Namai > Santykiai > Ar galima gyventi be sekso?
 

Ar galima gyventi be sekso?


2008 06 12 | Autorius: Eli.lt
 

Ar galima gyventi be sekso?

Joms 30-40metų. Jos ramios, nepriklausomos, patrauklios ir laimingos. Tačiau seksu jos daugiau nebeužsiiminėja – jų gyvenime tam vietos tiesiog nėra. Tačiau kaip apsieiti be fizinės meilės pasaulyje, kuriame viešpatauja malonumai? Ar galima atlaikyti šį spaudimą ir išlikti harmoninga asmenybe?

Žmonės, išbraukiantys seksą iš savo gyvenimo prioritetų, tai daro dėl įvairių priežasčių. Tačiau kiekvienas jaučiasi esantis kitoks. "Man atsibodo visiems įrodinėti, jog esu normali, - skundžiasi Viktorija, jau septynerius metus gyvenanti viena. – Aplinkiniams lengviau mane įtarinėti dėl visokių nuodėmių, nei priimti tiesą tokią, kokia ji ir yra".

 

Tuštumos jausmas

Ar normalu gyventi be sekso? Froidas teigė, jog abstinencija nepakeliama. Psichoanalizės pradininkas buvo įsitikinęs, jog seksualinis potraukis yra įgimtos psichinės energijos (libido) pasireiškimas. Ji įtakoja mūsų elgesį – sukelia susijaudinimą, kuriam būtinas išlydis. Jo metu jaučiame ramybę ir malonumą. Jei šio poreikio dėl kokių nors priežasčių patenkinti negalima, kyla fizinis ir psichinis diskomfortas, jaučiame nerimą ir beviltiškumą. Kova su savo jausmingumu sekina: tramdydamas savo seksualinius impulsus, žmogus iššvaisto tam labai daug gyvybinės energijos, todėl nedaug kas tam ryžtasi.

Po sunkių skyrybų 39-erių Arvydas jau penketą metų praktikuoja visišką susilaikymą. Jis juokiasi: "Tai ne tiek kova, kiek sekinanti mintis: aš praleidžiu kažką svarbaus, be ko mano vyriškas gyvenimas nėra pilnas".

32 metų Rimos istorija kitokia: jaunystėje ją išprievartavo, po to ji visiškai atsisakė sekso. Apie savo trylikos metų susilaikymą ji kalba su skausmu: "Kai vyras man patinka, aš iš karto imu jausti savo nepilnavertiškumą – aš lyg prarandu kontaktą su savo kūnu. Todėl aš užsisklendžiu ir imu vengti susitikimo su man patinkančiu žmogumi".

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 4 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Savo vaikučiams esame tvirčiausia atrama ir patys svarbiausi žmonės visame pasaulyje, tačiau jie, atrodytų, per akimirką užauga, palieka...

Darnūs ir harmoningi santykiai turi ypatingai daug įtakos gyvenimo kokybei, tačiau sugyventi su kitu asmeniu reikia mokytis - abu partneriai...

Prasidėjus santykiams svarstome, kokia bus jų ateitis - ar pavyks drauge praleisti visą gyvenimą, o galbūt tai tik trumpalaikis...

Kuo arčiau diena, kai vaikas pravers darželio duris – tuo greičiau plaka ne tik būsimo darželinuko, bet ir tėvų širdys. Vaikų...

Rašyti komentarą

 
p.s.
2015-05-28 20:48:55
jeigu kam idomu paskaityt placiau, imetu straispnio nuoroda www goo. gl/i5Byz0
Linas
2015-05-28 20:48:33
Zinoma, sauniausia tai, kad yra tikimybe pasveikti (bet viskas priklauso nuo priezasties), kad siu vaistu nereikia vartoti nuolat - tik pagal poreiki. Ir jie tikrai efektyvus. Suveikia greitai (per 15-30 min), poveikis tesiasi gana ilgai (6 val ir daugiau)
Linas
2015-05-28 20:48:13
Pakliuvo geras daktariukas, leido pasirinkt paciam. Pasake, kad vi-agra jau beviltiskai pasenusi. Po to israse recepta spedrai. Dar po to suzinojau, kad receptas nebutinas - galima isigyti ir taip. Bet saugumo sumetimais patiems geriau nerizikuot - doze svyruoja nuo 50 iki 200 mg, o jeigu problema kokia nors rimta (pvz, su skydliauke), sis vaistas jusu neisgydys - jis tik pagerins kraujo pritekejima i varpa.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (176)
Gvidas