Vaikai > Vaiko priežiūra > Auklė: 12 keblių situacijų
 

Auklė: 12 keblių situacijų


2009 01 05 | Šaltinis: Wday.ru,
 

Auklė: 12 keblių situacijų

Nelengva savo vaiką palikti svetimam žmogui. Norėtųsi 100 procentų pasitikėti šio žmogaus kompetencija ir gebėjimais.

Deja, net ir išsirinkus tinkamiausią kandidatūrą vargu ar pavyks visiškai išvengti problemų. Neretai nutinka taip, kad net ir puikiai su vaiku sutariančios, nepriekaištingai juo besirūpinančios auklės elgesyje imama įžvelgti tai, kas verčia nerimauti. Kokias pretenzijas tėvai dažniausiai reiškia savo geroms auklėms ir kaip šias problemas išspręsti?

1. Ji per mažai laiko su vaiku praleidžia gryname ore.

Visi žino, kad mažyliui būtina kasdien pabūti gryname ore, netgi žiemą. Galbūt nepakankamai paaiškinote auklei ją priimdami į darbą, kad jums tai labai svarbu? Niekada nevėlu pabrėžti: „Norėčiau, kad jūs su vaiku eitumėte į lauką kiekvieną dieną“. Jei auklė baiminasi, kad mažylis persišaldys ir ji liks kalta, nuraminkite: tegul auklė tiesiog aprengia tuos rūbelius, kuriuos jūs paliksite.

O gal auklė nežino, kur galėtų pasivaikščioti su vaiku? Keletą kartų išsiruoškite pasivaikščioti drauge, parodykite, kur netoli jūsų namų yra žaidimų aikštelių, parkelių, patogių takučių.

Be to, svariu argumentu dėl kasdienio pasivaikščiojimo naudos gali tapti ir jūsų pastaba, kad prisižaidęs kieme vaikas namo grįžta ramesnis, tad auklei laikas su juo slinks sklandžiau ir maloniau.

2. Jos paauglė dukra kartais ateina pabūti su vaiku, kol pati auklė išeina apsipirkti...

Tai – visiškai nepriimtina situacija. Juk tam ir pasirenkama patikimiausia auklė, kad užtikrintų vaiko saugumą. O vaiko elgesys, jo būsena ne visada prognozuojami. Pavyzdžiui, mažylis gali užspringti įsikišęs į burną kokį smulkų daiktą, susižeisti. Aišku, taip nutinka itin retai, bet juk niekas nuo to neapdraustas.

Suaugęs žmogus daug greičiau susigaudys situacijoje, imsis adekvačių veiksmų. Paauglys, neturintis nei patirties, nei psichologinio pasirengimo stresinėms situacijoms, gali lemtingai suklysti, ir dėl to bus visiškai nekaltas. Todėl auklei turėtumėte nedviprasmiškai pasakyti, jog vaiką paliekate tik su ja, niekam kitam jo patikėti ji neturi teisės.

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 5 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
Adam
2017-04-13 18:45:58
Great advice and information. I agree, i think its crucial for a young child to be exposed to the natural environment, air and sunlight. I think to when choosing a nanny you may need to see a few before making a choice on which one to hire. Maybe if she also offered a cleaning service that would be beneficial so the child receives a healthy clean environment inside too.
noreciau pakomentuoti 4. pastaba
2009-02-25 19:55:58
"Auklė maitina vaiką pernelyg vienodu maistu." Mano nuomone. tai beveik visos aukles kokius produktus bus palike teveliai vaikucio pietu gaminimui, toki maista ir isvirs(iskeps) aukle. Juk neiskeps aukle vaikuciui kotletuku, karbonadu ar kazko panasaus, jei mamyte nebus palikusi mesos. Siaip kiekviena mamyte gali ryte ant stalo palikti vaiko dienos meniu . Taip viena mamyte darydavo ir man labai patiko. nereikedavo mastyti ka siandien gaminti, ir ieskoti produktu is kuriu galeciau kazka pamascius isvirti vaikuciui. Bet dabartiniai teveliai daro dar kitaip. Jie parode saldytuva ir pasake, ka noresite ta pasidarykite vaikuciui ir sau. Imti galite viska ir kas saldytuve ir kas saldymo kameroje. Taigi ryte atsidarau saldytuva ir ziuriu ar yra paruosto maisto tinkancio mazylei. Jei man pasirodo, kad pagaminti valgiai labiau tinka kitiems ju seimos nariams, tai paklausiu ko mazyle noretu siandien pietums ir pardarau pagal jos pageidavima. Stengiuosi, kad maistas butu kasdien skirtingas. Bet buna, kad jinai pati uzsimano ir dvi dienas tokio pat maisto, nes matyt vakar patiko.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (166)
Rokas