Sveikata > Vaiko sveikata > Angina: operuoti ar ne?
 

Angina: operuoti ar ne?


2009 05 05 | Autorius: Lietuvos sveikata
 

Angina: operuoti ar ne?

Mano darželinukas sūnus kelis kartus per metus serga angina. Net ir dabar, kai jau pavasaris. Gydytoja liepė operuoti. Betgi angina visuomet praeina ir nieko baisaus neatsitinka. Kaip galima be operacijos pagydyti anginą, ar operacija būtina?
Violeta


Vilniaus universiteto vaikų ligoninės otorinolaringologijos skyriaus vedėjas, medicinos daktaras Virgilijus Sakalinskas:
- Angina - ūminė infekcinė ne tik gerklės, bet ir viso organizmo liga. Anginos arba ūminio tonzilito sukėlėjas - streptokokas turi per 70 tipų, todėl liga dažnai kartojasi. Labai gaila, bet vis dar pasitaiko tėvelių, kurie anginą laiko tik lengvu, svaime praeinančiu negalavimu. Toks požiūris greičiau savižudiškas, kadangi ligos negydant galima sunegaluoti labai rimtai.
Ši liga ypač pavojinga vaikams, nes jų imuninė sistema gerokai silpnesnė.

Tonzilės nukenksmina iš aplinkos ant gleivinės patenkančius mikrobus, bakterijas bei kitokias medžiagas. Tačiau anginai dažnai kartojantis, jos taip pakinta, kad nebesugeba susidoroti su savo funkcijomis.

Negydant tonzilito, bakterijos pasklinda po visą kūną, pažeisdamos pakankamai toli esančius organus.
Dėl to galima susirgti reumatiniu sąnarių uždegimu, širdies ligomis, inkstų uždegimu ir daugeliu kitų ligų.
Jei anginos kartojasi bent kartą ar du per metus, kreipkitės į specialistą, kuris atlikęs tyrimus nustatys, ar sergate lėtiniu tonzilitu ir skirs reikiamą gydymą.

Sergant paprasta lėtinio tonzilito forma taikomas konservatyvusis gydymas. Todėl prižiūrėkite, kad vaikutis 3-4 kartus per dieną skalautų gerklę silpnais dezinfekuojamaisiais tirpalais, gertų kuo daugiau šiltos arbatos su citrina, pieno, kisieliaus, uogų ir vaisių kompotų, padedančių išplauti iš organizmo toksinus. Padeda ir ramunėlių, geriamosios sodos, šalpusnio inhaliacijos.
Anginai paūmėjus, vaikas turi gulėti lovoje. Jam dėkite šildomus kompresus ant kaklo, duokite skausmą malšinančių ir temperatūrą mažinančių vaistų, ir, žinoma, kvieskite gydytoją.

Susirgus angina, antibiotikus, kurių kursą privalu sugerti iki galo net ir nukritus temperatūrai, gali skirti tik gydytojas.
Tonzilito negalima gydytis patiems. Ypač dabar madingais čiulpinukais ar aerozoliais. Jeigu liga kartosis dažnai, gydymas nepadės, tuomet gydytojas patars pašalinti tonziles.

Prieš dvidešimt metų beveik visiems vaikams buvo operuojama angina, tačiau dabar operacija atliekama tik nustačius, ar tonzilės dar naudingos organizmui ir saugo jį nuo kitų ligų, ar atvirkščiai - žaloja, sukeldamos sunkią ligą.
Paprastai po operacijos ligonį galima išleisti į namus po dienos ar dviejų.



 
Taip pat skaitykite
Laimingo ir linksmo mažylio nuotaika gali persimainyti dėl nuovargio, pernelyg didelės stimuliacijos, alkio, tačiau, jeigu vaikutis verkia...

Štai keletas natūralių priemonių imunitetui, kurias reikėtų vartoti nuolatos. Tiesa, pasirinktą profilaktinę priemonę reikėtų...

Psichologai tvirtina, kad kūniški prisilietimai būtini visiems žmonėms - be jų apninka depresija, ima kamuota nerimas, vargina...

Gydytojams dietologams nerimą kelia Lietuvoje ir toliau augantys vaikų nutukimo rodikliai. Antsvoris ir nutukimas pastebimas visose amžiaus...

Rašyti komentarą

 
kristulka26
2009-06-05 18:35:16
o as nebuvau sirgusi niekada, o va ir susirgau, ir ka jus manot nuo anginos iki inkstu uzdegimo, siaubingi skausmai, siaubinga savijauta, jegu 0, dziaugiausi, kad vos ne vos iki WC galejau nueiti, na o dabar laukiu eiles operacijai, nors tik viena karta gyvenime ir sirgau, jei neoperuosiu labai pavojinga del inkstu, negalejau patiketi, kad nuo anginos tokios siaubingos pasekmes
ilona
2009-05-06 15:10:34
sveikos brangiosios mamytes,nepavydetina liga ne tik vaikams bet ir suaugusiems.katik pati persirgau(dar visiskai nepasveikau)savyjauta siaubinga.tonzilitai man pasalinti 6m,ir kiek pamenu dar taip sunkiai nesu sirgusi.turiu dukra 6m tai ji mane ir slauge,nes nebuvo jegu islipti is lovos net 2d.dekinga dukrytei ir kitiems seimos nariaims.linkiu visiems nesirgti.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (166)
Rokas