Nėštumas > Po gimdymo > Kūdikio lankymo etiketas
 

Kūdikio lankymo etiketas


2009 03 21 | Autorius: Parengė Laura B., Jupiterimages nuotr.
 

Kūdikio lankymo etiketas

Draugų šeima susilaukė kūdikio. Nekantraujate susipažinti su naujuoju jų šeimos nariu. Bet prieš lėkdama į svečius prisiminkite, jog šiai ypatingai progai galioja ir ypatingas etiketas!

Pasveikinkite tėvelius!

Apie kūdikio gimimą tikriausiai sužinojote iš jums atsiųstos SMS žinutės. Dabar tai – populiariausias ir paprasčiausias būdas pranešti apie džiugųjį įvykį. Nepulkite iš karto skambinti ir sveikinti mamytę. Gali būti, kad žinutę jums parašė dar būdama gimdykloje. Jai tikrai reikia laiko atsigauti, be to, gali būti, kad tiek jaunosios mamos, tiek kūdikio laukia viena kita medicininė procedūra. Pasveikinkite juos taip pat nusiųsdama SMS, o skambinkite ne anksčiau kaip po paros. Nebent kūdikio susilaukė jūsų labai artima draugė ar sesuo – tada tikriausiai ji nekantraus savo džiaugsmu pasidalinti su jumis, o jei tuo metu negalės kalbėti – nesidrovės tiesiai šviesiai to pasakyti.

Suderinkite lankymo datą su jaunaisiais tėveliais

Kada naujai iškepti tėveliai pasiruošę priimti lankytojus? Tai labai individualu. Vieni nori tuojau pat pristatyti savo atžalą draugams ir giminaičiams, kitiems reikia laiko apsiprasti su naujomis pareigomis ir nauja subordinacija šeimoje. Todėl išmintingiausia – iš anksto suderinti palankynų datą su tėveliais. Beje, geriausia jei datą derinsite ne su tėčiu, o su pačia mama. Juk būtent ji geriausiai žinos, ar jos ir kūdikio savijauta leidžia priimti svečius. Tuo tarpu jaunieji tėčiai pagauti entuziazmo gali ir paskubėti.

Trumpiau – geriau

Ką tik gimusių kūdikių tėvai neretai gyvena tarsi Bermudų trikampyje. Jiems sunku prognozuoti, kokia atmosfera namuose bus po dešimties minučių. Galbūt kūdikis saldžiai snaus, gal jam skaudės pilvelį, gal prasidės valandos trukmės užkandžiavimo procedūra. O kur dar tėvelių išsiblaškymas dėl miego stokos, nuovargis ir nuolat persekiojantis nerimas, ar tikrai viską daro gerai? Kai vyrauja tokios neprognozuojamos nuotaikos, net ir kelių valandų trukmės svečių vizitas gali virsti tikru iššūkiu. Būkite taktiška ir neužtrukite per ilgai. Optimalus sprendimas 1-1,5 valandos.

Vaikų klausimas

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Natūralu, kad susilaukusios mažylio mamaytės greitai išvargsta - kūnas dar nespėja atsigauti po gimdymo, o jau tenka stačia galva...

Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų....

Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti...

Savaitgalį neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ surengtoje šeimų šventėje...

Rašyti komentarą

 
Mamyte :)
2012-09-02 13:43:34
Apie lankyma ligoninei,manau, negali buti net kalbos, nebent guli viena privacioje palatoje ir pati mamyte labai nori lankytoju:) Man teko viena para guleti dviese su jauna mamyte, pas kuria nuolatos buvo lankytoju. As ka tik po gimdymo atvezta, vasara, karsta, oro ir taip nera, su naujagimiais gulint skersveju nesinori daryti, o cia dar pilna svetimu zmoniu. Gerai, kad ja greitai isleido. Nors as pries gimdyma buvau nusprendusi, kad pirmom dienon lankytoju namuose tikrai nenoresiu, bet buvau apstulbus nuo zmoniu nesupratingumo. Tiesiog jauteme is artimuju spaudima mazdaug tai kada? kada pas jus galima atvaziuoti? ir buvo tokiu, kurie tiesiog naglai atvaziavo, nors praseme dar plaukti:) pirmosios dienos tikrai nebuvo lengvos, krutis skauda, miego truksta, o cia dar sveciai braunasi. Praejo kelios savaites, viskas po truputi stojo i savas vezes, mes atsigavom, apsipratom su naujom pareigom ir tada mielai laukeme lankytoju :)mano nuomone lankyti reiktu ne anksciau kaip po 3 - 4 sav.
mamukas
2009-10-15 10:48:41
as tik ka pagimdziusi pranesiau visiems ir po keliu valandu jau norejau kad bant jau artimiausi man zmones atvaziuotu manes aplankyti:)
edile
2009-09-04 13:50:45
mano brolio zmona kai pagimde.labai norejau nuvaziuoti aplankyti i gimdymo namus,bet susilaikiau,maniau nenori kad kas vaziuotu..dabar gavosi taip kad ji ant manes pyksta,jog neatvaziavau..tad gera m9intis pasiklausti mamytes kada lankymas prasides:)
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (169)
Kir