Nėštumas > Planavimas > Antrinis nevaisingumas
 

Antrinis nevaisingumas


2009 06 10 | Autorius: Parengta pagal
 

Antrinis nevaisingumas

Antrinis nevaisingumas – tokią diagnozę išgirsta jau vieną ar keletą vaikų turinčios poros, kurioms ilgiau nei metus nepavyksta susilaukti dar vienos atžalos.

 

Holivude – dažna problema

 

Viena garsiausių Holivudo porų, Sarah Jessica Parker ir Matthew Broderick netrukus laukia šeimos pagausėjimo – jiems gims dvynukės mergaitės, kurias bus išnešiojusi surogatinė motina.

 

Ši žvaigždžių pora susituokė 1997. Prieš šešerius metus susilaukė sūnaus James Wilkie, ir jau nuo tada svajoja apie antrą atžalą. Tačiau antrinis nevaisingumas sukliudė jų planus pastoti antrą kartą. Taigi 44 metų Sarah ir 17 metų Matthew nusprendė susilaukti daugiau atžalų per surogatinę motiną.

Aktorė Courtney Cox 2004-aisiais po dirbtinio apvaisinimo procedūros pastojo ir susilaukė dukters Coco. Deja, antrą kartą pastoti jai vis dar nepavyksta. Ir nors dirbtinis apvaisinimas, pasak pačios Cortney, buvo slegiantis ir sunkus jos gyvenimo etapas, aktorė trokšta, kad jos dukra turėtų broliuką ar sesutę, tad veikiausiai ryšis tai išgyventi dar kartą. Jei nepavyks – ji su vyru svarsto apie įsivaikinimo galimybę.

 

Ar turintiems vaikų lengviau?

 

Pasirodo, antrinio nevaisingumo diagnozė nėra tokia jau reta, ją išgirsta maždaug 1 iš 5 Didžiosios Britanijos porų, o šeimų, auginančių tik vieną atžalą, skaičius vis auga.

 

Pasak specialistų, antrinio nevaisingumo diagnozė yra beveik tiek pat skausminga, kaip ir pirminis nevaisingumas. Daugybė vieną vaiką turinčių porų svajoja ir apie daugiau atžalų.

 

Poroms, kurios pastojo natūraliai pirmą kartą, sunku suvokti faktą, jog taip nenutinka ir vėl, be to, tenka dar iškęsti dvilypį jausmą: juk jie turėtų džiaugtis turėdami tą vieną vaiką, kai kitos poros vis dar nesėkmingai bando susilaukti bent tos vienintelės atžalos. Jie gali jaustis savotiškai mažiau verti gydymo nei tie, kurie vis dar neturi vaikų.

 

Ir vis dėlto poros, patyrusios antrinį nevaisingumą, nusipelno tokios pat pagalbos ir supratimo, kaip ir bandančios pastoti pirmą kartą.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vaikutį planuojančios poros neretai susiduria su skaudžia realybe - retam pavyksta pastoti taip greitai, kaip norėtųsi. Medikai ramina, kad...

Tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje poros vis dažniau susiduria su sunkumais siekiant susilaukti vaikų. Tam įtakos turi daugybė veiksnių: genai,...

Poros, kurios jau praėjo sėkmingą pagalbinio apvaisinimo kelią, galės raštišku sprendimu leisti „įsivaikinti“...

Valstybė jau yra pasiruošusi sudaryti sąlygas teikti svarbiausias pagalbinio apvaisinimo paslaugas vaikų susilaukti norinčioms, bet...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (180)
Sandra