Virtuvė > Maistas > Sugriauk mitą apie...
 

Sugriauk mitą apie margariną – tiesa ir melas


2009 03 10 | Autorius: Gydytoja dietologė Virginija Vilemienė
 

Sugriauk mitą apie margariną – tiesa ir melas

 

1. MITAS: margarinas – tai „blogieji“ riebalai.
 
Netiesa. Minkštasis kokybiškas margarinas yra gaminamas iš augalinių aliejų. Juose esantys riebalai yra ne tik sveiki, bet ir būtini mūsų organizmui.
 
Riebalai yra skirstomi į sočiuosius („bloguosius“) ir nesočiuosius („geruosius“). Sotieji riebalai yra gyvulinės kilmės, todėl daugiausiai jų būna mėsoje, kiaušiniuose, svieste, taukuose. Iš visų maisto komponentų sotieji riebalai labiausiai didina cholesterolio kiekį kraujyje, trikdo medžiagų apykaitą.
 
Visai kitaip žmogaus organizmą veikia „gerieji“ riebalai, kurie gali būti ir augalinės, ir gyvulinės kilmės. „Gerieji“ riebalai yra omega-3 ir omega-6 riebalų rūgštys, kitaip dar vadinamos nepakeičiamosiomis riebalų rūgštymis. Taip jos vadinamos todėl, kad jų mūsų organizmas pats pasigaminti negali, tačiau turi gauti su maistu.
 
Žmogui mitybos racione svarbu išlaikyti tinkamą abiejų šių riebalų rūgščių kiekį, kadangi jos reguliuoja ląstelėse vykstančius medžiagų apykaitos procesus, lemiančius optimalią įvairių organų veiklą. Trūkstant nepakeičiamųjų riebalų rūgščių lėtėja vaikų augimas, sutrinka nervų sistemos veikla, prastėja atmintis, formuojasi hiperaktyvumas. Suaugusio žmogaus organizme nepakeičiamosios riebalų rūgštys palaiko optimalią odos drėgmę, todėl lėtina odos ir kitų organų senėjimą, reguliuoja uždegiminius ir imuninius procesus.
 
Omega-6 riebalų rūgšties daugiausiai randama augalinės kilmės maisto produktuose pavyzdžiui aliejuose. Omega-3 riebalų rūgšties žmogus gauna valgydamas riebias žuvis, riešutus, vartodamas sėmenų, rapsų ir kitų augalų aliejų bei jo pagrindu pagamintą margariną.

 

 


 
Taip pat skaitykite
Daugelis tėvų susiduria su nevalgaus vaiko problema - mažyliai atsisako valgyti, nori tik saldėsių ir greito maisto, per kiekvienus...

Kava - tonizuojantis gėrimas nuo kurio prasideda daugelio žmonių rytas. Bet ar žinojote, kad šis gėrimas gali puikiai papildyti...

Viešojoje erdvėje pasirodo vis daugiau informacijos apie įvairiais būdais užaugintas vištas. Svarstoma, kaip tai lemia...

Dažnai diskutuojama, ar egzistuoja tradicinė lietuviška virtuvė ir kokie patiekalai bei produktai galėtų būti jai priskiriami....

Rašyti komentarą

 
Gedas
2012-04-20 21:49:28
Margarinas - vis dar legalus nuodas. Kalakutams buvo pramanytas, bet paskui kažkas nutarė pabandyti ir ant žmonių... Nenatūralus, dar vienas nesusivokusio žmogaus eksperimentas. Kaži kieno naudai? Tiem, kurie pelnosi iš vargšų sergančių žmonių ir jų ligų.
gerieji riebalai?
2012-03-17 00:06:43
http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanitus/turinys/metabolizmas/Kuo_ypatingi_aspirinas_ir_imbieras tikrai geri?
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (170)
Vaivutė