Vaikai > Vaiko priežiūra > Pratinimas prie puoduko:...
 

Pratinimas prie puoduko: berniukai skiriasi nuo mergaičių!


2009 06 29 | Autorius: Laura B., Jupiterimages nuotr.
 

Pratinimas prie puoduko: berniukai skiriasi nuo mergaičių!

Kuo skiriasi berniukai nuo mergaičių sužinome gana ankstyvoje vaikystėje. Ir vis dėlto daugeliui tėvų tenka šias žinias pasitikrinti iš naujo kai jų atžaloms ateina laikas sėstis ant puoduko. Kada tinkamiausias metas pratinti mažylį prie “tualeto etiketo” ir ar berniukai bei mergaitės pratinami skirtingai? Pamėginkime sudėlioti visus takus ant “i” šioje subtilioje temoje.

Ar tiesa, kad berniukai prie puoduko pripranta sunkiau, nei mergaitės?

Dauguma mamų neabejotinai atsakytų į šį klausimą teigiamai. O vaikų raidos ekspertai tai patvirtina ir netgi įvardija tikslią priežastį: paprastai ir vienos, ir kitos lyties vaikus pirmosios civilizuoto gamtinių reikalų atlikimo meno pradeda mokyti moterys – mamos, močiutės, auklės. Nenuostabu, kad jos ne visada tai daro berniukams patogiausia forma. Kita vertus, mergaitėms paprasčiau mokytis ir iš gyvų pavyzdžių. Kelionėje, kavinėse joms neretai tenka eiti į tualetą drauge su mama, tad turi gyvą pavyzdį, kaip visa tai atliekama. Berniukams, kuriuos kurį laiką mamos taip pat vedasi į moterų tualetą, šis pavyzdys visiškai “negalioja”, taiga ne taip greitai ir susiformuoja įgūdžiai.

Kita berniukiška problema – faktas, jog berniukams puoduko meną tenka įvaldyti 2 etapais: visų pirma jie išmoksta šlapintis sėdėdami, tik vėliau – stovėdami. Taigi ir pats mokymosi procesas dėl to kiek pailgėja.

Ar nereikėtų berniukus iš karto mokyti šlapintis atsistojus?

Kai kurie tėvai įsitikinę, jog pratinant berniuką prie puoduko išmintingiau būtų jį pamokyti iš karto tai daryti atsistojus. Be abejo, tai įmanoma tik tuo atveju, kai puoduko reikalais susirūpinama jau išmokus mažyliui tvirtai stovėti.

Vis dėlto specialistai pataria neskubinti šios “vyriškos privilegijos” ir iš pradžių mažylį ant puoduko tik sodinti. Logika čia paprasta: iš pradžių mažieji neskiria šlapinimosi ir tuštinimosi procesų, svarbiausia jiems yra suvokti, jog abiejų šių procesų rezultatai turi atsidurti naktipuodyje. Tėvų užduotis – parodyti, jog jiems reikia skirti šiek tiek laiko: tinkamu metu atsisėsti ir padaryti “savo reikalus”. Ir tik vėliau jų atžala išmoks, jog tų reikalų būna “didesnių” ir “mažesnių”, o berniukai įsisąmonins netgi tai, jog priklausomai nuo to ant unitazo sėdamasi arba prie jo stojamasi.

Kad berniukams procesas vyktų kuo sklandžiau ir švariau, ieškokite specialaus puoduko berniukams, su pridedamu išgaubtu “snapeliu”, saugančiu nuo “šlapių avarijų” aplink puoduką.

O kada prie puoduko galima stoti?

Idealus laikas – tada, kai mažylis jau puikiai žinos, ką reikia daryti atsisėdus ant puoduko. Taip pat idealu jei mažylis pamato, kaip gamtinius reikalus atlieka realus pavyzdys: vyresnis broils, tėtis, senelis. Dar geriau jei ir pirmąsias pamokas šlapintis tokiu būdu duotų būtent jie – mažyliui bus lengviau ir paprasčiau prisitaikyti. Tiesa, kol jis išmoks tai daryti tikrai švariai, teks apsišarvuoti kantrybe ir kur kas dažniau pasisukioti su šluostėmis aplink unitazą.

Kas žinotina pratinant prie puoduko mergaites?

Svarbiausią taisyklę mamos spėjo išmokti jau keisdamos sauskelnes: pasišlapinus ar pasituštinus mergaitės lytiniai organai ir užpakaliukas valomi tik judesiu “iš priekio – atgal”, jokiu būdu ne atvirkščiai, kad išangės bakterijų nepatektų ant jos lytinių organų ir nesukeltų infekcijos. Taigi kai mergaitė mokysis susitvarkyti šiuos intymius reikalus pati – būtinai akcentuokite, aiškinkite ir vis priminkite šį svarbų dalyką.

Procesą palengvinantys aksesuarai

Ko reikia, kad mergaitei sėdėjimas ant puoduko arba mokymasis sėstis ant unitazo taptų įdomesnis? Visų pirma – dailaus puoduko, patogaus unitazo dangčio, pritaikyto mažiesiems ir smagių žaisliukų po ranka.

Berniukams reikia tų pačių dalykų ir… pageidautina – dar šio bei to. Nors Lietuvos parduotuvių lentynose kol kas berniukų tualeto aksesuarų nėra gausu, interneto parduotuvėse galima įsigyti pačių netikėčiausių mokymosi procesą palengvinančių smulkmenų, nuo specialių apsauginių skydų unitazui ir patogaus, prie mažylio ūgio prisitaikančio pisuaro iki specialių tirpstančių piešinėlių ar figūrėlių, kurios įmetamos į unitazą tam, kad mažajam riteriui būtų kuo smagiau šį “meną” aplieti ir tėvams netektų po keliasdešimt minučių tūnoti tualete raginant savo atžalą pagaliau nusilengvinti. Jei jūsų vaikui “puoduko akademijos” mokslai sekasi sunkiai – nepraleiskite progos paieškoti jums ir jam kasdienybę palengvinančių priedų!


 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
asdhghgd
2010-02-22 18:40:50
Kam mokinti berniuka slapintis atsistojus, jis gi dar mazas ir tik pro shali darys. Kai paaugs, supras kad reikia tokius reikalus atlikti kaip ir visi vyrai. Nors mas asmenishkai zymiai shvariau visus gamtinius reikalus atlikti atsitupus, nesvarbu ar mergaite ar berniukas.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (166)
Rokas