Sveikata > Šeimos sveikata > Erkinis encifalitas: jis...
 

Erkinis encifalitas: jis grįžta


2009 04 27 | Autorius: VšĮ Kauno Dainavos poliklinikos inf.
 

Erkinis encifalitas: jis grįžta

Atšilus orui ne vienas traukiame į gamtą. Tačiau gamtoje tyko pavojus – iš žiemos miego pabudusios erkės. Daugelis erkių yra pavojingos, nes platina infekcines ligas, viena jų – erkinis encefalitas.

Erkinis encefalitas – sunkus virusinis galvos ar nugaros smegenų bei dangalų uždegimas.  Skiepai yra labai svarbi profilaktinė priemonė, padedanti išvengti pavojingos ligos ir komplikacijų. Vienos vakcinos kaina nėra maža (suaugusiems 92,63 Lt, vaikams 88,56 Lt) juo labiau, kad skiepus reikia kartoti. Tačiau VšĮ Kauno Dainavos poliklinikos medikai vienareikšmiškai pritaria, kad susirgus išleidžiama dešimtis kartų daugiau gydymui, ką jau kalbėti apie galimas komplikacijas ir ligos pasekmes, kurios lieka visam gyvenimui.  

Kodėl ši liga tokia pavojinga?

Nuo erkinio encefalito miršta tik pavieniai ligoniai, tačiau ši liga yra labai sunkiai gydoma, pavojinga savo komplikacijomis. Dažniausi padariniai prasirgus erkiniu encefalitu: galvos skausmai, atminties, klausos ir koordinacijos sutrikimas ar net paralyžius. Kuo vyresnis žmogus, tuo sunkiau pasireiškia ši liga. Tik trečdalis susirgusių žmonių visiškai pasveiksta nuo erkinio encefalito, kiti 30 % gydosi 1-3 metus, trečdalis kenčia ligos pasekmes visą gyvenimą, likusi dalis tampa nedarbingais.  

Tariamas pasveikimas

Užsikrėtus erkiniu encefalitu simptomai atsiranda praėjus 2-3 savaitėms po įkandimo. Žmogus karščiuoja, jam skauda galvą, maudžia kūną.  Iš pradžių tai panašu į gripą, kuris trunka apie savaitę laiko. Po to daugelis infekuotųjų pasijunta geriau. Tai vadinamas „tariamas pasveikimas“. Tačiau žmogus nepasveiksta ir po 2-7 dienų vėl pasijaučia prastai. Simptomai paūmėja: prasideda didelis karščiavimas, stiprūs galvos skausmai, vėmimas, gali būti sąmonės, koordinacijos sutrikimų, kūną ištinka paralyžius.

Susirgus erkiniu encefalitu nėra skiriamas konkretus gydymas, kadangi jo nėra. Antibiotikai šiai ligai gydyti nėra veiksmingi.

Apsauga 98 procentams

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (334)
Eimantas