Sveikata > Vaiko sveikata > Gydytojas įspėja – be...
 

Gydytojas įspėja – be „gerųjų“ riebalų nebūsime sveiki


2009 03 17 | Autorius: Vaidotas Urbonas, vaikų gastroenterologas
 

Gydytojas įspėja – be „gerųjų“ riebalų nebūsime sveiki

Vasario mėnesį kompanijos „Unilever“ Baltijos šalyse atlikto tyrimo duomenimis nustatyta, kad žmonės ir, kas išties svarbu, mamos, mažai žino apie sveikos mitybos principus. Išsiaiškinta, kad Lietuvoje daugiau nei trečdalis vaikų valgo nesveikai. Svarbiausia, jie gauna nepakankamai organizmo vystymuisi būtinų „gerųjų“ riebalų, nors jų mamos ir žino, kokios neigiamos to pasekmės gali būti.

„Riebalai žmonėms atrodo blogis – nevertinga maisto medžiaga, kuri apsunkina organizmą, cholesteroliu „užkemša“ kraujagysles ir prisideda prie širdies ligų vystymosi. Tačiau daugelis pamiršta, o gal ir visai nežino, kad riebalai yra svarbi ir labai reikalinga medžiaga žmogaus, o ypač – augančio vaiko, organizmui“, - sako gydytojas V. Urbonas. Vaikų gastroenterologu Vilniaus universiteto Vaikų ligoninėje dirbantis gydytojas sako, kad negaluojančius vaikus atvedę tėveliai stebisi, kodėl vaikas serga, tačiau kai tėvai papasakoja apie vaiko mitybą – tampa akivaizdu, kur slypi sutrikimų priežastys. Dienos meniu – „greitas“ maistas, picos, pomidorų padažas, „čipsai“, bulvytės „fri“.

„Svarbiausia, jog pas mane atvykę tėvai supranta, jog jų vaikai valgo nepilnavertį maistą, bet nieko nedaro. Arba pereina prie kito kraštutinumo – mano, kad reikia riebalų atsisakyti išvis“, – sako gydytojas. Tada medikui tenka aiškinti apie sveikos mitybos principus, riebalų reikšmę, jų žalą bei naudą. Anot gydytojo, mažai kas suvokia ir dažnai nuvertina riebalus nežinodami, kad ypač „gerieji“ riebalai yra reikalinga ir svarbi maistinė medžiaga.


Žino, kad reikia riebalų, bet nevalgo

„Mokslininkai prieš tris dešimtmečius ištyrė eskimus, kurie beveik kasdien valgydavo riebią žuvį. Pasirodo, kad jie beveik neserga širdies ir kraujagyslių ligomis“, - sako gydytojas V. Urbonas ir komentuoja, jog taip yra būtent dėl to, kad eskimai su maistu gauna pakankamai nepakeičiamųjų riebalų rūgščių, ypač daug omega-3.

Apie šiuos „geruosius“ riebalus jau žino ir lietuviai. Kaip parodė „Unilever“ atliktas tyrimas, daugiau nei pusė apklaustųjų buvo girdėję apie nepakeičiamąsias riebalų rūgštis omega-3 ir omega-6. Taip pat lietuviai žino, kokios pasekmės gresia šių riebalų gaunant nepakankamai. Pavyzdžiui, daugiau nei du trečdaliai žinojo, kad negavę pakankamai šių riebalų rūgščių vaikai lėčiau augs ir vystysis, o beveik pusė visų apklaustųjų atsakė, kad suprastės atmintis. Šiek tiek mažiau žinojo, jog „gerieji“ riebalai mažina tikimybę susirgti širdies bei kraujagyslių ligomis.

Tačiau, pasirodo, net ir suprasdamos „gerųjų“ riebalų naudą, mamos vaikams jų duoda per mažai. Gydytojas V. Urbonas ligoninėje atliko tyrimą ir apklausė pacientus. Pasirodo, gerųjų riebalų turinčius žuvų taukus geria vos 1 proc. apklaustų vaikų, o pačią žuvį valgo labai retai.

Be to, gydytoją nustebino faktas, kad žmonės dažnai klaidingai mano, jog „gerųjų“ riebalų šaltinis yra gyvūninės kilmės produktai – mėsa, sūris ar sviestas.

„Šios tendencijos nėra geros, juk mėsoje, sūryje, svieste vyrauja „blogieji“ riebalai. Mokslininkai nustatė, kad vakariečiams labai trūksta gerųjų omega-3 ir kiek mažiau trūksta omega-6 riebalų rūgščių. Todėl esame dažniau linkę sirgti širdies ir kraujagyslių ligomis“, – sako V. Urbonas. Jis priduria, kad kito neseniai atlikto tyrimo duomenimis paaiškėjo, jog lietuviai pirmauja Europos Sąjungoje pagal širdies ligų statistiką – tam įtakos taip pat gali turėti per didelis „blogųjų“ ir per mažas „gerųjų“ riebalų vartojimas.


Kaip veikia organizme

Apie nepakeičiamųjų riebalų rūgščių svarbą V. Urbonas sako kalbėjęs daug ir visur – žiniasklaidai, mamytėms. „Daugelis jau supranta, kokios tai svarbios mums medžiagos ir kuo jos skiriasi nuo „blogųjų“ riebalų“, – teigia gydytojas.
Apie „gerųjų“ riebalų naudą medikas sako paaiškinti galintis paprastai. „Blogieji“ riebalai – tai sočiosios riebalų rūgštys, kurių gauname iš gyvūninės kilmės maisto – mėsos, grietinės, sviesto, kepto ar „greito“ maisto. Jos, patekusios į organizmą, padidina „blogųjų“ riebalų (trigliceridų, mažo tankio lioproteinų cholesterolio) kiekį, nusėda ant kraujagyslių sienelių, užkemša jų ląstelių apvalkalėlį, todėl medžiagų apykaita vyksta lėčiau. Be to, sočiosios riebalų rūgštys sumažina „gerųjų“ riebalų (didelio tankio lipoproteinų cholesterolio) kiekį kraujyje. Todėl padidėja rizika susirgti širdies, kraujagyslių ligomis, prastėja atmintis, riebalai kaupiasi ląstelėse ir taip auga svoris“, – sako gydytojas.

