Vaikai > Vaiko priežiūra > Slingo naudojimo subtilybės
 

Slingo naudojimo subtilybės


2009 03 05 | Autorius: Laura Barzdaitienė, Jupiterimages nuotr.
 

Slingo naudojimo subtilybės

Slingas vis labiau populiarėja, jį mielai renkasi vis daugiau jaunų mamų, propaguoja Holivudo aktorės, o garsiausi mados kūrėjai netgi jį pritaiko prie vakarinių suknelių modelio, bet... kai prieš kelerius metus susijuosusi slingu ir įguldžiusi į jį mėnesio sulaukusį sūnų nuėjau į parduotuvę, aplinkiniai į mane spoksojo kaip į ateivę iš kitos planetos.
                                       
Prie kūdikių nešioklių, vadinamųjų kengūriukų, jau pripratome. Bet vaikas, pririštas prie mamos „maiše“? Regis, tai buvo naujovė...
 
Na, o slingo idėja susižavėjusioms naujai iškeptoms mamytėms vis dar kyla aibės klausimų.
Ar slingas išties patogu?
Ar tai – vežimėlio alternatyva?
Ar jis nekenkia kūdikiui?
 
Pamėginkime į juos atsakyti.
 
„Kengūriukų“ pakaitalai
 
Ne itin lengvai į mūsų visuomenę kelią skynėsi kūdikių nešioklės, vadinamieji „kengūriukai“. Apie juos sklandė daugybė mitų, pradedant grasinimais, jog taip nešiojant neišvengiamai iškryps kūdikio stuburas, ir baigiant įsitikinimu, jog toks nešiojimo būdas – galas dailiai mamos laikysenai. Laimė, bemaž visi taškai ant i jau sudėlioti: ortopedai išsamiai paaiškino, jog sėdėti pramokusiam mažyliui toks nešiojimo būdas – nieko blogo, o psichologai su prideramu atsargumu perspėjo, kad pernelyg neramių vaikų mamos nenešiotų ilgai veidu į išorę – platus regos laukas gali dar labiau sužadinti mažylio emocijas.
 
Tačiau dar palyginti neseniai Lietuvoje atsirado naujovė – vadinamieji slingai: ilgoki medžiagos šaliai, kurie, pernerti per specialius žiedus, tiesiog mamos glėbyje suformuoja mažyliui miniatiūrinį hamaką.
 
Iškart po slingų kelią prasiskynė ir kita naujovė – vaikjuostės. Tai ilgi medžiaginiai šaliai, kuriuos apsijuosus ir apsivyniojus tam tikru būdu kūdikis pritvirtinamas prie mamos.
 
Ar slingų tikrai reikia?
 
Nebūtinai. Ne viena karta vaikų išaugo be jų – ir nieko. Tačiau akivaizdu, kad jie gerokai palengvina mamos gyvenimą.
 
Nors esama mamų, kurios kūdikio nešiojimą slinge ar vaikjuostėje suvokia kaip savitą vaiko auginimo filosofiją bei slingą pasirinko kaip alternatyvą vežimėliui, vis dėlto dažniausiai slingas yra naudojamas kaip priedas prie vežimėlio, alternatyva vaiko nešiojimui ant rankų, t.y. situacijoms, kai su vežimėliu važiuoti nesinori ar neįmanoma, o vaiką ilgesnį laiką nešti ant rankų per sunku.
 
Paguldžius arba pasodinus mažylį į slingą jo kūno svoris pasiskirsto tolygiai nešančiojo pečiams, nugarai ir juosmeniui, abi mamos (arba tėčio) rankos lieka laisvos, taigi pravers tiek išsiruošus pasivaikščioti miško takeliais, kur vežimėlis nepravažiuotų, tiek skubant aplėkti keletą parduotuvių, kur siauros durys ir laiptai neleidžia prasibrukti su vežimėliu.
 
Taip pat daugybei mamų slingas praverčia kai kūdikį užklumpa pilvuko diegliai ar dantų dygimo irzulys. Nemigo naktys su verkiančiu mažyliu ant rankų bent šiek tiek palengvėja, kai jį galima patogiai įsidėti į slingą. Daugybė mamų taip nešiodamos naujagimius įsigudrina susišukuoti, pasigražinti, kai kuriuos buities darbus nudirbti ir netgi pasimankštinti.
 
Slingas ar vaikjuostė?
 
