Vaikai > Vaiko priežiūra > Grožio salonas kūdikiui:...
 

Grožio salonas kūdikiui: kerpame pirmuosius plaukučius (foto, video)


2009 02 28 | Autorius: Parengė Laura B., Jupiterimages nuotr.
 

Grožio salonas kūdikiui: kerpame pirmuosius plaukučius (foto, video)

 

Pirmoji kūdikio šukuosena – rimtas išbandymas mamai. Ar jai pačiai pavyks „pažaisti kirpyklomis“, ar vis dėlto teks skambinti tikrai kirpėjai? Deja, dažniausiai tai priklauso ne nuo jos pačios, o nuo mažojo įnoringojo „kliento“.
 
Ryžotės pabandyti apkirpti namie? Puiku! Jums prireiks:
 
  • Aštrių, gerai išgaląstų žirklių. Tik tokios plaukučius kirps lengvai, neiškandžiodamos. O kuo patogiau bus kirpti – tuo greičiau viską atliksite.
 
  • Rankšluosčio vaiko kaklui ir pečiams apsiausti, kad plaukai nekristų ant jo rūbelių ir kūno – patekę į kvėpavimo takus jie gali sukelti kosulį, čiaudulį, o jei mažylis kokį plauką įsikiš į burnytę – netgi vėmimą. Sakote, rankšluostis greitai bus nutemptas ant žemės? Tada įsigykite platų apsiaustėlio tipo nugaroje surišamą seilinuką – ir viskas bus gerai. Kerpant pakaušį seilinuką galima apsukti atvirkščiai, taip, kad raišteliai susirištų priekyje.
 
  • Purškiklio su vandeniu. Sudrėkintus plaukučius lengviau kirpti ir lyginti.
 
  • Plaukų segtukų – jų prireiks sruogoms atskirti jei mažylio plaukai ypač tankūs.
 
  • Šukų tankiais danteliais pakirptiems plaukučiams pašukuoti.
 
Svarbiausias įrankis – kėdė! Kerpant kūdikis turėtų būti visiškai saugus, t.y. besidarbuojanti žirklėmis mama turėtų jau nebesirūpinti, kad vaikas gali iškristi, nugriūti ir pan. Taigi saugiausia vieta – kėdutė, kurioje mažylis pritvirtinamas. Galite panaudoti maitinimo ar automobilinę kėdutę. Taip, tokia vieta apsunkins plaukučių pakaušyje ir ties kakliuku kirpimą, bet jei procedūrą padalinsite į kelias dalis – viskas įgyvendama. Pavyzdžiui, vaikui sėdint kėdutėje galite apkirpti galvytės priekį ir šonus, o kai ateis pakaušio eilė – pasikvieskite į pagalbą tėtį ar senelius: kas nors gali palaikyti vaiką ant kelių, veidu į save – tada jūs iš nugaros galėsite laisvai manipuliuoti žirklėmis. Na, o jei jūsų mažylis dažnai miega taip, kad „nė su patranka neprikeltum“ – neabejokite ir kirpkite jį miegantį.
 
Likite rami. Nė nesitikėkite, kad mažasis „klientas“ ramiai lauks, kol baigsite jį dailinti. Jis sukiosis, galbūt norės pasičiupti žirkles, liesti kerpamus plaukučius. Patikimiausias būdas tokį jo muistymąsi sušvelninti – sudominti kuo nors kitu. Duokite įdomų, dar neregėtą žaislą, kurį galėtų kurį laiką tyrinėti, jei reikia – paleiskite animacinio filmuko DVD. Nerekomenduojama tokiems mažiems kūdkiams žiūrėti televizorių, bet vardan estetikos ir grožio 10 minučių „Teletabių“ nepakenks.
 
Atsiminimai. Jei manote, kad pirmasis plaukučių kirpimas – reikšmingas momentas, nepamirškite to įamžinti vaizdo kamera ar fotoaparatu. Ir pasilikite atminimui kūdikio plaukų sruogelę.
 
Taigi visi dalyviai pasiruošę? Pradedam!
 
  1. Pradėkite nuo priekio, pakirpkite kirpčiukus, plaukučius ties ausimis. Tikėtina, kad kuo toliau, tuo vaikutis bus neramesnis, taigi jei pricedūrą teks nutraukti – bent jau iš priekio mažylis atrodys dailiau.
 
  1. Neskubėkite karštligiškai, kad nesužeistumėte vaikučio, bet ir pasistenkite nestoviniuoti vidury proceso besigrožėdama darbu. Kol mažylis ramus – stenkitės atlikti kuo daugiau. Nes bet kurią minutę jam gali pabosti, ir jau tada nebegalėsite nieko padaryti.
 
