Namai > Buitis > Kaip paversti savo virtuvę...
 

Kaip paversti savo virtuvę „žalesne“


2009 02 26 | Šaltinis: Eli.lt
 

 

Visame pasaulyje stiprėjant aplinkosaugos idėjoms, vis populiaresnė tampa vadinamoji eko mada. Jos įtaka pastebima daugumoje gyvenimo sričių – nuo atliekų perdirbimo ir rūšiavimo, ekologiškų maisto produktų iki aplinkos neteršiančių automobilių. O ar galime būti ekologiški savo namų širdyje – virtuvėje?

Vienas iš svarbiausių „ekologiškų“ kriterijų kasdienėje buityje yra mažai energijos vartojantys buities prietaisai. Pateikiame dešimt patarimų, kaip savo virtuvę paversti draugiškesne aplinkai.

1. Atnaujinkite savo prietaisus. Šiuolaikinė buitinė technika suvartoja net iki 60 proc. mažiau energijos ir vandens, palyginus su 10 metų senumo prietaisais. Tad pirmiausia vertėtų nuspręsti, kas pigiau – pirkti naujus prietaisus ar pasilikti turimus dar penkeriems metams. Kad būtų lengviau, pateikiame pavyzdį. Pakeitus seną šaldytuvą į naują A++ klasės modelį, ir paskaičiavus energijos sąnaudas, galima sutaupyti net apie 2,7 tūkst. Lt.
 
2. Atkreipkite dėmesį į energijos žymą. Energijos žyma įvertinamas prietaiso energijos našumas skalėje nuo G iki A, kur A reiškia mažiausią energijos suvartojimą. Šaldytuvams ir šaldikliams šis žymėjimas buvo išplėstas iki A+ ir A++ - tai patys ekologiškiausi prietaisai.

3. Rinkitės indukciją. Indukcinės viryklės yra gerokai našesnės už įprastines, kadangi sunaudoja iki 25 proc. mažiau energijos, palyginus su efektyviausiomis alternatyvomis, pavyzdžiui, keraminėmis kaitlentėmis.

4. Neplaukite indų rankomis. Vienas iš geriausių būdų taupyti energiją buityje yra investuoti į indaplovę. Šiuolaikinės indaplovės naudoja net ketvirtadaliu mažiau vandens, palyginus su plovimu rankomis. Jei tipiškam 12 asmenų indų komplektui išplauti rankomis reikia 60 litrų vandens, tai indaplovė tą patį darbą atliks sunaudojusi 15 litrų vandens. Be to, indaplovės naudoja mažiau energijos ir ploviklių.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 2 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
BestSecret.com stebina didžiuliu drabužių, avalynės, aksesuarų, interjero detalių pasirinkimu bei įspūdingomis nuolaidomis, tačiau...

Norint pasisiūti ką nors gražaus, kyla du klausimai. Pirmasis – kokios tendencijos drebina 2020-ųjų mados pasaulį? Antrasis klausimas...

Vyresnės kartos moterims drabužių siuvimas ir persiuvimas puikiai pažįstamas, tačiau jaunesnės mamos senus daiktus tiesiog išmeta....

Dulkių siurbliai robotai daugiau nei dvidešimt metų audrina technologijų mėgėjų vaizduotę. Deja, iki šiol jiems tekdavo tik...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (183)
Adriana