Vaikai > Vaiko priežiūra > Projektas "Galimybė...
 

Projektas "Galimybė gyventi geriau" prasidėjo


2009 06 10 | Autorius: TV3 informacija
 

Projektas "Galimybė gyventi geriau" prasidėjo

Pernai startavusi „Išsipildymo akcija 2008“ aukoti Lietuvos žmones kvietė net trimis etapais. Vienas jų buvo skirtas vaikų namų globos auklėtiniams ir jų poreikiams patenkinti, taip pat buvo supažindinta su 12 jautrių istorijų ir kviečiama padėti jų herojų šeimoms, o trečiame etape šį kartą buvo atsižvelgta ir į psichologines vaikų problemas. Organizacija „Gelbėkit vaikus“, bendradarbiaudama su TV3 ir SEB inicijuojama „Išsipildymo akcija“, pasiūlė programą – teikti psichologinę pagalbą vaikų globos namų auklėtiniams. Iš viso ši programa yra suskirstyta į du etapus. Vienas jų prasidėjo šį pavasarį, o antrasis startuos rudenį. Pirmajame etape dalyvauja net dešimt vaikų globos įstaigų: Molėtų, Švenčionėlių, Kėdainių, Paparčių Šv. Juozapo, Klaipėdos, Telšių, Pamūšio Šv. Antano Paduviečio, Grūžių, Obelių ir Antazavės vaikų globos namai.
 

Rudenį tas pačias pratybas su specialistais pereis dar 15 numatytų globos įstaigų. Šiai organizacijos „Gelbėkit vaikus“ surengtai „Galimybė gyventi geriau“ programai iš viso iš „Išsipildymo akcijos 2008“ lėšų bus skirta daugiau nei 360 000 litų.
 

„Su vaikais dirbantys specialistai atvyksta į programoje dalyvaujančius vaikų globos namus. Iš viso yra suplanuota po 10 grupinių pratybų. Taip pat organizavome papildomus susitikimus prieš pačios programos startą, kad vaikai ir globos namų personalas susipažintų su grupinių pratybų pobūdžiu. Be to, paskaitų eigoje išryškėjo poreikis vykdyti susitikimus ne tik vaikams, bet ir globos namų darbuotojams, auklėtojoms. Vyksta grupiniai mokymai, mokoma bendrauti su vaikais, spręsti konfliktus, aiškinama, kaip prieiti prie kiekvieno vaiko ir labiau vieniem kitus suprasti“, – sako vienas iš programos „Galimybė gyventi geriau“ iniciatorių psichologas Evaldas Karmaza.
Šiuo metu globos namuose pratybas iš viso veda 10 specialistų, turinčių ilgalaikę darbo patirtį su vaikais.
 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (176)