Vaikai > Vaiko priežiūra > Šukos bus mainomos į...
 

Šukos bus mainomos į draugystę su onkologinėmis ligomis sergančiais vaikais


2009 03 24 | Autorius: Mamų unija
 

Šukos bus mainomos į draugystę su onkologinėmis ligomis sergančiais vaikais

Balandžio 1 d. startuos paramos ir labdaros fondo „Mamų Unija“ inicijuota socialinė akcija „Nereikia šukų, reikia draugų!“, kurios tikslas – kviesti visuomenę solidarizuotis su onkologinėmis ligomis sergančiais vaikais bei formuoti tolerantišką požiūrį į sergančiuosius. Akcija neturi jokio biudžeto, nes buvo suorganizuota tik šios iniciatyvos partnerių geranoriškumo ir noro padėti dėka.

Kovo 21 d. buvo nufilmuotas pagrindinis iniciatyvos akcentas – humoro ir optimizmo nestokojantis vaizdo klipas, kurio herojais tapo vaikai ir trys puikiai Lietuvoje pažįstami veidai: žurnalistė Rūta Mikelkevičiūtė, atlikėjas Mantas Janavičius ir sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas. Žinomi žmonės sutiko įkūnyti tris personažus: R. Mikelkevičiūtė tapo valytoja, Mantas suvaidino linksmą geografijos mokytoją, o R. Vyšniauskui atiteko fizinio lavinimo mokytojo vaidmuo. Socialiniame klipe herojai šukomis grojo nuotaikingą melodiją ir skatino susimąstyti ar iš tiesų draugus renkamės tik pagal plaukų ilgį, galbūt yra ir kai kas daugiau, kas mus visus vienija, pvz., užkrečianti šukų muzika.

„Dažnai pasimetame, sutrinkame, nežinome kaip elgtis atsidūrę prie sergančiojo. Iškart sutikau sudalyvauti akcijoje – tai kiekvieno piliečio pareiga. Kuo daugiau kalbėsime apie problemą, tuo artimesnė ji taps mums visiems“, - apie akciją kalbėjo R. Vyšniauskas. Sunkiaatlečiui pritarė ir Mantas: „Lietuvoje trūksta informacijos apie onkologinius susirgimus. Akcija „Nereikia šukų, reikia draugų!“ – puikus būdas dar kartą priminti visuomenei, ką reiškia sirgti onkologinėmis ligomis“, - sakė atlikėjas.

Viena akcijos iniciatorių žurnalistė Rūta Mikelkevičiūtė pastebėjo, kad onkologinėmis ligomis sergantys vaikai dažnai susiduria su neigiamu visuomenės požiūriu: „Žmonės neretai prisibijo ir vengia sergančių vaikų, o kai kurie tėvai draudžia savo atžaloms bendrauti su sergančiais bendraamžiais“. Pasak Rūtos, problema ypatingai ryški moksleivių tarpe ir mažesniuose Lietuvos miestuose.

Socialiniame klipe pagrindinės herojės vaidmenį atliko keturiolikmetė Gabrielė jau anksčiau sėkmingai nugalėjusi onkologinę ligą. Specialaus grimo dėka filmavimo metu mergaitė atrodė lyg be plaukų – taip siekiama atkreipti dėmesį į problemą ir padėti įveikti negatyvų visuomenės požiūrį.

Kitas „Nereikia šukų, reikia draugų!“ iniciatyvos žingsnis įvyks balandžio 9 d. Vilniaus Santariškių vaikų ligoninės onkohemataloginiame skyriuje, kur bus atidaryta biblioteka. „Mamų Unijos“ iniciatyvą sutiko paremti leidykla „Alma littera“, kuri vaikams skirs 150 naujų knygų. Antrą biblioteką skirtą vaikams ir juos slaugantiems tėveliams planuojama atidaryti Kauno klinikų vaikų onkologijos skyriuje.

Taip pat nuo balandžio pradžios su visomis leidyklos „Alma littera“ knygomis bus platinamas specialus akcijos skirtukas, siekiant kuo plačiau paskleisti žinią apie vykstančią iniciatyvą.

Akcijos „Nereikia šukų, reikia draugų!“ partneriais jau tapo „VRS“ grupė, komunikacijos paslaugų įmonių grupė „Publicum Group“, picerijų tinklas „Čili Pica“, lauko vaizdo ekranai „ACM“, skaitmeninės technikos parduotuvių tinklas „ICG kompiuteriai“ bei LNK televizija.
 


 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (166)
Aistutė