Virtuvė > Patarimai > Blynai kaip iš paveikslėlio
 

Blynai kaip iš paveikslėlio


2009 06 06 | Autorius: parengė Laura B.
 

Blynai kaip iš paveikslėlio

Menam mįslę keturgyslę: kokį patiekalą vaikai mielai valgytų pusryčiams, pietums ir vakarienei, o kiekviena mama sugalvotų mažiausiai 10 skirtingų sveikų priedų prie jo? Na žinoma, tai – blynai!

 

Jei vadovautumėmės vien sveikos mitybos principais, blynai pasirodytų besąs beviltiškas mitybos balastas. Daug miltų, šiek tiek riebalų, kiaušinis, pienas, vanduo... Ir, kas blogiausia, juos reikia kepti, o keptas maistas, kaip žinia, nėra labai pageidautina mažųjų valgiaraščio dalis. Bet ką daryti, jei vaikai juos šitaip dievina?

 

Sumani mama žino paslaptį: galima blynus savaip patobulinti, kad jie taptų ir skalsesni, ir sveikesni. Juk į blynų tešlą įmaišius sėlenų, rugių miltų, kokių nors kruopų košės ar varškės, jų turinys lyg ir pasitaiso. O jei dar prie šio gardėsio ir šviežių pertrintų uogų ar vaisių gabalėlių pasiūlysite – gausite paradoksą, jog blynai – vitaminų bomba!

 

Tačiau ne paslaptis: tie patys nuobodūs apskritimai lėkštėje ilgainiui pabosta ir pačiai šeimininkei, ir mažajam valgytojui. Norisi, kad patiekalas būtų įdomesnis, labiau intriguotų, džiugintų. Jūsų dėmesiui – keletas rekomendacijų, kaip patobulinti savo kasdienius blynus.

 

  1. Vieną storesnį ir skalsesnį blyną (pvz. kai tešloje naudojama ir varškė ar košė) įdėkite į lėkštę ir dekoruokite vaisių gabaliukais. Galite šį darbą patikėti net ir pačiam valgytojui. Saulytė ar gėlytė tikrai bus skaniau, nei paprastas blynas!

 

  1. Iš mažesnių apvalių blynukų galite sudėlioti pailgoje lėkštėje šimtakojį. Teliks iš razinų ar mėlynių padaryti jam kojeles, o iš šokoladinio kremo ant pirmojo blynelio nupiešti veiduką.

 

  1. Vyresniems dekoruotojams galite patikėti išdėlioti ant blyno ir kokio nors personažo veidą. Kūrybiniam procesui panaudokite vaisių gabalėlius, uogas, spalvotus žirniukus, pusryčių dribsnius, varškės kremą, grietinėlę ar vaisių sirupą.

 

  1. Blynai-žvėreliai – kitas įdomus žaidimas. Iškepkite didesnių ir mažesnių apvalių blynų, iš jų galima išdėlioti šuniuką, meškiuką ar netgi kiškį. Pagrindas – didžiausias blynas, uždėjus ant jo mažesnįjį gaunamas reljefinis snukutis, pridėjus du mažesnius blynukus viršuje – ausytės, iš vaisių gabalėlių išdėliojamos akytės, nosis, burna.

 

 

  1. Patogus būdas iškepti įdomesnių formų blynelius – nusipirkti specialiai blynams kepti skirtas formeles su rankenomis, kurios dedamos į keptuvę ir į jų vidų pilama tešla.

 

 

  1. Kepant blynus jums į pagalbą gali ateiti ir konditerinis švirkštas: juo galite išspausti į keptuvę įvairios formos blynelių, netgi iškepti raideles, iš kurių susidėlioja vaiko vardas.

 


 
Taip pat skaitykite
Maisto gaminimas gali tapti malonia ir raminančia veikla, ypač, jeigu žinote daug šį procesą palengvinančių gudrybių. Ar žinote,...

Mokėjimas išvirti sultinį - svarbus kulinarinis įgūdis. Sultinį galima panaudoti labai plačiai: patiekti prie pyragėlių ar kibinų,...

Kava – neatsiejamas kiekvieno ryto palydovas, tačiau ne tik. Šį, kūną atgaivinantį bei energijos ir žvalumo suteikiantį...

Kas lėmė tokį stulbinantį lauko kepsninių populiarumo šuolį? Pažvelkime, kas paskatino lauko grilinių populiarumo augimą Lietuvoje...

Rašyti komentarą

 
Tikras maistas
2009-10-24 05:18:22
Sveiki (ekologiski) is ukininku maisto produktai su nemokamu pristatymu Vilniuje, Kaune, Panevezyje, susidomejus : tikrasmaistas@tikrasmaistas.lt
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (196)
kamilyte