Namai > Santykiai > Kaip išgyventi po skyrybų
 

Kaip išgyventi po skyrybų


2008 06 04 | Autorius: Eli.lt
 

Kaip išgyventi po skyrybų

Vakar dar turėjote šeimą. Kokia ji bebuvo, bet pilna. Ir buvo šiokia tokia laimės iliuzija, kad viskas taip, kaip pas visus. O šiandien... Jūs išsiskyrėte ir nieko nebepakeisi... Jūs jaučiatės esanti visiškai atplėšta nuo normalaus, įprasto ir santykinai stabilaus gyvenimo, grimztanti į depresijos, apatijos ir visiško nesidomėjimo gyvenimu gelmę.

Viskas pasikeitėte. Taip! Bet nesibaigė. Ne! Anaiptol! Viskas dar tik prasideda...

Kažkodėl permainas, susijusias su mūsų šeimynine padėtimi, mes pergyvename labai skaudžiai. Sutikite:

Skyrybos – tai siaubinga! Skyrybos – tai mūsų svajonių ir laimingo gyvenimo krachas! Skyrybos – tai vienatvė ir visiška apatija!

Bet ar jums neatrodo, kad šiomis minutėmis, pilnomis jausmų sąmyšio, jūs paprasčiausiai nematote antros monetos pusės? O ten, tarp kitko, gali būti užrašytas visiškai kitoks tekstas:

Skyrybos – tai ilgai lauktas išsivadavimas iš iliuzijų jungo! Skyrybos – tai naujos perspektyvos ir naujos galimybės! Skyrybos – tai susitikimai, pažintys ir meilė, kurią jau seniai pamiršome!

Kaip bebūtų gaila, kiekvieno mūsų veide užrašyta, kad išsiskyrėme. Lyg koks antspaudas ar kaukė iki gyvenimo pabaigos. Bet taip nutinka tik tuomet, kai įsikabiname praeities ir neleidžiame mūsų gyvenime atsirasti pokyčiams!

Pabandykime susitvarkyti su mums skausmingomis skyrybų pasekmėmis. Taigi ką pirmiausiai išgyvename po skyrybų?

 

Kaltės jausmą

Nepriklausomai nuo to, kas buvo šeimos skyrybų iniciatorius, kiekvienas iš mūsų išgyvename aštrų kaltės jausmą. Dėl to, kad nesugebėjome išsaugoti santykių, kad paliko ar paliekame. Dėl vaikų išgyvenimų, jeigu jų turime, dėl tėvų, dėl giminaičių, dėl draugų. Dėl to, kad "esame atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinome", jaučiame neigiamus jausmus kažkada buvusiam pačiam artimiausiam žmogui. Dėl to, kad esame priversti kalbėti apie materialius dalykus, dalintis daiktus ir grąžinti dovanas.

Labai dažnai skyrybų metu mes parodome ne pačias geriausias savo savybes. Iš giliausios mūsų pasąmonės kertelės į dienos šviesą išlenda tokie monstrai ir džinai, apie kurių buvimą mes net neįtarėme. Ir dabar mes jaučiame aštrų kaltės jausmą dėl to, kad leidome jiems pasirodyti visu savo grožiu ir taip neprotingai elgėmės. Ak, jeigu tik būtų galima viską atsukti atgal! Bet nevaldomas skyrybų vežimas, tiesiog viesulas, jau pervažiavo mūsų gyvenimus ir kai kuriuos netyčia sutraiškė, kai kuriuos mirtinai išgąsdino, o kai kuriuos padarė invalidais visam gyvenimui. Ir dėl to kalti esam mes. Kadangi šį jausmą sunku pakelti, mes jį esame linkę paversti į ...

 

Pyktį

priešingos pusės atžvilgiu. Na štai mes nenorime prisiimti atsakomybės dėl to, kas vyksta! Ir viskas! Gyvendami mes neįpratome to daryti. Todėl ir ieškome kaltų. Ne visada kaltuoju tampa buvęs vyras ar buvusioji žmona. Į juodąjį sąrašą gali patekti šešuras, uošvė, teta, penktos eilės bobutė, kaimynė. Nesvarbu kas, nors ir dabartinis ministras pirmininkas ar namų valdytojas. Kas tik norite, bet tik ne aš!

