Vaikai > Vystymasis > Nemiega kaip kūdikis...
 

Nemiega kaip kūdikis...


 

Miego problema – štai kas gali jaunos mamos gyvenimą paversti nepakenčiamu. Atrodo, viską darai teisingai, bet mažylis kažkodėl vis tiek nemiega.

 
 
Kodėl sutrinka vaiko miegas? Kodėl kūdikis miega trumpai, neramiai, blaškosi per miegus, nuolat prabudinėja?
 
Alkis
 
Dažniausia pablogėjusio kūdikio miego priežastis – alkis. Jei jis nori valgyti, jokia jėga jo neprivers užmigti. Maitinant krūtimi toks nuolatinis kūdikio neprivalgymas ir neišsimiegojimas gali būti rimtu signalu, jog kažką darote ne taip. Galbūt kūdikis žinda netaisyklingai, bevalgydamas prisiryja oro, kuris užpildo skranduką ir nebepalieka vietos pienui? Jei pamaitintas vaikas dar kurį laiką vis atsiraugėja ar pradeda žagsėti, veikiausiai jis išties prisiryja oro ir nepakankamai miega būtent todėl.
 
Vienatvė
 
Vaikas gali neramiai miegoti ir dažnai prabudinėti jei jaučiasi vienišas. Taip nutinka, kai mama vis skuba užsiimti savais reikalais, ilgą laiką palikdama savo kūdikį nuobodžiauti. Tada migdymo procesas jam ima asocijuotis su tomis retomis akimirkomis, kai mama būna šalia, tad nori būti migdomas (o ne miegoti) vėl ir vėl. Tokiu atveju rekomenduojama skirti daugiau dėmesio vaikui, tiesiog pabūti šalia, keletą kartų pamigdyti šalia savęs – kūdikis supras, kad mama niekur nedingsta, ji – šalia, pasijaus saugesnis, o jo miegas taps saldesnis.
 
Liga
 
Staiga atsiradę miego sutrikimai gali reikšti, kad kūdikis serga. Dažniausiai po neramiai praleistos nakties (jei mažylis iki tol miegodavo kuo puikiausiai) ryte jau galima pastebėti ligos požymių: prasidėjusi sloga, kosulys, pakilusi temperatūra ar skrandžio, žarnyno veiklos sutrikimai. Jei mažylį puola kvėpavimo takų liga, neretai būtent naktį galite pastebėti pirmuosius jos požymius: atsiradęs knarkimas ar karkaliavimas gerklėje, naktį pradėjusi kilti temperatūra.
 
Keletas tokių bemiegių naktų gali atsirasti ir dygstant dantukams.
 
Išgijus po ligos ar prasikalus dantukams miegas ir vėl turėtų grįžti į senas vėžes, tapti gilesnis ir kokybiškesnis.
 
Pilvuko diegliai
 
Pirmuosius tris mėnesius daugelį naujagimių vargina pilvuko diegliai. Šis nemalonumas neretai užpuola ir naktį. Jei kaltas pilvelis – veikiausiai pastebėsite ir kitus signalus: kūdikis riečia kojytes, stipriai ir ilgai verkia, jo kumštukai sugniaužti, pilvukas – įsitempęs. Tokiu atveju geriausiai padės tradicinės priemonės: pilvuko šildymas šiltu vystyklu ar delnu, švelnus masažas, galite kūdikį pasiguldyti ant savęs, priglausdama jo pilvuką prie savo kūno. Jei tokie pilvuko diegliai vaiką kamuoja nuolat – galite kūdikiui duoti arbatėlės su pankoliu, o pasikonsultavusi su gydytoju – nuo pilvo diegliukų saugančių vaistų.
 
Emocijos
 
Dar viena dažna blogo miego priežastis – pernelyg daug emocijų prieš miegą. Tokia situacija dažniausiai susiklosto šeimose, kur kas nors iš namiškių namo grįžta prieš pat kūdikį guldant miegoti. Išvydęs naują žaidimų partnerį, mažylis pajunta naują energijos antplūdį, kuris kaipmat nuvaiko visus miegus. Taip pat gali nutikti ir tada, jei vaiką prieš miegą sujaudins, suerzins garsi muzika, televizoriuje mirgantys vaizdai.
 
Bioritmai
 
Prasto miego priežastimi gali tapti ir kūdikio bioritmų sutrikimai. Tada konstatuojama, kad vaikas supainiojo dieną su naktimi. Tokiu atveju „paryškinkite“ dienos ir vakaro atmosferą apšvietimu ir kitomis priemonėmis: popiečio miegui skirkite mažiau laiko, neužtraukite kambary užuolaidų. O nakčiai – atvirkščiai: dar prieš kūdikiui einant miegoti prigesinkite šviesą, užtraukite užuolaidas, sukurkite miegui nuteikiančią nakties atmosferą.
 
Gryno oro stoka
 
Jei kūdikis mažai laiko praleidžia gryname ore, jo miegas taip pat gali būti ne toks gilus. Grynas oras teigiamai veikia miegą, todėl prieš miegą, jei tik leidžia oro sąlygos, išeikite bent trumpam su vaiku pasivaikščioti.
 
Kitos priežastys
 
Na, o jei jūsų vaikui netinka nė viena iš išvardytų miego sutrikimo priežasčių – gali būti ir taip, kad auginate žvalų nemiegaliuką. Tačiau dėl visa ko dar pasikonsultuokite su kūdikio sveikatą prižiūrinčiu gydytoju.

 


 
Taip pat skaitykite
Dauguma mano, kad vos gimę vaikučiai tik miega ir valgo, tačiau kiekviena mama patvirtins, tad net ir patys mažiausi domisi aplinka,...

Pirmieji savarankiški vaikučių žingsniai ypatingai džiugina tėvus, juk sunku surasti gražesnį ir labiau širdį glostantį...

Sakoma, kad vaikai - tai ne maži žmonės, o dideli pasaulio stebuklai. Paskaičius keletą įdomių faktų apie trapius mažylius tuo tikrai...

Pirmaisiais gyvenimo metais mažyliai keičiasi labai greitai ir išmoksta daugybės naujų dalykų - jie pradeda šypsotis, pakelia ir...

Rašyti komentarą

 
Rita
2012-09-19 15:49:47
manau puikus sprendimas - http://www.facebook.com/BabySwing?ref=hl :)
bukim atviri
2011-02-23 21:51:16
p.vilija nereikia cia pusti savo tencel reklamos ;)
vilija
2010-05-25 17:55:30
mano maziuke tai dabar daug geriau miega su tencel patalyne, nei su pries tai buvusia. Seniau vis pravirkdavo miegodama, nusiklodavo patalyne, tai salta budavo, o dabar sau ramiausiai, kaip angeliuke, miega:)
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (193)
Kamilė