Sveikata > Vaiko sveikata > Menas plautis rankas
 

Menas plautis rankas


2009 05 22 | Autorius: Parengė Laura B., Jupiterimages nuotr.
 

Menas plautis rankas

Žiemą – gripas, vasarą – žarnyno infekcijos. Kiekvienas sezonas turi savų specifinių ligų. O viena universaliausių priemonių nuo jų apsisaugoti – asmeninė higiena.

 

Ne paslaptis, kad net tokį paprastą, kasdien kartojamą veiksmą, kaip rankų plovimąsi, dauguma žmonių, ypač vaikų, atlieka netaisyklingai.

 

Kol kūdikio rankučių švara rūpinasi mama ar tėtis – viskas gerai. Bet vos mažylis paaugęs išmoksta plautis rankas pats – higienos taisyklės kapituliuoja. Vienas vos kyšteli rankas po vandens srove ir jau džiaugiasi, kad jos švarios, kitas stovi prie kriauklės net kelias minutes, žaidžia vandens čiurkšle, aptaško viską aplinkui, bet taip ir nepastebi, kad šalia vandens čiaupo esama dar ir muilo. Na, o trečiam tenka po dešimt kartų per dieną priminti, kad apskritai reikia plautis rankas.

 

Taigi nepakenks, jei dar kartą savo mažiesiems pakartosite, kaip iš tikrųjų reikia taisyklingai plautis rankas:

 

1. Rankos sudrėkinamos drungnu vandeniu.

 

2. Užsukus vandens čiaupą delnai pamuiluojami, o tada, padėjus muilą, kruopščiai išmuiluojamos abi plaštakos, rūpestingai patrinant jas vieną į kitą, suneriant pirštus, kad muilo patektų ir į tarpupirščius, brūžinant įvairiomis kryptimis.

 

3. Muiluotos rankos trinamos viena į kitą apie 20 sekundžių. Vaikui bus paprasčiau, jei pamokysite plaunantis rankas padainuoti 1 posmelį paprastos dainelės – kad ir „Du gaideliai“. Taip mažyliui bus lengviau orientuotis, kiek laiko reikia plautis rankas.

 

4. Rankos nuprausiamos po tekančiu vandeniu.

 

5. Metas švarias rankas kruopščiai nušluostyti rankšluosčiu. Jei esate ne namuose ir tenka naudotis viešuoju tualetu, paraginkite mažylį naudotis ne rankų džiovintuvu, o popieriniu rankšluosčiu ar servetėle. Mat šiltą orą pučiančiuose džiovintuvuose susidaro palanki terpė veistis bakterijoms, kurios įjungus prietaisą kaipmat pasklinda ant rankų.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Laimingo ir linksmo mažylio nuotaika gali persimainyti dėl nuovargio, pernelyg didelės stimuliacijos, alkio, tačiau, jeigu vaikutis verkia...

Štai keletas natūralių priemonių imunitetui, kurias reikėtų vartoti nuolatos. Tiesa, pasirinktą profilaktinę priemonę reikėtų...

Psichologai tvirtina, kad kūniški prisilietimai būtini visiems žmonėms - be jų apninka depresija, ima kamuota nerimas, vargina...

Gydytojams dietologams nerimą kelia Lietuvoje ir toliau augantys vaikų nutukimo rodikliai. Antsvoris ir nutukimas pastebimas visose amžiaus...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (277)
PATRIKAS