Sveikata > Nėščiosios sveikata > Rytinis pykinimas –...
 

Rytinis pykinimas – kodėl neverta pykti?


2009 05 24 | Autorius: Parengė Laura B., Jupiterimages nuotr.
 

Rytinis pykinimas – kodėl neverta pykti?

Rytinis pykinimas kartais tampa pačiu slogiausiu nėštumo prisiminimu. Jis gali ne juokais išsekinti. Ar įmanoma patikėti, jog šis reiškinys gali turėti ir savo teigiamą pusę? Taip! Naujausių mokslinių tyrimų išvadose teigiama, esą moterims, kurias vargino rytinis pykinimas, yra didesnė tikimybė susilaukti protingų atžalų.

 

Manoma, kad rytinis pykinimas kamuoja beveik 90 ar net 100 proc. nėščiųjų. Tiesa, ne visas vienodu inetnsyvumu ir vienodai ilgai. Dauguma aiškiausiai pykinimo simptomus jaučia rytais, o kitoms tai tampa kiaurą parą trunkančiu nemalonumu. Paprastai pykinimas prasideda antrą-trečią savaitę po pastojimo ir pasibaigia sulig pirmuoju nėštumo trimestru, bet kai kurioms moterims gali tęstis ir antrąjį trimestrą. Kai kada simptomai gali būti labai rimti (svorio kritimas ir dehidratacija, kartais lemiantys keletą savaičių ligoninės palatoje), tačiau, laimė, dažniausiai tai tebūna greitai preinantis reiškinys.

 

Kol kas dar niekas iki galo taip ir neišsiaiškino, kas būtent sukelia rytinį pykinimą ir kodėl vienos moterys jo beveik nejaučia, o kitas jis vargina labai intensyviai. Labiausiai jį linkstama sieti su moters organizme vykstančiais hormoniniais pakitimais. Pasak kitos teorijos, pykinimo intensyvumas gali priklausyti ir nuo to, ką moteris valgo ir kaip jos kūnas bei naujoji gyvybė reaguoja į su maistu organizmo pasisavinamas medžiagas.

 

Vienos Toronto (Kanada) ligoninės medikai moksliniais tyrimais įrodė, jog vidutinis, ne itin varginantis rytinis pykinimas gali būti geras ženklas vaisiui. Iki šiol gana ilgai vadovautas nuomone, jog rytinis pykinimas – normalios nėštumo eigos požymis. Įrodyta, kad moterims, jaučiančioms rytinį pykinimą, yra mažesnė persileidimo tikimybė, jų išnešioti kūdikiai rečiau turi įgimtų širdies ir kraujagyslių sistemos anomalijų. Naujausia studija šias žinias dar papildo: pasirodo, rytinio pykinimo vargintų moterų kūdikiai rečiau turi neurologinių sutrikimų.

 

Tačiau kad ir kokias paguodžiančias išvadas beskelbtų mokslininkai, kai pykinimo ir vėmimo priepuoliai sutrikdo įprastą gyvenimo ritmą – džiaugsmo mažoka. Kaip palengvinti simptomus?

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

Gairės:  Vienos Toronto
 
Taip pat skaitykite
Daugeliui atrodo, kad toksikozė – vienas iš akivaizdžiausių nėštumo požymių. Žinoma, jausmas ne pats maloniausias...

Pirmosios kūdikio nuotraukos, atliktos ultragarso tyrimo metu, dar iki vaikelio gimimo apkeliauja visus šeimos narius bei artimuosius....

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai kartu su Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir Jungtinių Amerikos Valstijų Ligų...

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje listeriozė yra retai registruojama užkrečiamoji liga. 2012-2016 metais Lietuvoje...

Rašyti komentarą

 
Laura
2014-10-06 08:19:10
Kiek klaidų?!
Jovita28
2010-05-20 11:38:49
čia priklauso manau nuo kiekvienos moters organizmo,aš kai laukiausi dukrytės vėmiau iki 6nėštumo mėn.Mane net lovoje gulint jau pradedavo pykinti ryte,net ramiai gulint ir is vardytos priemonės man nepadėjo.man vėmima su keldavo mano uosliai nepatikes kvapas.
DEVIL1982
2009-05-26 10:47:23
Nenoriu nuliudinti mamyciu, nes jusu situacijoje viskas tikriausiai yra kitaip.Turiu 3 vaikucius ir tik su paskutiniuoju mane gana smarkiai pykino visa nestuma, o pirmaji trimestra isvis klaiku bv.Pirmieji du suneliai gime sveiki.Paskutiniajam-kiskio lupyte bei vilko gomuriukas, plius sirdutes defektas.Taigi iskarto gyvu pavyzdziu teigiu, kad pykinimas su vaiko sveikata neturi nieko bendro.O mokslininku teigimu sveikas vaikiukas butu.Mano atveju-viskas atvirksciai:(
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (196)
Livija