Namai > Santykiai > Šeima – tai vienintelis...
 

Šeima – tai vienintelis turtas, į kurį verta investuoti


2009 05 27 | Šaltinis: Šeimos diena Kaune
 

Šeima – tai vienintelis turtas, į  kurį verta investuoti

Tarptautinei šeimos dienai 15 metų

Šeima – tai vienintelis turtas, į kurį verta investuoti. Meilė, laikas, prisirišimas, užuojauta, dėmesys na ir net pinigai verti nenupasakojamo bendrumo ir šilumos jausmo, kurį suteikia vos keli žmonės, kuriuos vadiname šeima.

Šių „investavimo“ į šeimą pradmenų buvo „mokomos“ besilaukiančios šeimos. Tarptautinei Šeimos dienai paminėti Kauno medicinos universiteto klinikose ir Kauno Krikščioniškuosiuose gimdymo namuose Psichologinio Konsultavimo Grupė (PKG) su savo projektu „Obuoliuko psichologija“ (www.pkg.lt/obuoliukopsichologija) ir partneriais dovanojo nuostabias, šiltas akimirkas.

Atkeliavusias į renginį šeimas sveikino KMUK gydytojas akušeris-ginekologas Vytautas Abraitis. Savo kalboje gydytojas paminėjo, kokia svarbi aplinkinių meilė ir rūpestis besilaukiančiai mamai. Juokaudamas V.Abraitis atskleidė prastai besijaučiančių nėščiųjų gydymo paslaptį - vyro dėmesį įvardinęs kaip „apelsinų ir gėlių “ terapija. Tokios terapijos eigoje, pacientė tampa laiminga, švytinčia mama. Krikščioniškųjų gimdymo namų direktorius K.Stankaras pritarė, jog geri tarpusavio santykiai svarbūs ne tik besilaukiant vaikelio, bet ir jį auginant, auklėjant.

Nuotaikingai nusiteikusius dalyvius pasveikino mažieji muzikantai, kuriems vadovavo Yamaha muzikos mokyklos pedagogė R.Kukaitienė. Pamokėlės metu vaikučiai su muzika susipažino įvairiai būdais - dainavo, muzikavo, šoko. Buvo skirtos ir kelios minutės „laisvajam atradimui“, kuomet mažyliai bendravo ir tyrinėjo aplinką savarankiškai. Juos drąsino programos veikėjas baltasis ruoniukas Robis. „Renginys sukūrėte pakylėtą nuotaiką visai likusiai dienai. Ypač maloniai nustebino būrys mažylių, panirstančių į muziką.“ įspūdžiais dalinosi akušerė-ginekologė V.Mačiulaitienė.

Kūrybinių namučių „Vėjų fėja“ besilaukiančių mamyčių jogos trenerė G.Paršeliūnienė visus dalyvius nustebino savo lankstumu ir meistriškumu. Ji suteikė naudingos informacijos ir praktinių patarimų, kaip pagerinti savo savijautą nėštumo ir gimdymo metu.
„Obuoliuko psichologijos “ (www.pkg.lt/obuoliukopsichologija) lektorės L.Cirtautienė ir G.Meslinienė netikėtų būdu pasiūlė pamąstyti ir pasigilinti į save ir savo santykius su aplinkiniais. Trumpas dailės terapijos užsiėmimas leido būsimoms mamytėms ne tik atsipalaiduoti, bet ir kitaip pažvelgti į savo santykius: pamatyti dėl ko joms šiandien sunku ir kas jas daro stipresnėm.“ Manau dailės terapija paliko didžiausią atsiminimą, nes žiūrovai patys tapo dalyviais. Minčių iškėlimas ir išreiškimas dailės terapijos metu man ir kitiems dalyviams buvo labai netikėtas ir malonus.“ tvirtino besilaukianti mamytė Ginta.

Fotomenininkas R. Bulota fiksavo nuostabias renginio akimirkas. Vėliau pristatė fotografijos nėštumo metu ypatumus. Fotografo atviri ir nuoširdūs pasisakymai paskatino besilaukiančias poras įamžinti laukimosi akimirkas.

„Šeimos diena, manau, tokia pat svarbi ir reikšminga kaip ir mamos ar tėvo diena. Juk šeima viso ko pagrindas“ teigė mama Ginta.
„Stipri šeima - tai kuri turi ir ugdo šiltus, patvarius, palaikančius tarpusavio ryšius. Puiki prasminga idėja švęsti šeimos dieną, pabrėžiant jos svarbą, būtinumą mūsų gyvenime. Šiais svyruojančių vertybių laikais būtina akcentuoti tėvų ir vaikų buvimą kartu, reikalingumą vieni kitiems.“ mąsto akušerė-ginekologė B.Kulikauskaitė.

 


 
Taip pat skaitykite
Savo vaikučiams esame tvirčiausia atrama ir patys svarbiausi žmonės visame pasaulyje, tačiau jie, atrodytų, per akimirką užauga, palieka...

Darnūs ir harmoningi santykiai turi ypatingai daug įtakos gyvenimo kokybei, tačiau sugyventi su kitu asmeniu reikia mokytis - abu partneriai...

Prasidėjus santykiams svarstome, kokia bus jų ateitis - ar pavyks drauge praleisti visą gyvenimą, o galbūt tai tik trumpalaikis...

Kuo arčiau diena, kai vaikas pravers darželio duris – tuo greičiau plaka ne tik būsimo darželinuko, bet ir tėvų širdys. Vaikų...

Rašyti komentarą

 
Liudas
2015-05-29 22:10:11
suprantama, gydytojo konsultacija nepamaisys niekam, todel nepatingekit nunest savo kuno svorio centra pas specialista - seimos gydytoja arba urologa. Na, o apie vaista, kam idomu, placiau galima pasiskaityt cia www .goo. gl/NKPhbP ir cia www. goo. gl/j5JG2H
Liudas
2015-05-29 22:09:32
kas man patiko - kad spedra suveike greitai, as nepajutau jokiu salutiniu poveikiu, poveikis tesesi pakankamai ilgai. Pripratimo nebuvo, savijauta gera. Tikrai rekomenduoju, jeigu kas nors taip pat susiduria su tokia problema.
Liudas
2015-05-29 22:08:53
apie si vaista suzinojau is savo gydytojo. Pasiule isbandyt, sutikau. Kazkokiu ten rimtu sveikatos problemu nerado, todel gavau tiesiog recepta (beje, jis nebutinas) ir nusipirkau. Po kurio laiko pastebejau, kad viskas susitvarke, ir dabar galiu apsieit be vaistu
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (157)
Ieva