Nėštumas > Gimdymas > Kas palengvina gimdymo...
 

Kas palengvina gimdymo skausmus?


2009 06 01 | Autorius: Ana Gerasimenko, Kp.ru, Jupiterimages nuotr. K.Jeršovos pieš.
 

Kas palengvina gimdymo skausmus?

Natūralaus gimdymo metu sąrėmių skausmus taip pat galima palengvinti. Vienas veiksmingiausių būdų gimdymo procesui pagreitinti ir palengvinti – tinkama poza ir atsipalaidavimas. Tiesa, kokia padėtis patogiausia ir veiksmingiausia iš anksto pasakyti sunku. Ją turėtų pasirinkti pati gimdyvė, bandydama ir ieškodama jai priimtiniausio varianto.

 

Atsistojus

 

• Truputį pasilenkite į priekį, rankomis įsikibkite lovos krašto (stalo, kėdės atlošo) ir sukite ratus klubais. Tą patį galima daryti ant palangės pasidėjus pagalvę ir į ją atsirėmus galva. Kai kam labiau patinka taip daryti priklaupus ant vieno kelio.

 

 

• Gerai, jei vyras ar kitas gimdymo pagalbininkas tuo metu masažuos juosmenį. Jei tokio pagalbininko nėra – moteris ir pati gali kumščiais spausti ir masažuoti duobutes, esančias virš sėdmenų, ties kryžkauliu.

 

Atsisėdus

 

• Čia prireiks vyro (ar kito žmogaus, dalyvaujančio gimdyme) pagalbos. Atsisėskite ant kėdžių vienas priešais kitą. Jums geriau atsisėsti ant pačio kraštelio, plačiai išskėsti kojas ir pasilenkus viršutine korpuso dalimi atsigulti vyrui ant kelių. Taip pilvas „pakimba“ tarp kėdžių. Vyras tuo metu gali paimti teniso kamuoliuką ar obuolį ir paridinėti jį per jūsų nugarą ir kaklą – tai puikiai nuima įtampą.

 

 

• Atsisėskite ant kėdės kraštelio apsižergdama kėdę, t.y. kad veidu būtumėte atsisukusi į atlošą. Sėdmenys turėtų kuo labiau „pakibti“ ore, jūs atsiremiate į kėdės atlošą. Tokia poza tinka esant nestipriems sąrėmiams.

 

Klūpint

 

Atsistokite „šuniuko“ poza. Kojos plačiai išžergtos, nugara išlenkta, rankomis tvirtai remiatės į grindis. Visu kūnu siūbuokite ratu pirmyn-atgal. Nukaręs pilvas taip pat turėtų siūbuoti. Tokia poza padeda sustiprinti sąrėmius jei gimdymo procesas sulėtėja arba jei esate pavargusi ir norite, kad viskas vyktų šiek tiek greičiau.

 

 

Ant lovos

 

Gimdymo skausmus galima palengvinti net ir neišlipant iš lovosAtsiklaupkite ant lovos, kojos žergtai. Ant blauzdų pasidėkite keletą pagalvių ir ant jų atsisėskite. Dabar pasistatykite pagalvių bokštelį po krūtine, užsikniaubkite ant jų ir atsipalaiduokite. Kuo labiau atsipalaiduos kūnas, tuo patogiau mažyliui bus slinkti gimdymo takais.

 

 

Atsitūpus

 

Atsitūpkite, o kad lengviau būtų išsilaikyti ir nepavargtumėte, atsiloškite atgal ir alkūnėmis atsiremkite į lovą. Taip pat gerai būtų jei už jūsų nugaros sėdintis vyras laikytų jus už pažastų. Tupint šia poza kūdikis greitai ir lengvai juda link „išėjimo“.

 


Kaip kvėpuoti

 

Labai svarbu gimdymo metu tinkamai kvėpuoti. Pirma, tai padeda kūnui atsipalaiduoti ir neįtempti raumenų. Taip ir gimdos kaklelis greičiau atsiveria, ir kūdikiui netenka stabčioti keliaujant gimdymo takais. Antra, ne veltui gydytojai taisyklingą kvėpavimą vadina geriausia tarpvietės plyšimų profilaktika.

 

• Kvėpuokite giliai. Įkvėpkite per nosį – iškvėpkite per burną. Įkvėpimas ir iškvėpimas trunka vienodą laiko tarpą.

 

• Įkvėpkite per nosį, iškvėpkite keliais trumpais iškvėpimais, tarsi pūstumėte žvakę (fu-fu-fu).

 

• Įkvėpkite per nosį, iškvėpkite pūškuodama kaip garvežiukas (puch-puch-puch).

 

• Stipraus sąrėmio metu iškvėpkite su garsu: įkvepiate per nosį, iškvepiate ilgai ir tęsdama garsą a-a-a-u-u-u arba tiesiog ūkite, mykite.

 

• Jei jums priimtiniau, galite netgi padainuoti savo mėgstamą dainelę. Svarbiausia – kad ji būtų melodinga, su giliais įkvėpimais.

 

• Tarp sąrėmių, kad maksimaliai atsipalaiduotumėte ir pailsėtumėte, kvėpuokite lygiai, koncentruokitės į įkvėpimą ir iškvėpimą tarsi bandytumėte užmigti.
 


 
Taip pat skaitykite
Dažnai kalbame apie gimdymą ir tapimą mama, kuomet moterį užplūsta beribė emocijų jūra, tačiau daug rečiau susimąstome apie vyro...

Tikriausiai kiekvienai teko išklausyti vyrų abejones dėl „tikrųjų“ gimdymo skausmų bei teiginius, kad moterys...

Jei laukiatės pirmojo vaikelio, natūralu, kad gimdymas jums kelia nerimą ir baugina. Tačiau bijoti nėra ko. Baimės greičiausiai...

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sudaryta darbo grupė dėl gimdymų ne gydymo įstaigose, t.y. namuose, reglamentavimo baigė...

Rašyti komentarą

 
Ramune
2012-01-07 16:37:54
Nors kas nors konkreciai protingai parase,jau apie tuos vaizdinius,kad jie tipo padeda,tai nereikia sukt smegenu,kai stipriai skauda,tai neberupi niekas
jurgita
2009-07-15 10:55:34
laukiuosi antro bet taip bijau gimdyt
lina
2009-07-14 22:42:55
pagimdžiau jau dvi paneles. ir galiu pasakyti jog nė vienam karte nenorėjau net stotis, kai nebėra jėgų tai ir judėt kančia.tuomet tik belieka patogiai atsigult ir guostis ta mintimi jog viskas kas turi pradžia turės ir pabaigą :D kadangi artėja jau ir trečias gimdymas manau kad guosiu save mintimi jog čia jau bus paskutinė :D
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (162)
Altėja