Sveikata > Nėščiosios sveikata > Nėščiajai negalima... ar...
 

Nėščiajai negalima... ar tikrai?


 

Nėščiajai negalima... ar tikrai?

 

Nėščiosioms negalima vartoti alkoholio, rūkyti. Taip pat negalima nepasitarus su medikais gerti kokių nors medikamentų. Negalima pervargti, nervintis, per ilgai užtrukti saulėje ir... „Negalima“ sąrašą galima tęsti iki begalybės. Dėl kai kurių draudžiamų dalykų viskas aišku: jie išties kenkia būsimos mamos ir kūdikio sveikatai, galbūt net kelia pavojų gyvybei. Tačiau esama ir tokių, kurie panašesni į liaudiškus prietarus. Ir vis dėlto turi savyje krislelį tiesos. Pakalbėkime šį kartą apie juos – kas tiesa ir kas melas?
 
Nėštumo metu negalima megzti – virkštelė apsisuks apie kūdikio kaklą.
 
Visiška nesąmonė. Daugybė mamų jau įrodė, jog tai – netiesa. Juk išėjus motinystės atostogų ir turint daugiau laiko rankos taip ir nori pasinerti į minkštus siūlus, numegzti ar nunerti būsimam kūdikiui ką nors šilto ir jaukaus. Nepaisant to, kad būsimosios mamos mezga, daugumos jų gimdymai vyksta sklandžiai, be komplikacijų ir virkštelės kilpų. Tiesa, kai kada vis dėlto ji apsisuka. Net ir visiškai megzti nemokančioms mamoms. Taigi su jūsų rankdarbiais tai tikrai neturi nieko bendro.
 
Negalima pasistiebus kelti rankų į viršų.
 
Ir vėl grasinama, kad nuo tokio judesio virkštelė gali apsisukti kūdikiui apie kaklą. Tik šį kartą grėsmė ne iš piršto laužta. Ankstyvaisiais nėštumo mėnesiais tokie judesiai, ypač jei jie staigūs, gali išprovokuoti persileidimą. Taigi iki pat nėštumo pabaigos geriau nesistiebti pakėlus rankas.
 
Nėštumo metu nerekomenduojama dirbti kompiuteriu.
 
Būsimą mamą ir jos kūdikį veikia spinduliavimas. Išties nuo kompiuterio, o tiksliau – nuo monitoriaus, - sklinda spinduliai, kurie veikia kiekvieno žmogaus organizmą. Be abejo, ne teigiamai. Kokią būtent žalą kelia kompiuteris ir kiti buitiniai prietaisai, mokslininkai dar tebesiginčija. Tačiau pagal galimybes geriau vengti ilgo sėdėjimo prie kompiuterio, stenkitės rečiau būti šalia veikiančios buitinės technikos.
 
Tyrimas ultragarsu kelia pavojų vaisiaus sveikatai, todėl jį galima atlikti ne daugiau kaip 3 kartus per visą nėštumą.
 
Šiuo klausimu medikai vis dar daug diskutuoja. Vieni teigia, kad šiuolaikiniai ultragarso aparatai visiškai saugūs tiek mamai, tiek kūdikiui, tad tyrimą galima atlikti kiek tik nori kartų. Kiti vertina šiek tiek atsargiau: spinduliavimas yra spinduliavimas, kad ir mažomis dozėmis. Todėl išmintingiausia vaisiaus būklę tirti ultragarsu tiek, kiek reikia, bet ne daugiau. Jei nėštumo eiga nėra visai sklandi ir būtina ją stebėti atidžiau – veikiausiai prireiks daugiau nei 3 tyrimų ultragarsu. Tačiau jei viskas einasi kaip iš pypkės – nereikėtų darytis ultragarso vien dėl pramogos.
 
Nėštumo metu negalima skristi lėktuvu.
 
Jei kalbama apie paskutinius nėštumo mėnesius – tada taip, tai – tiesa. Po 7-tojo mėnesio nerkomenduojama nėščiajai skristi lėktuvu. Slėgio skirtumas gali išprovokuoti priešlaikinį gimdymą. Todėl keliskart saugiau rinktis kelionę automobiliu ar traukiniu.
 
Negalima rodyti kūdikio svetimiems žmonėms pirmąsias 40 dienų – gali nužiūrėti.
 
Tikra tiesa. Tik ne dėl nužiūrėjimo, o dėl to, kad pirmą kūdikio gyvenimo mėnesį nepageidaujami svetimi lankytojai. Jūsų namuose yra sava atmosfera ir mikroflora, o svečiai atsineša svetimą. Tuo metu kūdikio organizme kaip tik formuojasi imunitetas savos aplinkos mikroorganizmams, taigi „susitikimas“ su gausybe svetimų mikroorganizmų šį procesą apsunkina. Todėl geriau jei pirmieji susitikimai su svetimais žmonėmis vyks ne namuose, o lauke, gryname ore – tada galite rodyti palaimingai vežimėlyje miegantį kūdikį kam tik norite.

 


 
Taip pat skaitykite
Daugeliui atrodo, kad toksikozė – vienas iš akivaizdžiausių nėštumo požymių. Žinoma, jausmas ne pats maloniausias...

Pirmosios kūdikio nuotraukos, atliktos ultragarso tyrimo metu, dar iki vaikelio gimimo apkeliauja visus šeimos narius bei artimuosius....

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai kartu su Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir Jungtinių Amerikos Valstijų Ligų...

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje listeriozė yra retai registruojama užkrečiamoji liga. 2012-2016 metais Lietuvoje...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (196)
kamilyte