Vaikai > Vaiko psichologija > Ar jūsų vaikas – indigo?
 

Ar jūsų vaikas – indigo?


 

Ar jūsų vaikas – indigo?

Paskaičius diskusijų apie indigo vaikus nejučiom ant liežuvio galo ima kirbėti viena išvada: aišku, kad niekas neaišku. Plačiausia prasme, indigo – „keisti“ vaikai. Kuo jie keisti? Vieni indigo vaikus bemaž prilygina autistams, kitiems indigo – hiperaktyvūs vaikai. O kaip yra iš tiesų?
 
„Indigo vaikai“ – šiuolaikinės psichologijos atradimas, jis dar nėra pakankamai ištirtas. Indigo – talentingi, bet nepaklusnūs, išmintingi, bet dažnai mokykloje jiems ne itin sekasi. Norite sužinoti, ar jūsų vaikas indigo? Atsakykite į klausimas „Taip“ arba „Ne“.
 
 1. Jūsų vaikas, vos pramokęs kalbėti, dažniau nei kitas frazes kartoja klausimus „kodėl...“?
 
 1. Ar jis labai anksti, jau 2 metų, ėmė suvokti save kaip atskirą asmenybę (tokio amžiaus vaikai dažniausiai apie save kalba trečiuoju asmeniu, o indigo – pirmuoju)?
 
 1. Jis labai gerai save vertina?
 
 1. Jis labai lengvai bendrauja su kitais žmonėmis, pats renkasi pašnekovus, jau sulaukęs 5-6 metų pokalbyje elgiasi tarsi suaugęs: pirmasis ištiesia paspausti pašnekovui ranką, moka palaikyti neįpareigojantį pokalbį, paklausia, kaip laikotės?
 
 1. Jūsų vaikas kairiarankis?
 
 1. Į griežtus nurodymus ir įsakymus reaguoja protestu, bet jei paaiškinate ir įtikinate, kad reikia elgtis būtent taip ir ne kitaip – mielai padaro, ko prašomas?
 
 1. Ar jis imlus įspūdžiams ir emocijoms?
 
 1. Ar jis lengvai suvokia, kaip elgtis su buities, elektronikos prietaisais?
 
 1. Negali pakęsti nuobodulio ir laukimo?
 
 1. Moka dirbti keletą darbų vienu metu? (tokį gebėjimą dažniausiai turi ambidekstrai – žmonės, kurių abiejų smegenų pusrutulių ir abiejų rankų funkcijos vienodai gerai išsivystę).
 
 1. Lengvai užmezga kontaktą su gyvūnais?
 
 1. Nenustygstantis vietoje ir judrus, tačiau jei jau kuo susidomėjo – gali ramiai tyrinėti valandų valandas?
 
 1. Neretai pasiūlo labai originalų problemos sprendimo variantą?
 
 1. Jei jaučiasi nesuprastas – geriau leis laiką vienas, nei bandys pritapti prie kompanijos?
 
 1. Jo pasaulio suvokime esama tam tikrų keistenybių, kaip antai padidėjęs jautrumas arba itin išvystyta intuicija?
 
 1. Nesikuklina reikalauti to, ko jis nori?
 
Suskaičiuokite, į kiek klausimų atsakėte teigiamai? Jei daugiau nei į pusę, jūsų vaiką jau galima laikyti indigo. Ir nenustebkite, kad toks apibūdinimas tinka daugybei vaikų – ne veltui sakoma, kad auga ištisa indigo karta!
 
 


 
Taip pat skaitykite
Kuklumas žmogų, žinoma, puošia, tačiau perdėtas drovumas, nepasitikėjimas savimi ir net užsisklendimas dažnai trukdo. Droviems...

Maždaug penkerių metukų dar nesulaukusius mažylius auginantys tėveliai puikiai žino, kas yra vaiko susierzinimas ir isterijos priepuoliai......

Suprantama, kad anksčiau ar vėliau vaiko gyvenime prasideda etapas, kai atžala pradeda maištauti, reikalauti laisvės, teisių ir pan.,...

Jausmus pažinti dažnai būna sunku ir suaugusiems, ką jau kalbėti apie vaikus. Juk pirmuosius jausmus jie patiria nė nežinodami, kaip juos...

Rašyti komentarą

 
AS PATI KITOKIA...
2009-11-09 16:51:24
As pati jauciuosi"indigo",nors man40metu..Apie kuria karta siandiena mes kalbame?!mano mergaite"hiperaktyvi"Super mergyte!1om.)Berniukas"indigo"Super vyrukas!(7m.)Abu jie pasele,tvarkingi,jautrus,tyrynetojai,kodelciai,profesoriai..Patys klausia-patys atsako!...Sunku,bet smagu!Nebukite su vaikais perdaug rimtos,Paselkite su rudeninias lapais,pasivoliokite sniege,palenktiniaukite dviraciais,..pamatysite-tai nuostabu..vaikai puikiai suvokia kodel taip o ne kitaip elgiames..mes ju problemos!Cia mano nuomone apie"indigo".As pati esu"kitokia"...
lina
2009-07-14 23:03:58
kiekvienai mamai savo vaikas kažkuom išskirtinis.juk retas kuris nemėgsta gyvūnų, retas kuris būna lėtas.ar neuždavineja klausimo-kodel? negalima vaikų auginti vienodai ar tai būtų indigo ar ne indigo.
To SVA
2009-03-25 13:11:21
Apie kokią knygą kalbi?
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (280)
Nojukas