Sveikata > Nėščiosios sveikata > Vitaminas B12 gali...
 

Vitaminas B12 gali apsaugoti nuo sunkių apsigimimų


2009 03 06 | Autorius: SPA, jupiterimages.com
 

Vitaminas B12 gali apsaugoti nuo sunkių apsigimimų

Prieš pastodamos moterys turi gauti pakankamai vitamino B12 ir folio rūgšties, kad sumažintų riziką, jog kūdikis gims su rimtomis galvos ir stuburo smegenų ydomis, teigia mokslininkai.

Mažiausiai vitamino B12 organizme sukaupusioms airėms tikimybė, jog jų kūdikis gims su nervinio vamzdelio defektu, buvo penkis kartus didesnė nei tų moterų, kurios vitamino B12 turėjo daugiausia. Tyrimo rezultatus paskelbė žurnalas „Pediatrics“, praneša „Reuters“.

Nervinio vamzdelio defektai gali lemti ligą visam gyvenimui ar net mirtį. Du dažniausiai pasitaikantys įgimti defektai yra stuburo patologija spina bifida (įskilas stuburas su įgimtu plyšiu, kai nesuaugę slankstelių lankai) ir anencefalija (besmegenystė), mirštama liga, kai smegenys ir kaukolė nėra normaliai išsivystę.

Vienas tyrimo autorių, Dr. James Mills iš JAV nacionalinio sveikatos instituto, sako, jog tyrimas parodė, kad vitamino B12 nepakankamumas yra nervinio vamzdelio defektų atsiradimo rizikos faktorius nepriklausomai nuo folio rūgšties, kito B grupės vitamino, vartojimo.

Dabar daug moterų žino apie folio rūgšties svarbą, ir nervinio vamzdelio defektų atvejų yra sumažėję. Dr. J. Mills sako, kad žinojimas apie panašų vitamino B12 poveikį gali dar labiau sumažinti įgimtų defektų skaičių.

Vitaminas B12 yra būtinas, kad nervų ląstelės ir raudonieji kraujo kūneliai būtų sveiki. Jo turi mėsa, pieno produktai, kiaušiniai, žuvis, vėžiagyviai ir sausi pusryčiai, vitamino B12 taip pat galima gauti su maisto papildais arba multivitaminais.

„Nepaprastai svarbu, kad moterys apie tai turi susimąstyti prieš pastodamos, kadangi kai jos supranta pastojusios, greičiausiai bus per vėlu“, sako dr. J. Mills.

Jo teigimu, įgimtos ydos nulemiamos per pirmąsias keturias nėštumo savaites, o ypač dėl vitamino B12 pakankamumo turėtų rūpintis moterys, kurios nevalgo mėsos arba pieno produktų.

Panašiai jis pataria ir moterims, kurios turi virškinimo sutrikimų ir kurie gali trukdyti organizmui sukaupti pakankamą šio vitamino kiekį.

Tyrime dalyvavo beveik 1200 Airijos moterų, kurios nėštumo pradžioje davė kraujo mėginius, kad būtų nustatytas vitamino B12 kiekis.

Tas ketvirtadalis moterų, kurių vitamino B12 kiekiai buvo mažiausi, turėjo penkiskart didesnę riziką susilaukti kūdikių su nervinio vamzdelio defektais palyginti su tuo ketvirtadaliu moterų, kurių vitamino B12 kiekiai buvo didžiausi.

Mokslininkai pataria, kad prieš pastojant, vitamino B12 kiekis turėtų būti didesnis nei 300 nanogramų litre kraujo.

 

Savigydos pramonės asociacija (SPA)

 


Gairės:  James Mills,  Vitaminas B12
 
Taip pat skaitykite
Daugeliui atrodo, kad toksikozė – vienas iš akivaizdžiausių nėštumo požymių. Žinoma, jausmas ne pats maloniausias...

Pirmosios kūdikio nuotraukos, atliktos ultragarso tyrimo metu, dar iki vaikelio gimimo apkeliauja visus šeimos narius bei artimuosius....

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai kartu su Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir Jungtinių Amerikos Valstijų Ligų...

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Lietuvoje listeriozė yra retai registruojama užkrečiamoji liga. 2012-2016 metais Lietuvoje...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (196)
kamilyte