Vaikai > Vaiko priežiūra > Sąlygos geram apetitui...
 

Sąlygos geram apetitui atsirasti


2009 01 07 | Šaltinis: Myjane.ru, 'Gamma' nuotr.
 

 

Tikriausiai retai kurie tėvai skundžiasi gydytojui, kad jų vaikas valgo per daug. O štai pasiguosti, kad mažylis visai neturi apetito, skuba kas antra mama. Kodėl?
 
Kokie veiksniai daro įtaką vaiko apetitui ir kaip sudaryti palankiausias sąlygas norui gardžiai ir sveikai pavalgyti?
 
  1. Išalkti sveika. Alkio jausmas tiesiogiai priklauso nuo smegenyse esančio maisto centro sudirgimo. Jei jūs pernelyg sočiai pavalgydinote vaiką, o atėjus kito maitinimo laikui jis nesijaučia išalkęs, mažylis būtinai susiras įdomesnį užsiėmimą. Bandysite šiuo metu jį prievarta pavalgydinti – vaikas priešinsis, o jums teks išsigalvoti pačių įvairiausių „paskatinimo“ priemonių – ką nors pažadėti už suvalgytų kąsnių skaičių, žaisti „lėktuvėlius“, rodyti juokingas grimasas ir pan. Be abejo, negerai, jei vaikas ilgai tokiu būdu atsisakinėja maisto. Sveikas alkio jausmas – pirma gero apetito sąlyga.
 
  1. Bendra organizmo būklė. Geriausiai valgo sveikas, guvus, šiek tiek pavargęs vaikas. Mieguistas ar apatiškas vaikas net ir praalkęs valgo prasčiau.
 
  1. Dėmesį nukreipiantys faktoriai. Kai vaikas valgo, geriau, kad jo regos lauke nebūtų žaislų, kitų jam įdomių daiktų. Taip pat pageidautina, kad valgymo metu prie stalo nebūtų žmogaus, kurio mažylis prisibijo, ar atvirkščiai – kuris jį juokintų, linksmintų ir taip nukreipinėtų dėmesį nuo valgymo proceso.
 
  1. Maisto skonis ir kokybė. Tikriausiai jau žinote, kad vienus patiekalus jūsų atžalėlė mėgsta labiau, kitų – apskritai nemėgsta. Turėkite tai omeny. Suaugusieji dažnai apsisprendžia valgyti ne tai, kas jiems skanu, o tai, kas naudinga, arba tai, kas pakliuvo po ranka. Bet jei ir suaugusiesiems ne visada sekasi priprasti prie nemėgstamo maisto – ką bekalbėti apie vaikus? Nenumokite ranka į jo pageidavimus ir atsargiai pratinkite prie naujų patiekalų.
 
  1. Su maitinimu susijusios asociacijos. Jei valgymo procesas vaikui asocijuojasi su nemaloniais įspūdžiais, galite būti tikra – geru apetitu jis tikrai neišsiskirs. Kas gali lemti tokias asociacijas? Nuolatiniai suaugusiųjų ginčai prie stalo, pykčiai, barniai, triukšmas, netvarka.
 
  1. Aktyvus dalyvavimas. Kuo savarankiškesnis jaučiasi vaikas prie stalo, tuo noriau jis valgo, nepriklausomai nuo to, ar kalbama apie buteliuką, kurį jis jau gali pasilaikyti rankutėmis pats, ar apie šakutės ir peilio įvaldymo meną.

 


 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (166)
Aistutė