Vaikai > Vaiko priežiūra > Priminimas: auginantiems...
 

Priminimas: auginantiems vaikus priklauso laisvi "mamadieniai" ir "tėvadieniai"


2009 04 25 | Autorius: Mama.lt, jupiterimages.com nuotr.
 

Priminimas: auginantiems vaikus priklauso laisvi "mamadieniai" ir "tėvadieniai"

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė skatina darbdavius ir sunkmečiu darbuotojams suteikti taip vadinamus ,,mamadienius" ir ,,tėvadienius". Mažai darbdavių žino, kad darbuotojams, auginantiems du ir daugiau vaikų, privaloma suteikti papildomas laisvas dienas. Tai numatyta Lietuvos Respublikos Darbo kodekse. Pagal darbo kodeksą, laisvomis dienomis gali naudotis ir mamos, ir tėveliai.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierės R. Šalaševičiūtės duomenimis, padidėjus nedarbui šalyje, darbdaviai nėra linkę darbuotojams, auginantiems mažamečius vaikus, suteikti laisvų dienų. Dalis jaunų tėvų nedrįsta užsiminti darbdaviams apie įstatymais numatytas lengvatas, todėl naudotis papildoma galimybe pabūti su vaikais mūsų šalyje nėra įprasta.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė skatina darbdavius pačius informuoti savo darbuotojus ir skatinti jų buvimą su vaikais. Pagal Lietuvos Respublikos darbo kodeksą, darbuotojams, auginantiems neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų arba du vaikus iki dvylikos metų, suteikiama viena papildoma poilsio diena per mėnesį arba sutrumpinamas darbo laikas dviem valandomis per savaitę.

Auginantiems tris ir daugiau vaikų iki dvylikos metų – dvi dienos per mėnesį arba atitinkamai sutrumpinamas darbo laikas keturiomis valandomis per savaitę, mokant darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė primena, kad Lietuvoje daryti tyrimai rodo, kad mūsų šalyje tėvai nepakankamai skiria dėmesio savo vaikams, tik maždaug po 7 minutes per dieną. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl mažieji šalies piliečiai jaučiasi nelaimingiausi Europoje.

Ištrauka iš Darbo kodekso:

214 straipsnis. Papildomos lengvatos asmenims, auginantiems vaikus

Darbuotojams, auginantiems neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų arba du vaikus iki dvylikos metų, suteikiama viena papildoma poilsio diena per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas dviem valandomis per savaitę), o auginantiems tris ir daugiau vaikų iki dvylikos metų – dvi dienos per mėnesį (arba atitinkamai sutrumpinamas darbo laikas keturiomis valandomis per savaitę), mokant darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį.

 


 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
andzela
2013-03-24 10:38:25
Ar vienišai mamai auginančiai vaiką iki 12metų nepriklauso "MAMADIENIAI"?
graudu ...
2013-02-26 12:58:39
zinau kad dauguma pasmerks mano komentara, bet ar neapsurdas isviso kurti tokius istatymus pjudancius darbuotoja su darbdaviu? ir isviso valstybe kursto jaunus zmones kuo maziau dirbti ir ieskoti istatymu kaip tai padaryti... apsurdas matyti jaunus zmones minancius istaigu slenkscius tvarkantis visokias lengvatas ir pasalpas , uzuot taip atkakliai pasistengtu pasieskoti darbo ir pasistengtu pasirupinti paciu uzdirbtomis pajamomis, o dabar tik galvos skausmas kaip gauti kuo daugiau laisvo laiko uz kuri dar ir darbdavys turi sumoketi...
Giedrūnė
2010-08-17 11:34:13
Tikrai darbdavys, nenori skirti mamadienių..... jie teigia ,o kas dirbs..... jug krizė reikia taupyti... labai liūdna dėl to, kad kaip ir priklauso o pasinaudoti negali
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (167)
Matas