  1. Geriau mažiau. Tai, kas per ilga, galima patrumpinti. Bet pernelyg nutrumpintos šukuosenos pataisyti nepavyks – teks laukti, kol plaukučiai ataugs. Taigi neužsimokite per daug ir nesiekite maksimalių pasikeitimų. Nukirpkite tik ten, kur būtiniausia, o paskui šukuoseną galėsite dailinti, jei mažylis tai leis ir manysite, kad reikėtų pakirpti daugiau.
 
  1. Kaip kirpti? Pradedančiosioms mamoms-kirpėjoms paprastai sunkiausia būna perprasti principą, kaip būtent kirpti plaukučius.
 
·         Jei plaukučius ties kakliuku norite pakirpti lygia linija, perskirkite juos statmenai per pusę, tada suimkite išilgai vieną šoną kairės rankos smiliumi ir didžiuoju pirštu tarsi žirklemis, o dešine ranka laikomomis žirklėmis nukirpkite tarp pirštų kyšančius galiukus. Taip pat pakirpkite kitą šoną, jei reikia, tuo pačiu principu pakirpkite plaukučius ir virš ausyčių bei priekinėje galvos dalyje.
 
 
·         Berniukams ties kaklu ir pakaušiu plaukučius galima pakirpti ir vertikaliai. Vandeniu supurkštų plaukų sruogą suimkite smiliumi ir didžiuoju pirštu vertikaliai, tarsi žirklėmis, ir pakirpkite tarp pirštų styrančius galiukus (žirklės taip pat laikomos vertikaliai).
 
 
·         Kai baigsite pagrindinį kirpimą, metas padailinti. Atidžiai apžiūrėkite, ar visos linijos lygios, ar atrodo gražiai ir natūraliai? Jei reikia (ir jei mažylis nusiteikęs geranoriškai) – šen bei ten palyginkite. Galbūt plaukučiai kai kuriose vietose krenta pernelyg dirbtinai, kirpimo linija tarsi nurėžta (taip būna kai mažylio plaukai labai tankūs)? Ją sušvelninsite šiek tiek pakarpiusi vertikaliai laikomomis žirklėmis: pačiais žirklių galiukais, laikydama jas vertikaliai ir judėdama išilgai kirpimo linijos, įkirpkite plaukučius, tarsi popieriaus juostelėje karpydama kutelius.
 
Vis dėlto įsitikinote, kad apkirpti savo kūdikį jums – misija neįmanoma? Nenusiminkite ir užrašykite jį į grožio saloną. Net jei tereikia pakirpti tik kirpčiukus. Visų pirma, profesionaliai kirpėjai užteks keleto įgudusių judesių, kad padarytų tai, kam jūs tikriausiai sugaišite bent 5 minutes. Antra, gali būti, kad svetimoje aplinkoje mažylis bus ramesnis ir labiau susikaustęs (o tai šio atveju – tik į naudą!), be to, pati galėsite laikyti jį ant kelių.

Na, o pasižiūrėję vaizdinę medžiagą pamatysite, kaip kirpimo procesas tuėtų vykti idealiu atveju.

  
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
arturas72
2009-03-12 02:20:19
na nezinau, as pirmaji sunu kipau, 1.2m ,ir jokiu problemu nekilo,jam netgi patiko ,ka ten tetis plaukuose knisinejasi.bet dabar jau reikia ziuret kaip mazeli apkirpti,nes jie pametinukai.o mezelis jau ne siaip sau pasiduos manau.
egle
2009-03-06 20:10:38
nesamone kad negalima vaikui kirpti iki metu laiko vaiko pas mano vaika ziauriai daug plauku i akis lenda tai ka nekirpti kad butu apzeles kaip liutukas?:D kirpau jau 6 menesiu vaika nes daug plauku nenuslinko taip kad as net nebuvau girdejus kad taip sako :)o ir niescia kirpausi o grozis nesumazejo visa niestuma buvau grazi visi taip bent jau sake.;) :)
Dar to Asta
2009-03-02 11:20:57
Mitas, kad negalima kirpti iki 1 metų. Lygiai toks pats, kaip kad ir nėščiajai neva negalima kirptis plaukų. Aiškinama, kad taip nėščioji arvba vaikas praranda kosminę energiją. Bet jei jau iki galo laikysimės šios teorijos - tai ir nagų tiek pat laiko kirpti negalima. Gi jie - tos pačios kilmės, kaip ir plaukai :) Taigi kada kirpti sprendžia mama. Jei jau vaikas gimė su "kasomis" - tai kad ri nuo gimimo.:)
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (166)
Gabija