Vaikai > Vaiko priežiūra > Trimečio migdymas: kodėl...
 

Trimečio migdymas: kodėl jis priešinasi?


2009 05 29 | Autorius: Parengė Laura Barzdaitienė, Jupiterimages nuotr.
 

Trimečio migdymas: kodėl jis priešinasi?

Jūsų vaikas jau nebe kūdikis. Atrodytų, toks ilgas migdymo ritualas turėtų būti likęs praeity. Bet kur tau! Mažylis ne tik kad migdomas ilgiau, bet jau prieš vakarienę, žinodamas, kad laukia minkštučiai patalai ir sapnų karalystė, ima kaip įmanydamas priešintis vakaro ritualams ir žada visai neužmigti. Kodėl?

 

Pasak psichologų, 2-3 metų vaiko pasipriešinimas miegui – tai vienas iš būdų parodyti, kad jis geba kontroliuoti situaciją, valdyti tėvus, diktuoti savas taisykles. Antra – tai gali būti ir kova su baimėmis, kurios tokio amžiaus vaikus apninka naktį.

 

Kas padės mažyliui į sapnų karalystę nukeliauti greičiau?

 

1. Pokalbis prieš miegą. Jei anksčiau vaikui pasekdavote pasakėlę, padainuodavote lopšinę, ir to pakakdavo, tai dabar mažylis trokšta aktyvesnio bendravimo. Jis kupinas dienos įspūdžių, dar nemoka žodžiais išreikšti daugelio savo jausmų, ir visa tai kunkuliuoja jo viduje. Todėl nepraleiskite progos pasikalbėti apie tai, ką jis veikė dieną, paklausinėkite, kas jam šiandien patiko ar nepatiko. Tai ne tik padės iškrauti susikaupusias emocijas, bet ir ugdys kalbą, žodelių dėliojimą į sakinius.

 

2. Atnaujinkite vakaro rutiną. Jei jūsų vaikas jau perkopė 2 metus, labai tikėtina, kad jis yra migdomas pagal tą patį scenarijų, kuris nusistovėjo jam sulaukus metukų. Metas šį bei tą atnaujinti. Puiki idėja – sudaryti vakaro „darbelių“ sąrašą paveikslėliais ir prieš einant miegoti kas vakarą sudėlioti pliusus, ką jau atlikote: vakarienė, prausimasis, rūbelių rytojui paruošimas, pasakėlė, pokalbis, labos nakties bučinys. Tai sudomins mažylį įvykių seka, tad jis nebebus taip suinteresuotas priešintis kiekvienam veiksmui. Dar vėliau, kai vien pliusiukai nusibos, galima registruoti laiką: per kiek minučių kurį darbelį atlikote (pirmoji pažintis su laikrodžiu), skirtingom spalvom pažymėti darbelius, kurie teikė didžiausią pasitenkinimą ir kuriuos tą vakarą daryti tingėjosi.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
irunciukas
2010-04-04 17:31:20
Kamilei 3m, ji irgi ilga laika norejo miegoti su mumis.. bet va nupirkom nauja lova,jau ta medine broliui palikom,tai kuo puikiausiai miega naujoj lovoj.. dziaugiasi pirkiniu,ir miega kaip karalaite :)
Vaida
2009-08-17 18:20:53
labutis,norejau pasidalint nuomonemis aie vaiko nemiega atskiroje lovoje,man ir mano vyrui yra si problema,vaikas nemiega atskiroje savo lovoje,kalbinu,snekames su sunumi,kad reikia miegot atskirai,laukiuosi antro kudikelio esu 6men.suneliui vyresneliui yra du m.sesi men.tai pagalvojus,jog atsiras kitas vaikelis,o vyresnelis dar braunasi i tevu lova...Neina atkalbet,jei uzmigdome i jo lova,vaikas nakti verkia prabudes,eina atgal pas mus i lova,arba einam vienas is tevu pas jo prigult,kol vel uzmiega,bet nei mes miegame gerai nei vaikas,gal kam yra tokia nutikusi situacija,noreciau,kad patartumet,kaip sito vaiko iprocio atsikratyt.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (167)
Ignas