Virtuvė > Maistas > Maistas ir kūnui, ir...
 

Maistas ir kūnui, ir smegenims


2009 01 15 | Šaltinis: Edieta.lt, Gamma nuotr.
 

Žinoma, žmogus gyvas ne tik duona, jo organizmui reikia ir mėsos, žuvies, daržovių, arbatos, saldumynų – produktų, maitinančių ir kūną, ir smegenis.
 
 
Maistas smegenims:
 
Kiaušiniai – atminčiai gerinti. Viename kiaušinio trynyje yra 1,15 g lecitino, jame gausu fosforo ir aminorūgščių, kurios gerina neuromediatorių (medžiagų, perduodančių nervinius impulsus smegenyse) darbą. Normali jų sąveika užtikrina gerą smegenų veiklą. Taip pat juose esama geležies, kalcio ir vitaminų A, B, C, D ir E.
Kiek vartoti? 2 –3 kiaušiniai per savaitę.
 
Juodais šokoladas – nuotaikai pakelti. Feniletilamino dėka, (vienas iš šokolado ingredientų) juodasis šokoladas yra puikus antidepresantas. Taip pat jame yra fosforo, geležies, kalio ir vitaminų B1 ir B9.
Kiek vartoti? Retkarčiais po mažą gabalėlį.
 
Skumbrė – proto budrumui. Ši žuvis ypač turtinga omega 3 – rūgštimi, svarbiausia nepakeičiama riebalų rūgštimi, kuri aktyvina smegenų veiklą ir lėtina senėjimo procesus. Taip pat skumbrėje yra jodo, geležies, vitaminų B ir PP.
Kiek vartoti? 2 kartus per savaitę.
 
 
Maistas kūnui:
 
Jautiena – raumenų masei padidinti. Joje gausu baltymų, turtingų aminorūgštimis. Aminorūgštys yra svarbiausia raumenų audinio susidarymo medžiaga. Jautienoje taip pat gausu geležies, cinko, vario, seleno, vitaminų B12, PP ir E.
Kiek vartoti? 2 – 3 kartus per savaitę.
 
Makaronai – energijai pasisemti. Juose yra 70 % sudėtinių angliavandenių, energijos, kurios ilgam užteks. Taip pat makaronuose yra baltymų, fosforo ir magnio, kuris veikia kaip antistresorius.
Kiek vartoti? 2 – 3 kartus per savaitę.
 
Žalioji arbata – imuninei sistemai stiprinti. Joje esantis didelis veikliosios medžiagos polifenolio keikis stiprina organizmą, o antioksidantai lėtina senėjimo procesus. Be to, žalioji arbata gerai valo organizmą, greitina medžiagų apykaitą.
Kiek vartoti? 3 – 4 puodelius kiekvieną dieną.


 
Taip pat skaitykite
Daugelis tėvų susiduria su nevalgaus vaiko problema - mažyliai atsisako valgyti, nori tik saldėsių ir greito maisto, per kiekvienus...

Kava - tonizuojantis gėrimas nuo kurio prasideda daugelio žmonių rytas. Bet ar žinojote, kad šis gėrimas gali puikiai papildyti...

Viešojoje erdvėje pasirodo vis daugiau informacijos apie įvairiais būdais užaugintas vištas. Svarstoma, kaip tai lemia...

Dažnai diskutuojama, ar egzistuoja tradicinė lietuviška virtuvė ir kokie patiekalai bei produktai galėtų būti jai priskiriami....

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (172)
Šarūniukas