Sveikata > Šeimos sveikata > Išjunk televizorių!
 

Išjunk televizorių!


2009 04 30 | Šaltinis: Pagal Fitsugar.com
 

Išjunk televizorių!

 

Atšilęs oras ir veiklos gryname ore pagausėjimas – ne vienintelės priežastys pagaliau išjungti tą nelemtą televizorių. Jūsų šeimos sveikata – štai svarbiausia priežastis ryžtis tokiai avantiūrai. Juk kitaip ir nepasakysi, nežiūrėti tlevizoriaus šiais laikais – tikras nuotykis!
 
Tad vis dėlto kodėl turėtumėte jį išjungti?
 
  • Keiskite truputį laimės į didelį jos glėbį. Pastebėta tendencija: žmonės, daugiau žiūrintys televizorių, rečiau pasiekia laimės kasdieniame gyvenime. Merilendo universiteto mokslininkai atlikę tyrimą nustatė, kad televizoriaus žiūrėjimas dažnai žmogui atrodo geresnis ir įdomesnis užsiėmimas, nei kitokia, aktyvi veikla. Tačiau tai – tik trumpalaikis efektas. Ilgalaikis tokio pasirinkimo poveikis – priešingas: stiprėja nepasitenkinimas savo neveiklumu. Aktyvūs užsiėmimai veikia kitaip: iš pradžių jie gali pasirodyti varginantys, tačiau suteikia ilgalaikio pasitenkinimo jausmą.
 
  • Televizija prieš dietą. Jei valgote ir žiūrite televizorių, veikiausiai suvartojate daugiau kalorijų, nei nežiūrėdami. Kol kas ši tiesa įrodyta atliekant mokslinę studiją su vaikais, tačiau medikai neabejoja, jog suaugusiųjų apetitą žydrasis ekranas veikia taip pat. Vaikai, kurie pietus valgė žiūrėdami televizorių, suvartojo vidutiniškai 228 kcal daugiau, nei jų bendraamžiai, užkandžiavę be šio mirguliuojančio technikos stebuklo. Beje, ypač neigiamai šia prasme veikia kriminalinės dramos ir trileriai. Kai iš ekrano prikišamai parodomas žmogaus mirtingumas, žiūrovai nesąmoningai linkę sočiau prisikimšti skrandžius, taip tarsi suteikdami sau šansą pasijusti tvirčiau.
 
  • Saugokite aktyvią vaikystę! Nustatyta, kad kiekviena valanda televizoriaus žiūrėjimo padidina ikimokyklinukų polinkį į nutukimą 6 procentais. Iškalbingas faktas, raginantis išjungti eilinę „Teletabių“ seriją, tiesa?
 
  • Padidėjęs kraujospūdis – ne tik suaugusiųjų problema. Pernelyg ilgas tlevizoriaus žiūrėjimas yra siejamas ir su padidėjusiu vaikų kraujospūdžiu. Suaugusieji išties labiau rūpinasi savo kraujospūdžiu, o apie vaikų kraujospūdžio pokyčius retai kada susimąsto. Normalus mažųjų kraujospūdis yra gerokai mažesnis nei suaugusiųjų. Tačiau jo svyravimai taip pat juntami. Vaikai, kurie prie televizoriaus praleidžia daugiau nei 2 val. per dieną, 2,5 karto dažniau turi padidėjusį kraujospūdį, nei televizoriaus nežiūrintys ar žiūrintys mažiau jų bendraamžiai.
 
  • Žalesnis pasirinkimas. Knygos skaitymas, pasivaikščiojimas gryname ore ar sportas saugo ne tik jūsų sveikatą, bet ir mūsų planetą. Taip taupote elektros energiją ir mažiau pasiduodate reklamos ir besaikio vartojimo žabangams!

 


 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
sviesa
2009-05-09 21:01:52
as vakarais su dviraciu vazineju, tik kai apsaugu neuzsidejau ir susimusiau koja stipriai, geria, kad namie buvo fastum, tai skausma greitai numalsino, vel sesiu ant dviracio. o tv jau pamirstas
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (334)
Selina