Vaikai > Vaiko priežiūra > Pasikeitė motinystės,...
 

Pasikeitė motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) pašalpų apskaičiavimo tvarka


2009 01 12 | Šaltinis: "Gamma" nuotr.
 

Remiantis nuo 2009 m. sausio 1 d. pakeista Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 6 straipsnio 2 dalimi, kompensuojamasis uždarbis, pagal kurį nustatomas motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) pašalpų dydis yra apskaičiuojamas pagal apdraustojo asmens draudžiamąsias pajamas, turėtas per 9 paskutinius kalendorinius mėnesius, o nuo 2009 m. liepos 1 d. – per 12 kalendorinių mėnesių, buvusių prieš nėštumo ir gimdymo, tėvystės arba vaiko priežiūros atostogų pradžios mėnesį.

Todėl nuo 2009 m. sausio 1 d. motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) pašalpų dydis bus apskaičiuojamas pagal apdraustojo asmens draudžiamąsias pajamas, turėtas per 9 kalendorinius mėnesius.

Įvertinus tai, kad Apdraustųjų valstybiniu socialiniu draudimu ir valstybinio socialinio draudimo išmokų gavėjų registre šiuo metu nėra visos informacijos apie asmens draudžiamąsias pajamas, reikalingos pašalpoms apskaičiuoti, "Sodros" teritoriniam skyriui reikės pateikti darbdavio išduotą pažymą apie trūkstamų mėnesių asmens draudžiamąsias pajamas.

Įsigaliojus Gyventojų pajamų mokesčio, Sveikatos draudimo, Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymų pataisoms, ligos, motinystės, tėvystės, motinystės (tėvystės) pašalpos bus pradėtos mokėti ne ankščiau, kaip 2009 m. sausio 15 d.


 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (167)
Akvile