Nors dažniausiai mes pykstame ant pagrindinių mūsų nelaimingos santuokos kaltininkų – buvusiųjų išrinktųjų. Juk dėl visko kalti būtent jie. Maža to, visi priešingos lyties atstovai mums asocijuojasi su jais. Taip gimsta mitai, kad visos bobos ir visi vyrai tokie patys.

Kaip jūs galvojate, kas mūsų laukia tolimesniame gyvenime turint tokį humanišką ir optimistišką požiūrį į pasaulį? Teisingai, kaip mes galvojame, taip ir atsitinka. Nuo šiol savo gyvenime sutinkame visus tokius pačius.

Mūsų optimizmui nepadeda ir pilnaviduriu žiedu žydintis...

 

Nepasitikėjimo savimi jausmas

Kaip bebūtų gaila, tenka pripažinti, kad tik nedaugeliui individų skyrybos atneša išsivadavimą ir pasitikėjimą savimi. Dauguma iš mūsų patiria aštriausią nusivylimą savo talentais, grožiu, žmogiškosiomis savybėmis ir kitomis vertingomis savo asmenybės pusėmis. Tuo pačiu metu buvę mūsų mylimieji pateikia tiek daug neigiamos informacijos apie mūsų "tikrąją vertę", kad mes nejučia imame tuo tikėti.

Ir net jeigu mūsų neužsipuola...

Įsivaizduokite, ką išgyvena moteris, patyrusi neištikimybę, ar vyras, kurį paliko dėl kito... Net jei ir nėra klasikinio meilės trikampio, tave vis tiek atstumia. Ir jūs jaučiate aštriausią...

 

Vienišumo jausmą

Galima sakyti, visiško vienišumo. Dėl to, kad nebeturite net iliuzijų apie santykius. Net ir tuo atveju, jeigu tai padarėte sąmoningai, išgyvenote šį sprendimą per daugelį bemiegių naktų, nugalėjote vidinę kovą, jūs vis tiek staiga pasijusite nuo visų atitrūkusi.

Apskritai, aš manau, laikas pereiti prie...

 

Radikalių kovos būdų

Kam dar kartą berti druskos ant žaizdos ir konstatuoti tai, kas akivaizdu? Jūs ne viena tokia. Tūkstančiai moterų mūsų šalyje turi analogiškų problemų. Praktiškai visos jos išgyvena iki gilios senatvės. Ir sukuria naujas šeimas, įsimyli, gimdo vaikus. Ir randa naują gyvenimo prasmę.

Tikiuosi, jūs nepriklausote tam 1% beviltiškų pasimistų, kurie atsižegnoja ir virsta kankiniais.

Dauguma žino faktą, kad moterys po skyrybų žymiai daugiau dėmesio skiria savo gyvenimui, savo vidiniam pasauliui, savo karjerai ir asmeniniam gyvenimui. Ji tampa aktyvesne, įtempia savo gyvybines jėgas, kad susidorotų su ją užgriuvusiomis problemomis.

Žinoma, daugelį gyvenimiškų klausimų jai tenka išspręsti savarankiškai.

Daug kartų ji patiria vyriškos jėgos trūkumą, bendravimo stoką, seksualinį badą, socialinį netikrumą...

Bet tai ne fatališkos akimirkos! Nuo to ji tampa tik dvasiškai stipresnė. Tai jai duota gyvenimo, kad įgautų savarankiškumo ir gyvenimiškos patirties. Niekas nevyksta šiaip sau! Visos gyvenimiškos situacijos mus kažko moko, kažką keičia mumyse ir apie kažką mums byloja. Tik reikia pagalvoti apie ką!

 

Pasistenkite nevertinti to, kas vyksta

Tai kas įvyko, nėra nei gerai, nei blogai. Tai tiesiog įvyko. Nes negalėjo neįvykti. To kažkodėl reikėjo dangui. Pabandykite suvokti kodėl. Pasikliaukite gyvenimu: jis mums duoda tik tai, ko mes nusipelnome, kas mums būtina, kad mūsų siela taptų švaresne ir geresne. Apskritai, kokią teisę turite vertinti? Kas jūs? Paskutinės instancijos tiesa?