Susirišti vaikjuostę – ne itin sudėtingas mokslas. Paprastai ją įsigyjant pirkėjams suteikiama išsami informacija, pademonstruojama, kaip taisyklingai prisirišti mažylį. Ir vis dėlto lieka akivaizdu: net ir įgudusi tam kaskart sugaišite keletą minučių. Vadinasi nebus itin patogu, jei vaiką ketinate nešioti tik trumpus atstumus ir neilgai, juo labiau jei ruošiatės jau ūgtelėjusį mažylį šiek tiek panešti, tada leisti pabėgioti, po to vėl nešti ir t.t. Tam kur kas geriau tiks slingas – į jį nesunku įguldyti, įsodinti, išimti vaiką kiek tik jums reikės, slingą paprasta nusiimti, sudėti į krepšelį, o prireikus ir vėl išsiimti ir užsijuosti
 
Tačiau jei vos išvydusi savo mažylį svajojate apie ilgus pasivaikščiojimus, kai jis jaukiai įsitaisęs savo medžiaginiame „lizdelyje“ glausis prie jūsų ir klausys jūsų širdies plakimo – vaikjuostė jums bus priimtinas pasirinkimas.
 
Slingas ar „kengūriukas“?
 
Iš pirmo žvilgsnio slingo funkcija labai primena tradicinį „kengūriuką“. Tačiau išbandžius ir vieną, ir kitą, gana greitai paaiškėja keletas praktinių skirtumų, beje, bylojančių slingo naudai:
 
  • Slinge vaiką galima nešioti nuo gimimo, jame kūdikis gali ir sėdėti, ir gulėti, o daugumoje „kengūriukų“ – tik sėdėti;
 
  • Ilgiau slinge pasėdėjusį ir užmigusį kūdikį nesunku paversti į gulimą padėtį jo nepažadinus;
 
  • Slingas – ypač patogi priemonė žindančioms mamoms, prireikus patikimai uždengianti intymų valgymo ritualą nuo pašalinių žvilgsnių.
 
Nusprendėte, kad slingas – kaip tik jums? Štai keletas praktinių patarimų:
 
  • Nešant vaiką slingu pati apsirenkite ir vaiką aprenkite vėsiau – susiglaudus su mažyliu bus karšta ir jums, ir jam;
 
  • Jaučiate, kad įsodinus kūdikį į slingą nepatogu jums arba vaikui? Pamėginkite geriau sureguliuoti kraštų įtempimą, slingo pakabinimo aukštį ir kt. Iš pirmo žvilgsnio į maišą panašus, tarsi neišbaigtas slingas (lyginant su sudėtingai iškarpytais, sudygsniuotais ir įvairiomis detalėmis papildytais „kengūriukais“­) iš tiesų labai lanksčiai prisitaiko prie įvairių kūdikio ir mamos ūgio ir svorio ypatumų, tad nebijokite eksperimentuoti ir ieškoti patogiausio varianto;
 
  • Pirkdama slingą rinkitės tokį, kuris derėtų prie jūsų rūbų (universalus variantas – džinso, smėlio spalvos medžiagos, taip pat gana lengvai pritaikomi įvairiaspalviai dryžuoti, languoti, ornamentais marginti audiniai). Tamsesnės spalvos slingas ne tik mažiau teplus variantas, bet ir nepastatys į keblią padėtį jaunojo tėčio: veikiausiai ir jam knietės panešioti savo atžalą patogiame slinge, tačiau jei jis bus pasiūtas iš rausvos medžiagos su violetinėmis gėlytėmis – veikiausiai taip ir liks tik mamos aksesuaru.
 
  • Rinkitės tik iš natūralaus pluošto, „kvėpuojančios“ medžiagos pasiūtą slingą. Sintetinis audinys ne taip glamžosi, tačiau, patikėkite – prisiglaudus kūdikį tikrai būna karšta, tad vasarą sintetinis slingas gali tapti nebe jaukiu lopšiu, o tikra karščio kamera.


 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
gi]yuhmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
2011-04-06 10:12:51
ttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
Luka
2011-04-06 01:27:33
Pirkausi linini slinga savo maziui pries du metus, beveik visa laika ir naudojom :) dabar perleidom kitiems, bet nepamainomas dalykas. visiems rekomenduoju :)
evelina
2010-02-19 16:34:38
Kur Kaune galima nusipirkt slinga?
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (166)
Rokas