Nėštumas > 9 mėnesiai > Ką kalba Jūsų pilvelis?
 

Ką kalba Jūsų pilvelis?


2009 01 23 | Autorius: K. Mockutė-Stankevičienė, Gamma nuotr.
 

Reklama. Ar ji visuomet naudinga?
 
Aplink mus vien rinkos naujienos, svarbūs produktai, kurie „gyvybiškai“ reikalingi nėščiosioms. Tačiau visas naujienas reikia stebėti, klausytis ir skaityti kritiškai. Nes visa svarbiausia informacija yra Jumyse, Jūsų pilvelyje, Jūsų pojūčiuose.
 
Svarbiausia laukiantis stebėti save, savo vidinį pasaulį, pojūčius, nuojautas ir duoti protui pailsėti nuo informacijos – ji nėra geriausias pagalbininkas svarbiausiose situacijose, pasikliaukite karts nuo karto ir savo nuojauta.
 
Laukiatės pirmo vaikelio: viskas labai nauja, noras padaryti dėl jo viską, kas geriausia, begalinis, baimės akys plačios, kaimynių, mamų, tetulių, močiučių ir giminaičių plepalai visas ausis apraizgiusios, tačiau būkite pirmiausia atidžios sau, savo pojūčiams, geriau skaitykite knygas apie vaikelio ugdymą, auginimą. Būkite atidžios, nes dauguma farmacijos pramonės sukurti, dizainerių apipavidalinti produktai ir preparatai Jums nebus reikalingi.
 
Čia galioja viena ir ta pati taisyklė, kaip ir visoje farmacijos rinkoje: didžiulė konkurencija verčia kurti vis naujus produktus arba keisti jau esančių pakuotes ir taip vilioti Jūsų akį, traukti Jūsų dėmesį. Nes tokiu būdu galima atsiimti įdėtus pinigus į šių produkų kūrimą, pakavimą, pateikimą ir už honorarą vaistininkei ir vaistinės vedėjai.
 
Reklamos rėkte rėkia ir skatina pirkti įvairiausių vitaminų ir papildų, tačiau visų pirma įsitikinkite, ar to tikrai jums reikia. Gal užteks suvalgyti daugiau vaisių ir daržovių, gerti šviežių sulčių, ragauti kruopų, ir tokiu būdu vitaminus bei kitas naudingas medžiagas pasisavinsite natūraliai. Vaikelis pilvelyje yra mažytis – gana ilgai būna ne didesnis nei 1-2 cm ir jam reikia per savaitę, per mėnesį mažulyčio milmili 0,001 mg vieno ar kito vitamino, o ne 4 ar 10 g per dieną.
 
Tarkim „stebuklingąją“ folio rūgštį galite drąsiai pakeisti maisto produktais tokiais kaip tamsi ruginė duona.
 
Šiuolaikinėje rinkoje tikrai gausu ekologiškų produktų: įvairūs kremai, aliejus pilvelio pamaloninimui, aromaterapija, vienkartinės ir daugkartinės (bambukinių, kanapinių, medvilninių, vilnonių) ekologiškos sauskelnės ir kt. Tik natūralūs dalykai yra tikri.
 
 
Sveiki pieno milteliai. Ar tai įmanoma?
 
Ar vis dar tikite, kad visa brukama informacija yra teigiama? Vienas akivaizdžiausių pavyzdžių – pienas miltelių pavidalu, kuris vaiką ir jo imuninę sistemą saugos geriau ar taip pat kaip natūralus motinos pienas. Ar žiūrėjote ant pakuotės, kiek laiko galioja šis „beveik motinos pienas“? Tikrai ilgai. O per kiek laiko surūgsta įpiltas motinos pienas pastatytas šilumoje? Tikrai greitai. Ar susimąstėte, kad ten, kur pridėta koncervantų, stabilizatorių ir kitokio panašaus gėrio – galiojimo terminas ilgas.
 
Taigi ar vis dar tikite, kad milteliai, kurie vadinami pienu, yra naudingesni už natūralų Jūsų vaikui Jūsų organizmo pagamintą natūralų pienelį?
 
 
Tik Jūs ir Jūsų vaikelis
 
Mažiukui pilvelyje labiausiai reikia ne kad Jūs gertumėte visus vitaminus ir papildus, kurie yra siūlomi, bet kad Jūs jaustumėte save, reguliariai valgytumėt, vartotumėt švaresnį maistą, daugiau sportuotumėte, praleistumėte daugiau laiko gryname ore. Mažyliui reikalinga Jūsų gera nuotaika, šalia esantys mylimi žmonės. Jam reikia jausti jūsų meilę ir džiaugsmą.
 
Džiaukitės savo augančiu ir didėjančiu pilvuku. Neslėpkite jo netgi po vestuvine suknele, kas atsitinka ne vienai nuotakai. Ar išdrįstumėte pasakyti savo mažyliui žiūrėdamos į jos akis, kad norite jį paslėpti? Ar nėščiosios pilvelis yra figūros trūkumas, kurį reikia paslėpti, o privalumus išryškinti? Pusiau nėščia niekada nebūsite.
Pabandykite apie tai pakalbėti su natūralų gimdymą propaguojančiomis ir išmanančiomis išmintingomis akušerėmis ir akušeriais.
 
 
Mama, jausk mane ir save.
Myliu tave.
Pilvukas
 
NAUJIENA: Buriamas nėščiųjų mamų klubas (numatomos įdomios paskaitos: natūralaus nėštumo ir gimdymo ABC, nėščiųjų kūrybingumo lavinimas, kūdikėlių, gyvenančių pilvelyje mokymas šokti, tėčio ryšio su vaikeliu užmezgimas ir kt.). Registruokitės el. p. vaikuciu@gmail.com.
Šauniausių straipsnio atsiliepimų autoriai bus apdovanoti prizais. 


 
Taip pat skaitykite
Sužinoję, kad į pasaulį pasibels nauja gyvybė tėveliai iškart ima spėlioti kūdikio lytį. Taip buvo visais laikais, tad egzistuoja...

Pastojus pasikeičia ne tik pati besilaukiančioji, bet ir aplinkinių požiūris į ją. Žinoma, tai normalu, juk nėštumas - ypatingas...

Besilaukiančioms moterims yra atliekama įvairių tyrimų, skirtų įvertinti mamos ir kūdikio sveikatai. Vieni jų – tyrimai dėl vaisiaus...

Nėštumo testui parodžius teigiamą rezultatą apima begalinis džiaugsmas, kuriuo tiesiog privalu pasidalinti su brangiausiais žmonėmis...

Rašyti komentarą

 
s.z
2010-03-21 20:38:06
labai naudingas
Indre
2009-10-09 16:11:25
dabar man norisi visko kad mano vaikelis gimtu sveikas. nes as esu dar labai jauna ir daug istveriau kol issikovojau kitu nora kad jis gimtu, todel butent dabar as del jo ir kovosiu kad jis gimtu sveikas
elevyna
2009-09-13 00:01:07
Neblogas staipsnis, paskaičiau ir pagalvojau, kodėl gi man čia gerti visokius sintetinius vitaminus? ir negėriau, rodos valgiau visavertį maistą, daržoves, mėsą ir t.t. o vistiek mažakraujystė...ir nuo vyro gavau velnių, neva mažylio nemyliu. Dabar geriu vitaminus ir dar priedo namines morkų ir burokėlių sultis. Žiūrėsim koks rezultatas bus. Tikiuosi, kad pagerės.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (191)
Viltė