 

Paleiskite praeitį – ji jau buvo. Negalvokite apie ateitį – ji nežinoma. Gyvenkite čia ir dabar.

Ir jeigu jums čia ir dabar negera, pabandykite tai pajusti visu stiprumu, taip, kad šiam jausmui pasidarytų ankšta jūsų galvoje ir jis užsinorėtų kuo greičiau dingti. Netempkite malonumo iš lėto, gabaliukais save ėsdama. Viską prarykite iš karto, nekramtydama. Taip, kad net supykintų. Gyvenimas tai suvirškins, net neabejokite tuo. Pabandykite pamatyti šio momento privalumus ir džiaugsmą. Negali būti, kad šis globalinis pasikeitimas neatnešė į jūsų gyvenimą nieko gero. Pagalvokite: dabar jums nereikia keltis dviem valandom anksčiau ir gaminti jam pusryčius, nereikia skalbti jo kojinių, nereikia valyti jo ausų, pritaškytų pastos ir purvo nuo jo batelių. Pagaliau galite užsiimti bet kokia veikla: valgyti traškučius, ant tapetų piešti drugelius, parašyti scenarijų korporacijos vakarėliui ir niekas jums nepasakys nė žodžio dėl papildomo riebalų kiekio ant šlaunų ir jūsų kūrinio beprasmybės. Daugiau niekas jums pašonėje neknarks kaip traktorius, garsiai nedainuos vonioje ir nevakarieniaus trečią valandą nakties...

 

Užsiimkite savimi

Tikriausiai jums visada trūko laiko tik sau, trūko laiko pasirūpinti savo išvaizda, savo svajonėmis, savo vidiniu pasauliu, karjera, sportu, interesais... Prisiminkite, ką teko paaukoti dėl šeimos. Pagaliau atsirado kur kas daugiau galimybių visu tuo užsiimti. Ir ne tik užsiimti, bet ir kažko pasiekti. Juk dabar atsirado galingas stimulas pasitobulinti. Kitaip dabar negalima! Nuo dabar jūsų gyvenimas priklauso tik nuo jūsų. Pagalvokite, gal būtent apie tai jums norėjo pasakyti dangus? Galų gale laikas išmokti atsakyti už savo poelgius, mintis ir norus. Ir statyti savo gyvenimą savarankiškai, niekuo nepasikliaujant.

Prieš jus atsiveria neaprėpiamas galimybių ir perspektyvų laukas. Tik spėkite rinktis veiksmus. Kiekvieną dieną, kiekvieną minutę jūsų gyvenime vyks stebėtinai svarbūs įvykiai. Žiūrėkite, klausykite. Sekite. Dabar viskas bus reikšmingiau tūkstančius kartų. Kiekvienas susitikimas, kiekvienas įvykis, kiekviena knygos eilutė įstrigusi jūsų akyse. Visa tai yra signalai, kuriuos kaip gyvenimo orientyrus jums siunčia dangus. Prasidėjo naujas gyvenimas! Dabar jūs tiksliai žinote, ko neturėtų jame būti, o kas jums būtina. Ir niekas jums nesutrukdys įgyvendinti to, ką sugalvojote. Todėl kad mūsų gyvenimus formuoja mūsų norai.

Kai atgausite vidinę pusiausvyrą, bet ne anksčiau, patariu jums įsimylėti! Tai labai padeda! Kodėl ne anksčiau? Jeigu naujajam vaikinui neužkrausite praeities skriaudų, jeigu nejaučiate pagiežos visai vyrų giminei, jeigu esate pasirengusi nelyginti ir iš nusivylimo nepuolate į atsitiktines meilės avantiūras, kuo anksčiau tai įvyks, tuo geriau. Paprasčiausiai jums dabar reikia iš naujo pasijusti moterimi. Mylima ir geidžiama. Tai suteiks jums jėgų ir pasitikėjimo savimi!

Ir net jeigu po jūsų kaip po vienintelės simpatiškos moters kojomis nekrenta naujai iškepti jaunikiai, niekas netrukdo jums pačiai ką nors įsimylėti. Nors ir be atsako, be vilties. Meilė mus sustiprina ir pakylėja. Įsileiskite ją į savo gyvenimą!

