Namai > Teisė > Paprastinama „vaiko...
 

Paprastinama „vaiko pinigų“ gavimo tvarka


2009 02 06 | Šaltinis: LRV
 

Vyriausybė pritarė Išmokų vaikams įstatymo pataisų projektui, siūlydama supaprastinti vadinamųjų „vaiko pinigų“ gavimo tvarką.
Seimui priėmus įstatymo pataisas, tėvams nereikės savivaldybių socialinės paramos skyriams pristatinėti pažymų apie gautas pajamas, ši informacija bus gaunama iš Valstybinės mokesčių inspekcijos.

„Vaiko pinigus“ ir toliau be papildomo prašymo gaus vaikai iki 3 metų, globojami (rūpinami) vaikai bei vaikai iš šeimų, gaunančių kitą socialinę paramą (socialinę pašalpą ir/ar nemokamą mokinių maitinimą).

Tėvams, kurių vaikai yra vyresni nei 3 metų amžiaus, pakaks vietos savivaldybės socialinės paramos skyriuje užpildyti supaprastintos formos prašymą. Jame jie turės patvirtinti, kad per praėjusius kalendorinius metus kiekvienam šeimos nariui per mėnesį teko ne daugiau kaip 1050 litų pajamų, atskaičiuos mokesčius.

Numatytas išmokos vaikui grąžinimo terminas už praėjusį laikotarpį, bet ne daugiau kaip už 12 praėjusių mėnesių, jei šeima turėjo teisę gauti išmoką.

Už kiekvieną vaiką šeimoms, auginančioms vieną arba du vaikus iki 3 metų amžiaus, yra išmokama 97,5 lito dydžio išmoka. Vaikui nuo 3 iki 18 metų ir vyresniems, kurie mokosi bendrojo lavinimo mokyklose ar profesinio mokymo įstaigose (bet ne ilgiau nei iki 21 metų amžiaus), - 52 litai.
Gausių šeimų vaikams iki 3 metų amžiaus yra skiriama 143 litai „vaiko pinigų“. Šių šeimų vaikams nuo 3 iki 18 metų, o jei mokosi, tai iki 24 metų, išmoka vaikui yra 97,5 lito.

Pasak įstatymo pataisų rengėjos – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos - ši išmoka bus mokama daugiau nei 85 proc. šalies vaikų. Ji nebus mokama tik pasiturinčiai gyvenantiems tėvams, kurie ir be valstybės pagalbos gali aprūpinti savo vaikus.

Ministerija akcentuoja, kad pasiturintys tėvai „vaiko pinigų“ negaus tik sunkmečiu – iki 2010 m. gruodžio 31 d. Planuojama, kad vėliau „vaiko pinigai“ vėl bus skiriami visiems vaikams.

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė


Gairės:  išmokos,  Vaiko pinigai
 
Taip pat skaitykite
Seime buvo priimtas Ligos ir motinystės įstatymo pakeitimas, kuris nuo 2018 m. sausio 1 d. sudarys geresnes sąlygas slaugyti sergančius vaikus....

Lietuvos advokatūra gyventojams ketina teikti nemokamas teisines paslaugas. Tam tikslui svarstoma įsteigti Nemokamų teisinių paslaugų centrą.

Pastaruoju metu daug Lietuvos piliečių emigruoja į kitas Europos Sąjungos (ES) šalis, ten įsikuria, dirba, susilaukia vaikų, kurie...

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė teikia Seimui Baudžiamojo proceso kodekso pataisas, kuria įvedama prievolė visas...

Rašyti komentarą

 
oki
2009-03-02 19:11:29
Manau, kad gaunant 1050 lt vienam seimos nariui, yra lengviau islaikyti seima, nei kai tenka 400 lt vienam. Jiems tikrai tie 52 lt yra juntama parama.
nu jo...
2009-02-06 14:07:46
Taivadinasi ,,pasiturinciu" tevu vaikai-kitokie,jiems nepriklauso tie 52 litai... Cirkas.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (170)
Amelija