Vaikai > Vaiko priežiūra > Modestos svajonės pildosi:...
 

Modestos svajonės pildosi: delfinai paliečiami ranka


2009 02 02 | Šaltinis: TV3 informacija
 

Šeštoji „Išsipildymo akcija 2008“ dar visai nesenai kvietė aukoti, o šiemet skuba įgyvendinti užsibrėžtus didelius tikslus. TV3 labdaros projekto iniciatoriai visų geros valios žmonių aukas, kaip įprasta skirs ne tik globos namuose augančių vaikų buičiai gerinti. Svarbiausia šiais metais buvo 12 tikrų, ypatingų ir skaudžių istorijų, kurioms reikėjo mūsų visų dėmesio ir paramos. Tik Lietuvos gyventojų dėka, preliminariais „Išsipildymo akcijos 2008“ duomenimis, aukos siekia net 2 335 550 litų.
 
Sausio 19 dieną įvykusio, pirmojo vieno didžiausių labdaros projektų Lietuvoje oficialaus posėdžio metu buvo aptariamas surinktų aukų paskirstymo klausimas ir visų pirma apytiksliai įvertinta 12-ai pristatytų istorijų skiriama suma.
 
„Kol kas tikslios „Išsipildymo akcijai 2008“ suaukotos sumos pasakyti negalime. Duomenis dar tvirtina skambučių operatoriai ir jų įmonės. Kadangi dar ne visi aukoję žmonės yra susimokėję už gruodžio mėnesio telefono sąskaitas, pinigų akcija kol kas negauna. Labai mielai raginame tai atlikti, nes daugumai „Išsipildymo akcijos 2008“ dalyvių pagalbos reikia jau šiandien. Visa suaukota akcijai suma susideda iš trumpaisiais numeriais aukotų pinigų, akcijos apyrankes surinktų lėšų bei juridinių ar fizinių asmenų pervestų pinigų į banko sąskaitą. Pirmiausia komisijos nariai skubėjo išspręsti 12 istorijų klausimą, nes kai kuriems vaikams reikia ypač skubių operacijų ir pagalbos“, – sako fondo „Vienybė“ direktorė Aušra Lasauskaitė.
 
Šiuo metu „Išsipildymo akcijos 2008“ organizatoriai ir projekto koordinatoriai rūpinasi tais pagalbos prašančiais vaikais, kurių istorijas išgirdome paskutiniame projekto etape, specialių laidelių TV3 Žinių ir finalinio koncerto metu.
Viena iš jų – septynmetė Modesta, serganti vidutine cerebrinio paralyžiaus forma. Viena iš dvylikos istorijų herojų su mama gyvena Mažeikių rajone, Pikelių kaime. Jų nelaimę „Išsipildymo akcijai“ papasakojo Pikelių mokyklos direktoriaus pavaduotoja Margarita Pukštienė. O vėliau ir pati mergaitės mama Sigita prisipažino, kad gyvenimas nelepina ir labai praverstų pagalba iš šalies.
 
Mažajai Modestai pasiekti savo svajonę – bėgioti ir dūkti, kaip visi jos amžiaus vaikai – padėtų nuolatinės reabilitacijos, mat valstybės kompensuojami gydimai tetrunka vos mėnesį. Jai beveik kasdien reikia dirbti su treniruokliais, lankyti masažus, vandens procedūras. Puikių specialistų, dirbančių su tokiais vaikų raidos sutrikimais, yra ir Mažeikiuose. Mama Sigita neseniai išsilaikė vairavimo teises ir gavo iš valstybės 4000 litų paramą automobiliui pirkti.
„Savo mergaitę galėčiau vežti į visas procedūras, kurias jai tik atliktų Mažeikiuose. Be to, ten yra baseinas. Tad mums labai praverstų abonementas. Dar jos svajonei vaikščioti galėtų padėti Utenos gydytojai ir specialistai. Be to, mums kartais net pritrūksta pinigų vitaminams ir specialiems papildams“, – kuklius, bet mergaitės gydymui būtinus norus prieš akciją dėstė susirūpinusi mama.
 
Taip pat dar tuomet, kai jų namuose lankėsi „Išsipildymo akcijos 2008“ atstovai, Modesta prisipažino, kad trokšta pamatyti delfinus. Ji tikėjo, kad jie padės išgyti.
 
Mergaitės svajonės neliko neišgirstos. Į „Išsipildymo akcijos“ organizatorius kreipėsi delfinariumo atstovai kviesdami Modestą apsilankyti ir pabendrauti su delfinais. Akcijos atstovai mielai prisidėjo prie Modestos norų išsipildymo. Mergaitė su mama ne tik dvi savaites lankysis delfinariume – bendraus, užsiiminės su delfinais, kurių buvimas šalia kartais yra taikomas įvairioms terapijoms, bet ir aplankys niekada iki šiol nematytą Klaipėdos miestą.
 
„Modesta labai džiaugiasi. Mums tiek įspūdžių. Mes pirmą kartą lankomės Klaipėdoje, pirmą kartą pamatėme jūrą, tokius didelius laivus ir tiek daug žvejų. Kiekviena diena mums atneša naujų emocijų, o ryte Modesta taip skuba keltis, kad tik nepramiegotų susitikimo su delfinais. Su kuo tik kalba telefonu, tiek daug nori papasakoti ir išlieja tokį džiaugsmą, kad rodos širdis plyš. Labai viskuo domisi, o aš be galo džiaugiuos, kad galime atsipalaiduoti, įgyvendinti jos svajones, kurios, tikėkimės, atneš ir teigiamų pasikeitimų“, – apie „Išsipildymo akcijai 2008“ papaskotas ir pildomas svajones pasakoja sergančios Modestos mama Sigita.
 
Dar vienas šiųmetinės akcijos herojus trejų metų klausos sutrikimais besiskundžiantis Benas laukia skubios operacijos, kuri turėtų įvykti jau vasario pabaigoje. Geros valios žmonės aukojo jam specialiems implantams įsigyti.


 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (153)
Matas