Sveikata > Ligų prevencija > Ką daryti kai skauda nugarą?
 

Ką daryti kai skauda nugarą?


 

Ką daryti kai skauda nugarą?

Nugaros skausmas – problema, su kuria anksčiau ar vėliau susiduria visi žmonės. Deja, pasireiškus pirmiesiems simptomams daugelis reaguoja pernelyg nerūpestingai: pamanyk, paskaudės – ir praeis.

 

Tuo tarpu nugaros skausmo priežasčių gali būti pačių įvairiausių, neatmetant ir galimybės, kad nugaros skausmas – rimto sveikatos sutrikimo simptomas.

 

Visų pirma nugaros skausmai gali būti susiję su stuburu. Ypač tai pasakytina apie žmones, dirbančius sėdimą darbą, mažai judančius. Nugarą dažnai paskausta tiems, kas keletą valandų per dieną praleidžia neatsitraukdami nuo kompiuterio arba ilgą laiką ramiai stovėdami.

 

Jei nebus imtasi priemonių, šių žmonių raumenys atrofuosis, kas igainiui lems stuburo slankstelių degeneraciją ir nugaros smegenų šaknelių kanalo susiaurėjimą. Tada stuburo skausmai taps aštrūs ir varginantys. Kartais tai netgi sukelia dalinį nedarbingumą, kadangi žmogus negali atlikti tam tikrų darbų.

 

Jei jūsų darbas susijęs su būtinybe ilgai sėdėti ar stovėti vienoje vietoje, stenkitės kas pusvalandį padaryti mankštą – pavyzdžiui, pasivaikščiokite po patalpą, dar geriau – atlikite keletą pratimų stuburui: pasilankstykite į priekį, į šalis, atgal. Tai padės išvengti stuburo atrofijos.

 

Tokuis pratimus naudinga atlikti kasdien po 10-15 min. Nugaros skausmų profilaktikai galima imtis ir kitų priemonių:

 

• Jei jums tenka ilgai stovėti – stenkitės kūno svorį paskirstyti tolygiai abiems kojoms arba nuolat kaitalioti, nuo vienos kojos ant kitos.

 

• Jei tenka kelti nuo grindų sunkų daiktą, stenkitės išlaikyti tiesią nugarą.

 

• Jei nešate ką nors sunkaus, dažniau sustokite ir perimkite svorį kita ranka.

 

• Neavėkite avalynės aukštesne nei 4 cm pakulne.

 

• Gydytojai ne veltui rekomenduoja miegoti ant kieto paviršiaus. Jei miegate ant pernelyg minkšto čiužinio, miego metu stuburas gali smarkiai išsilenkti, kas sukelia raumenų apkrovą. Iš pradžių nugara per naktį pavargsta, o vėliau ir paskausta.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Gripas – tai kvėpavimo takų infekcija, kurią sukelia gripo virusas. Jo sezonas tęsiasi nuo lapkričio iki kovo. Vaikai serga gripu 2-3...

Žmonės ilgą laiką stengėsi atrasti būdą, kaip efektyviai, pigiai ir greitai apsisaugoti patiems ir apsaugoti savo vaikus nuo baisiausių...

Tai patys elementariausi sveikos gyvensenos būdai, kurie saugos jūsų dantukus. Tai leis išsaugoti ne tik sveikus dantis, bet ir visą...

Visi žinome, kad šių laikų maisto produktai, perėję apdorojimo, perdirbimo, genetinių mutacijų ir cheminių trąšų atakų...

Rašyti komentarą

 
as-esu
2013-02-06 16:26:26
skauda nugara nuo 16 metu. dabar man beveik 30. dabar kai 7 menesiai sportuoju- geriau. taciau kartais vakarais negaliu uzmigti :( gelbsti liapko kilimelis arba karsta vonia.
Urte
2011-03-08 12:52:47
as irgi su stuburu turiu bedu, dar iki galo neissigydziau, bet bent jau nebesuriecia iki asaru. Pati lankiausi kineziterapijos centre, kareiviu g., tai geri specialistai, padejo, dabar vyrui paqnasi beda, bet jis i 5judesiu klubus vaiksto, nes su finansais sunkoka, bet irgi patenkintas :)
tadas
2010-12-13 19:37:22
dariau Dorn metoda,padejo,o nesitikejau ir nedaug kainavo.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (183)
mantvydas