„Gerieji“ riebalai – atvirkščiai, mums yra naudingi ir reikalingi. Jų į mūsų kūną atkeliauja su žuvimi, riešutais, daržovėmis, augaliniais aliejais ir jų pagrindu pagamintais produktais, pavyzdžiui, margarinu. Nepakeičiamosios riebalų rūgštys organizme taip pat keliauja į ląstelių membranas, tačiau skirtumas tas, kad jos neužkemša apvalkalėlio, jis lieka lankstus, todėl medžiagų apykaita ląstelėse gali vykti sklandžiai. „Nepamirškime, kad mūsų smegenų didžioji dalis taip pat sudaryta iš riebalų. Todėl geram jų veikimo palaikymui ypač reikia „gerųjų“ riebalų rūgščių“, – sako V. Urbonas. Ypač jų reikia vaikams - augančiam organizmui, kuris dar vystosi ir fiziškai, ir intelektualiai. Šių riebalų taip pat turi gauti nėščiosios.
Svarbiausia, anot gydytojo, turime nepamiršti, kad kai kuriuos kitus riebalus mūsų organizmas pats pasigaminti gali, o nepakeičiamųjų riebalų rūgščių – ne. „Būtent todėl šių riebalų rūgščių turime gauti su maistu“, – aiškina jis.


Sureguliuokime mitybą

Tačiau nereiškia, kad dabar turime pradėti valgyti vien žuvį atsisakydami mėsos. Pasak gydytojo, žmonės tikrai nepelnytai riebalus nuvertina ir jų bijo, nes nežino kaip teisingai juos vartoti. Pavyzdžiui, minėtame kompanijos „Unilever“ tyrime net du trečdaliai apklaustųjų nežinojo, kiek riebalų turime gauti per dieną.

Tad medikas primena pagrindines sveikos mitybos taisykles bei kiek ir iš kur per dieną turime gauti mums reikalingos energijos: 55 procentus iš angliavandenių, 15 proc. iš baltymų ir 30 procentų iš riebalų. Iš tų riebalų 20 procentų turi sudaryti „gerieji“ riebalai.

Angliavandeniai gaunami iš vaisių, daržovių, grūdinių košių, kurias gerai valgyti ryte – jos mūsų organizmą aprūpina greita energija.

Baltymai naudingi, nes iš jų susidaro įvairios apsauginės (imuninės) medžiagos, saugančios organizmą nuo infekcijos. Baltymai - tai fermentai, statybinė medžiaga (jų yra kauluose, raumenyse, naguose ir kt.) Tačiau įsidėmėtina, kad per didelis jų kiekis rūgština kraują, gali sukelti apsinuodijimo požymius, per daug apkraunami inkstai.

Riebalų naudą jau išsiaiškinome. Bet gal ne visi žinome, kokius jų turinčius maisto produktus turėtume valgyti kiekvieną dieną. „Per savaitę bent tris, keturis kartus valgykime riebią žuvį, geriausia - sūrių vandenų žuvis, t.y. lašišą, menkę. Taip pat reguliariai gerkime žuvų taukus, ant duonos tepkime geriau ne sviestą, o „gerųjų“ riebalų turintį kokybišką augalinį margariną, juo galime pagardinti ir košes. Vietoj saldumynų vaikui geriau duokime graikinių riešutų, kurie taip pat turi nepakeičiamųjų riebalų rūgščių. Sėmenų ar kitu augaliniu aliejumi gardinkime salotas“, – pataria gydytojas. Vaikai mėsą turėtų valgyti kasdien. Daug sočiųjų riebalų turinčią kiaulieną reikėtų valgyti rečiau nei jautieną, veršieną, kalakutieną ar kt. mėsą.

Ir dar viena svarbi taisyklė – stenkimės kasdien valgyti dažnai, bet ne po daug, ir būtinai tuo pačiu metu. Taip organizmas bus pripratęs tam tikromis valandomis gauti maisto ir bus pasiruošęs jį virškinti.


 
Taip pat skaitykite
Laimingo ir linksmo mažylio nuotaika gali persimainyti dėl nuovargio, pernelyg didelės stimuliacijos, alkio, tačiau, jeigu vaikutis verkia...

Štai keletas natūralių priemonių imunitetui, kurias reikėtų vartoti nuolatos. Tiesa, pasirinktą profilaktinę priemonę reikėtų...

Psichologai tvirtina, kad kūniški prisilietimai būtini visiems žmonėms - be jų apninka depresija, ima kamuota nerimas, vargina...

Gydytojams dietologams nerimą kelia Lietuvoje ir toliau augantys vaikų nutukimo rodikliai. Antsvoris ir nutukimas pastebimas visose amžiaus...

Rašyti komentarą

 
mono
2009-04-19 17:19:17
aš tai gana kritiška prieš visus tuos "geruosius riebalus".. Nežinau, tiesiog nepasitikiu. Geriau jau vartoju tiesiog paprasčiausius maisto papildus, va dabar tokį Tonussan naudoju, kuris stiprina imuninę sistemą ir dar padeda geriau jaustis užklupus pavasarinaims stresams.. tai tik tiek..
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (334)
Lukas