Vaikai > Vaiko priežiūra > Norai pildosi: atlikta...
 

Norai pildosi: atlikta klausos implanto operacija


2009 04 03 | Autorius: TV3 informacija
 

Norai pildosi: atlikta klausos implanto operacija

Pernai „Išsipildymo akcijos 2008“ geros valios žmonių paaukotų lėšų dėka jau teikiama pagalba skaudžių istorijų dalyviams. Šios savaitės pradžioje vienam mažiausių TV3 ir SEB organizuojamos akcijos dalyvių panevėžiečiui Benui atlikta klausos implantų operacija. Beveik pusketvirtų sulaukusio Beno klausos sutrikimus mama Jolanta pastebėjo, kai berniukui suėjo dveji. Tuomet ji pamatė, kad vaikas ne tik nereaguoja į garsus, bet net ir nemėgina kalbėti. Į „Išsipildymo akciją“ susirūpinusi mama kreipėsi tuomet, kai, norėdama padėti savo mažajam sūneliui, atsidūrė aklavietėje – tiek pinigų, kiek padėtų Benui girdėti, šeima surinkti negalėjo, o valstybės pašalpos nepakako. „Išsipildymo akcijos 2008“ fondas trejų su puse Benui dviem klausos implantams įsigyti skyrė 73 780 litų paramą.
 
Negirdinčiam berniukui pirmadienį, kovo 30 dieną, buvo atlikta operacija – įdėtas pirmasis klausos implantas. Šią sudėtingą chirurginę procedūrą atliko specialiai iš Austrijos atvykstantis gydytojas Georgas M. Sprinzlas. Šiuo metu mažojo „Išsipildymo akcijos 2008“ dalyvio būklę stebi Kauno medicinos universiteto klinikų gydytojas Giedrius Gylys.
 
„Operacija, nors anatomiškai ir sudėtinga, praėjo sklandžiai, buvo padaryta viskas, kas reikalinga, dabar viskas gerai. Po kelių mėnesių, jei ne „Išsipildymo akcijos“ surinkti pinigai, galėjo būti ir per vėlu operuoti Beną“, – sako G. Gylys.
 
Po trijų valandų operacijos kalbinta vaiko mama sakė pagaliau pasijutusi ramiau: „Man išties palengvėjo. Operacija praėjo gerai, bent jau taip sako gydytojas. Pirmas žingsnis jau žengtas. Dabar reikia tikėtis, kad visa kita seksis sėkmingai. Laukia nelengva reabilitacija, kai reikės su Benuku dirbti kasdien, lavinti jo kalbos įgūdžius“.
 
Praėjus beveik dviem mėnesiams, kai žaizda visiškai sugis, bus įjungtas klausos procesorius. O tuomet jau prasidės kalbos mokymasis. 3 metukų ir 5 mėnesių sulaukęs Benas kalbėti mokysis kaip kūdikis. Pasak jo mamos, berniukas ir dabar lanko specialų darželį, kur su vaikais dirba logopedai.
 
„Visa ši operacija įvyko tik „Išsipildymo akcijos“ dėka. Jei ne ši akcija, geriausių atveju viskas būtų nusikėlę labai ilgam laikui, kol mes būtume surinkę reikiamus pinigus“, – aiškina neseniai išoperuoto berniuko mama.
 
Šiuo metu sukaičiavus visas įplaukas, „Išsipildymo akcijos 2008“ fondą sudaro 2 533 926 litų (kuomet žmonės apmokės šio mėnesio telefonų sąskaitas, operatoriai į akcijos fondą žada dar pervesti apie 20 000 litų).
 
 
TV3 ir SEB organizuojama „Išsipildymo akcija“ dėkoja už Jūsų visų gerumą!


 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
Symute
2009-11-09 20:28:18
As ir tokio noreciau..
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (167)
Akvile