Namai > Šventės > Joninių šventė:...
 

Joninių šventė: įdomiausios tradicijos iš viso pasaulio


2009 06 23 | Autorius: Parengė Laura Barzdaitienė, Jupiterimages nuotr.
 

Joninių šventė: įdomiausios tradicijos iš viso pasaulio

Trumpiausią metų naktį ir ilgiausią dieną švenčia daugybė pasaulio tautų. Ir vis dėlto ši pagoniškus papročius menanti šventė, apgaubta krikščioniška Švento Jono nakties skraiste, labiausiai švenčiama būtent krikščioniškame pasaulyje. Pagrindiniai šventės akcentai pasikartoja beveik visuose kraštuose: per naktį dega laužai, pinami vainikai, simboliškai prausiamasi vandens telkiniuose, renkamos vaistažolės.

 

Ši šventė pinte apipinta mistika: tikima, jog tą naktį įsisiautėja piktosios jėgos, kurias galima įvairiai pergudrauti ir nugalėti. Įvairūs Joninių nakties ritualai padeda nuspėti ateitį, apsaugo nuo negandų, sustiprina sveikatą ir vaisingumą. O atidžiau panagrinėjus krikščioniškąją literatūrą tampa aišku, jog... net ir pati šventės data yra apgaubta paslapties: žinoma, kad Jonas Krikštytojas (būtent jo garbei krikščioniškasis pasaulis ir švenčia Jonines) yra gimęs likus lygiai pusmečiui iki Kristaus gimtadienio. Mokslininkams suabejojus, ar Kristus tikrai gimė žiemą, abejonių ima kelti ir pati Joninių data. Bet tikintiems magiškomis Vasarvidžio nakties galiomis tai tikrai nesvarbu.

 

Na, o kad gerosios jėgos išties nugalėtų blogąsias, šią naktį kiekviena tauta turi savų tradicijų. Galbūt ir jūs sugalvosite prisišaukti sėkmę ne tik lietuvišku būdu? Pateikiame pačius įdomiausius šventės akcentus:

 

• Joninių šventimas Brazilijoje prasideda likus savaitei iki pačių Joninių, o baigiasi – savaitę po jų. Joninės čia sutampa su liūčių sezonu, o žmonės jos metu dėkoja šventam Jonui už žemę atgaivinantį lietų. Beje, Pietų pusrutulyje gyvenantiems brazilams, kaip ir australams tai – ne vasaros, o žiemos šventė.

 

• Pasak bulgarų, Joninių rytą patekėjusi saulė iš tikrųjų šypsosi ir žaidžia. Kas ją tokią pamatys – bus sveikas kiaurus metus. Taip pat šioje šalyje tikima, kad saulėtekio metu, prieš iškrentant rasai surinktos žolelės turi daugiau gydomųjų galių.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Artėjant didžiausioms metų šventėms dažnam iškyla klausimas: ką gi dovanoti mažiesiems šeimos nariams – vaikams?...

Jeigu apie senąsias Kūčių tradicijas šį bei tą žinome, tai apie Kalėdas, kaip taisyklė, informacijos turime mažiau, tačiau...

Kalėdos yra viena gražiausių metų švenčių, kurios ypač laukia mūsų mažyliai. Vaikučiai taip pat uoliai ruošiasi - padeda...

Vaikystė tęsiasi nuo pirmųjų iki dvyliktųjų metų, tad šį kartą orientuojamės į ikimokyklinio ir ankstyvojo mokyklinio amžiaus...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (277)
Karolis