tam įtakos turi daugybė veiksnių: genai,...

Poros, kurios jau praėjo sėkmingą pagalbinio apvaisinimo kelią, galės raštišku sprendimu leisti „įsivaikinti“...

Valstybė jau yra pasiruošusi sudaryti sąlygas teikti svarbiausias pagalbinio apvaisinimo paslaugas vaikų susilaukti norinčioms, bet...

Rašyti komentarą

 
...
2009-10-05 23:04:01
nesamone! ir taip jau visiems seniai aisku, ir jei neklystu, to moko 7 - 9 klaseje! moters chromosomos - X, vyro - x,Y, jei susijungia XX - mergaite, jei XY - berniukas :)
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (175)
Lukute