Vaikai > Ugdymas > Vaikų vasaros stovykla: ar...
 

Vaikų vasaros stovykla: ar tikrai smagus vasaros nuotykis?


2009 06 30 | Autorius: Laura Barzdaitienė, Jupiterimages nuotr.
 

Vaikų vasaros stovykla: ar tikrai smagus vasaros nuotykis?

Vasaros matematika gali tapti tikru galvos skausmu daugeliui tėvų. Vaikams – 3 mėnesiai išsvajotų atostogų, tėvams – gerai, jei turi 1 mėnesį. Taigi lieka mažų mažiausiai 2 mėnesiai, per kuriuos reikia kažkaip užimti atžalas patiems būnant darbe.

 

Be abejo, vienas geriausių sprendimų – vaikų vasaros stovykla. Jei tik leidžia šeimos finansiniai ištekliai – galbūt net keletas stovyklų. Tiems, kurių vaikai taip vasarą pramogavo jau ne kartą, veikiausiai problemų nekils. Tačiau pirmą kartą savo mažuosius į stovyklą išleidžiantiems tėvams šis kelių savaičių išsiskyrimas gali būti itin skausmingas ir sunkus. Ar vaikas jau pasirengęs stovyklai? Ar jam ten nebus per sunku?

 

Kad apsispręsti būtų lengviau, o iškilus netikėtoms situacijomos reaguotumėte greičiau, parengėme jums išsamią atmintinę, ką turėtumėte žinoti prieš stovyklą, jos metu ir netgi po jos.

 

Ar vaikas pasirengęs stovyklai?

 

Tikslių požymių, kada mažieji jau būna pasirengę stovyklauti, nėra. O ir nuo pačios stovyklos daug kas priklauso: ar ji atitiks vaiko pomėgius ir lūkesčius? Ar jis ten susiras draugų? Ar būrio vadovams pakaks kompetencijos spręsti įvairiausias vaikų bendravimo problemas, jei tokių kils?

 

Ir vis dėlto esama tam tikrų dėsningumų, pagal kuriuos galima spėti, kaip seksis jūsų vaikui adaptuotis prie naujos aplinkos:

 

• Pasak psichologų, optimalus laikas, kada vaiką jau galima išsiųsti kelioms savaitėms į stovyklą – sulaukus 8-9 metų. Nors kai kuriems vaikams ir tai per anksti.

 

• Jei vaikas pats norėjo vykti į stovyklą, yra bendravęs su ten buvusiais draugais – tai ženklas, kad jis žino, kur vyksta, ir pats mano, jog jam ten patiks.

 

• Greičiau adaptuojasi lengvai bendraujantys, daug komunikacijos patirties turintys vaikai. Jie sparčiau susiranda draugų, prisitaiko prie kolektyvo ar netgi tampa jo lyderiais.

 

• Vaikas lengviau pakels laikiną išsiskyrimą su tėvais jei jau turės šiek tiek praktikos: jei anksčiau yra likęs bent savaitei pas senelius ar giminaičius, jei jau bent kartą yra buvęs stovykloje.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 4 >> Kitas

Gairės:  UŽ PRIEŠ
 
Taip pat skaitykite
Vaikai tėvams dažnai užduoda begalę klausimų. Pasak fizikos mokytojos Rigondos Skorulskienės, šiandien jau nesvarbu, jei tėvai...

Mūsų pasaulis yra kupinas įdomubių, kurios žavi tiek mus, tiek ir mūsų mažylius. Parinkome šiek tiek įdomių, nesudėtingų faktų,...

Jungtinėse Amerikos Valstijose vykdyta mokytojų apklausa atskleidė, kad 82 procentai jų socialinį tinklą „Facebook“ per savaitę...

Jungtinėse Amerikos Valstijose „Pearson“ atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 15-19 metų šios šalies moksleiviai,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (156)
Armida