Namai > Interjeras > Kaip paversti savo virtuvę...
 

Kaip paversti savo virtuvę „žalesne“


2009 01 08 | Šaltinis: Eli.lt, Gamma nuotr.
 

Visame pasaulyje stiprėjant aplinkosaugos idėjoms, vis populiaresnė tampa vadinamoji eko mada. Jos įtaka pastebima daugumoje gyvenimo sričių – nuo atliekų perdirbimo ir rūšiavimo, ekologiškų maisto produktų iki aplinkos neteršiančių automobilių. O ar galime būti ekologiški savo namų širdyje – virtuvėje?
 
Vienas iš svarbiausių „ekologiškų“ kriterijų kasdienėje buityje yra mažai energijos vartojantys buities prietaisai. Pateikiame dešimt patarimų, kaip savo virtuvę paversti draugiškesne aplinkai.
 
1. Atnaujinkite savo prietaisus. Šiuolaikinė buitinė technika suvartoja net iki 60 proc. mažiau energijos ir vandens, palyginus su 10 metų senumo prietaisais. Tad pirmiausia vertėtų nuspręsti, kas pigiau – pirkti naujus prietaisus ar pasilikti turimus dar penkeriems metams. Kad būtų lengviau, pateikiame pavyzdį. Pakeitus seną šaldytuvą į naują A++ klasės modelį, ir paskaičiavus energijos sąnaudas, galima sutaupyti net apie 2,7 tūkst. Lt.
 
2. Atkreipkite dėmesį į energijos žymą. Energijos žyma įvertinamas prietaiso energijos našumas skalėje nuo G iki A, kur A reiškia mažiausią energijos suvartojimą. Šaldytuvams ir šaldikliams šis žymėjimas buvo išplėstas iki A+ ir A++ - tai patys ekologiškiausi prietaisai.
 
3. Rinkitės indukciją. Indukcinės viryklės yra gerokai našesnės už įprastines, kadangi sunaudoja iki 25 proc. mažiau energijos, palyginus su efektyviausiomis alternatyvomis, pavyzdžiui, keraminėmis kaitlentėmis.
 
4. Neplaukite indų rankomis. Vienas iš geriausių būdų taupyti energiją buityje yra investuoti į indaplovę. Šiuolaikinės indaplovės naudoja net ketvirtadaliu mažiau vandens, palyginus su plovimu rankomis. Jei tipiškam 12 asmenų indų komplektui išplauti rankomis reikia 60 litrų vandens, tai indaplovė tą patį darbą atliks sunaudojusi 15 litrų vandens. Be to, indaplovės naudoja mažiau energijos ir ploviklių.
 
5. Nestatykite šaldytuvų arba šaldiklių arti kaitinimo šaltinių. Tokie prietaisai kaip viryklė, radiatoriai skleidžia karštį, kuris mažina šaldytuvo kompresoriaus ir kondensatoriaus našumą ir taip kelia energijos sąnaudas.
 
6. Naudokite automatinį atitirpinimą. 5 mm ledo sluoksnis šaldiklyje didina energijos suvartojimą 30 proc. Tad rinkitės šaldiklį su automatiniu atitirpinimu ir sutaupysite ne tik energiją ir pinigus, bet ir laiką.
 
7. Skalbkite ekologiškai. Skalbimo mašina yra antra pagal sąnaudas energijos ir vandens naudotoja namuose. Pirkite skalbyklę su tiesioginio įpurškimo funkcija, kuri sumažina vandens ir energijos suvartojimą 35-50 proc. vienu pakrovimu. Starto atidėjimo funkcija užtikrina, jog nebus skalbiama per energijos vartojimo pikus. Ir visada skalbkite pilnai įkrovę skalbyklę.
 
8. Džiovinkite su karščio siurbliu. Pasirinkite džiovyklę su karščio siurbliu ir sutaupysite net 50 proc. energijos. 
 
9. Naudokite eko programas: Jos taupo ir energiją, ir vandenį.
 
10. Gerkite vandentiekio vandenį. Dauguma mano, jog vanduo buteliuose yra sveikesnis nei vandentiekio vanduo. Tačiau iš tiesų daugeliu atveju vandentiekio vanduo atitinka visus griežtus grynumo standartus ir niekuo nenusileidžia „buteliniam“. Jei negalite gyventi be burbuliukų, investuokite į šaldytuvą ar virtuvės čiaupą, vandenį prisotinantį angliarūgšte. Taip prisidėsite prie plastiko ir stiklo atliekų mažinimo.


 
Taip pat skaitykite
Paskutinė stotelė einant iš namų – prieškambaris. Pirma stotelė grįžus – taip pat prieškambaris. Kuo geriau...

Nuotraukų galerija ant namų sienos spinduliuoja jaukumu ir šiluma - juk tuomet kasdien žvelgiame į pačius brangiausius prisiminimus,...

Šiuolaikinės virtuvės gali atrodyti labai įvairiai, tačiau vienas populiarėjantis elementas turėtų sužavėti daugelį....

Nerūdijančio plieno, granitinės, keramikinės bei tektonito plautuvės – tik dar vienas įrodymas, kad „Franke“ yra...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (193)
Sandra