Vaikai > Ugdymas > Vaikai laukia Rugsėjo...
 

Vaikai laukia Rugsėjo 1-osios!


2009 07 08 | Autorius: Gudragalvis.lt
 

Vaikai laukia Rugsėjo 1-osios!

Tik tik pasibaigė mokslo metai, o aš jau kuriu naujus darbo planus. Rudenį vėl ateis nauji mokinukai, nauji priešmokyklinės grupės vaikai.

 

Su priešmokykline grupe jau dirbu aštuntus metus. Kiekvienais metais vis nauji veidai, vis naujos idėjos ir planai. Su naujokais susipažįstu pavasarį, pasidariusi naujos priešmokyklinės grupės sąrašą. Kas lanko darželio grupę, vaikai jau mane pažįsta ir iš tolo sveikinasi: ,,Mokytoja, aš pas jus ateisiu!“ ( Rokas ), ,,Aš kitais metais eisiu į priešmokyklinukų grupę.“ ( Ema ), ,,Ar mane pažįstate?“ ( Benas ). Aurutė, Ingrida, Aneta dar nedrąsios. Jos tik meiliai nusišypso.

 

Vaikams išdalinu kvietimus ir kiekvieną asmeniškai birželio 1-ąją kviečiu visiems kartu susitikti. Manau, vaikai laukia tos dienos.

 

Jie ateina nedrąsūs, įsikabinę į mamytę. Pakalbinti šneka nenoriai, pasiūlius pažaisti su grupės žaisliukais, dažniausiai pasirenka tik vieną. Bet, kai vaikų prisirenka daug, naujokai atkunta: palieka mamytę, stebi draugo žaidimą, kviečiasi prie savęs, burzgina, kala, dėlioja.

 

Pirmiausia kalbinu vaikus: ką jie moka, ką norėtų sužinoti, o šiais metais tiesiog kalbėjomės apie spalvas – kas raudonuoja, kas geltonuoja, ar aplinkui yra žalių spalvų. Kaip linksma pirmą kartą į ranką paimti kreidos gabaliuką ir lentoje nupiešti saulę! Paskui įdėti akytes, šypsenėlę. Visi šypsomės ir plodami padėkojame naujiems draugams už gražius piešinėlius.

 

Po to žaidžiame slėpynių. Einame ,,pasislėpti“ nuo mamyčių. Mes einame į salę, o mamytėms paliekame pavartyti knygutes, pratybų sąsiuvinius, iš kurių žadame mokytis. Salėje žaidžiame ,,Jurgelį meistrelį“, ,,Tamsu tamsu“, skrajojame drugeliais, gaudome kamuoliuką. Sugavęs pasako savo vardą. Ir pats nedrąsiausias jau užmiršo visas baimes ir du kartus garsiai prisistato.

 

Mamytės mūsų "nesurado“, todėl grįžtame jų ieškoti. Jos niekur nedingo, o besišypsančios laukia vaikų. Mažiesiems pasiūlau atsargiai atidaryti savo darbo stalą, ir ten kiekvienas randa tuščią popieriaus lapą, spalvų. Dabar pasiūlau visiems nupiešti saulytę, mašiną, lėlę. Kol vaikai piešia, kalbuosi su mamomis: kokius dokumentus reikia pasiruošti lankant priešmokyklinę grupę, kokias darbo priemones nusipirkti per vasarą. Paaiškinu, kad miela, kada visi kartu jas turi, kada visi kartu gali pradėti dirbti, mokytis, žaisti.

 

Vasaros pradžios saulė kviečia į kiemą. Birželio 1-oji – vaikų diena, todėl padalinu visiems po kreidos gabalėlį, ir einame į kiemo pasaulį. Čia laksto mažieji darželinukai, čia nauji žaidimai, čia supynės, čia žalia pievutė. Vaikams žiba akys. Piešia savo piešinėlį, rašo vardelį, prašo daugiau kreidos...

 

Palengva pradedame atsisveikinti. Likusią kreidą padovanoju, pasiūlau papiešti namuose. ,,Viso gero, mokytoja!“. ,,Iki rugsėjo pirmosios!“. ,,Aš dar nenoriu namo!“.


 

Priešmokyklinės grupės mokytoja
INA OŽIŪNIENĖ, Linkuvos lopšelis-darželis

 

Mums pasisekė! Dalyvaukite ir Jūs Gudragalvis.lt rašinių konkurse: rašykite ir siųskite el. paštu info@gudragalvis.lt

 

 

 

 


 
Taip pat skaitykite
Vaikai tėvams dažnai užduoda begalę klausimų. Pasak fizikos mokytojos Rigondos Skorulskienės, šiandien jau nesvarbu, jei tėvai...

Mūsų pasaulis yra kupinas įdomubių, kurios žavi tiek mus, tiek ir mūsų mažylius. Parinkome šiek tiek įdomių, nesudėtingų faktų,...

Jungtinėse Amerikos Valstijose vykdyta mokytojų apklausa atskleidė, kad 82 procentai jų socialinį tinklą „Facebook“ per savaitę...

Jungtinėse Amerikos Valstijose „Pearson“ atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 15-19 metų šios šalies moksleiviai,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (200)
Medardas