 

Neužsikabinkite už materialių gyvenimo dalykų

Gali būti, kad kai kuriems skyrybos taps reikšmingu materialiniu išbandymu. Jeigu jus visiškai išlaikė vyras, jeigu jūs nedirbote, jeigu neturite profesijos, jeigu neturite turtingų giminaičių, skubančių ištraukti jus iš skurdo liūno, vien tik optimizmo gali nepakakti. Bet ir nusivilti nereikėtų. Tiesiog jums reikia susimąstyti apie tai, iš kur jūs paprastai gaunate pajamų ir kur jas išleidžiate. Geriausia rankose turėti kalkuliatorių. Tam, kad apskaičiuotumėte savo galimybes ir pamatuotumėte poreikius. Žinoma, jie pasikeis. Bet jums juk negresia mirties bausmė. Turite ant pečių galvą, tikriausiai, atrasite ir sugebėjimų bei talentų. Jeigu ir tai nepadeda, manau, pasistengęs duonos kąsniui sugebės užsidirbti kiekvienas žmogus. Pradėkite nuo kažko, o gyvenimas pats parodys, kokia kryptimi jums judėti: gauti išsilavinimą, persikvalifikuoti, susirasti naują turtingą rėmėją ar kita. Bet kokiu atveju dabar jūs turite pasirinkimą. Patariu jums paskutinįjį variantą pasirinkti tik kraštutiniu atveju. Nejaugi praleisite progą tapti savarankiška ir pakliūsite nors ir į pačio gražiausio pasaulyje vyriškio materialinę vergovę? O pati niekada jau nebesirengiate tapti asmenybe? Taigi neleiskite laiko vėjais vydamasi miražus. Geriau drėkinkite savo dykumą, auginkite savo nepakartojamų talentų, proto ir sielos oazes...

Ir tada bus pakankamai gyventojų, kurie norės apsigyventi nuostabiose vietovėse. Ir jūs iš naujo pasijusite geidžiama, nepakeičiama, mylima ir laiminga!
 

 

 

 

 


 
Taip pat skaitykite
Savo vaikučiams esame tvirčiausia atrama ir patys svarbiausi žmonės visame pasaulyje, tačiau jie, atrodytų, per akimirką užauga, palieka...

Darnūs ir harmoningi santykiai turi ypatingai daug įtakos gyvenimo kokybei, tačiau sugyventi su kitu asmeniu reikia mokytis - abu partneriai...

Prasidėjus santykiams svarstome, kokia bus jų ateitis - ar pavyks drauge praleisti visą gyvenimą, o galbūt tai tik trumpalaikis...

Kuo arčiau diena, kai vaikas pravers darželio duris – tuo greičiau plaka ne tik būsimo darželinuko, bet ir tėvų širdys. Vaikų...

Rašyti komentarą

 
Lina
2012-04-12 19:52:51
Tema aktuali, ir straipsnio pradžia viliojanti skaityti toliau, na bet jūsų požiūris į santuokinį gyvenimą ir į šeimą tai atsiprašau. Mano nuomone pirmiausia šeima yra ne tas dalykas dėl ko reikėtų džiaugtis iš jos išsivadavus, antra kad santuokoje kažką gautum turi ir duoti, o nesėdi kaip poniutei ir gailėtis kiek aš paaukojau dėl šeimos, ar uždavėt bent kuri klausimą kiek jis paaukojo dėl to paties. Ir galiausiai trečiasis momentas, jei tas vyras toks blogas, kad atsikelia pavalgyti vidurnaktį tai kam tekėjote, neva jis iškart po žiedo užmovimo virto pabaisa. Senokai baigėsi laikai kai poros tuokdavosi kartu bent kiek nepagyvenę. Taigi atleiskite pirmiausia sau už tai ko pačios nepadarėte, kad išsaugotumėte šeimą, paskui vyrui, kad nepakankamai stengėsi ir gyvenkite nesiekdamos save pamaloninti vis pakrapštydamos senokai beužgyjančią žaizdą.
zioplys.lt
2011-10-06 06:24:31
Rastų pamestų daiktų portalas pažymi, kad žmonės jaučiasi nusivylę kai yra pametę kažka svarbaus, Mes padėsime jums susirasti jūsų pamestus daiktus. www.zioplys.lt
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (182)
Urtė