Sveikata > Šeimos sveikata > Dantys: saugok nuo streso
 

Dantys: saugok nuo streso


2008 12 22 | Šaltinis: Mama.lt,
 

Sveiki dantys ir dantenos labai priklauso nuo psichologinės žmogaus būsenos. Nuolatinis stresas ir įtampa, ilgai užsitęsusi depresija, netgi vienatvės jausmas spartina tam tikrų dantenų ligų vystymąsi. O pasekmės išties liūdnos: ne tik silpsta danties apsauga nuo išorinių fizinių ir cheminių dirgiklių, jaučiamas dantų skausmas, bet ir iškrenta dantys.

Parodontas – tam tikrų audinių kompleksas, kuris supa mūsų dantis ir laiko juos pritvirtinus prie žandikaulio. Jeigu šie audiniai pažeidžiami, puola dantenų ligos: giginvitas, parodontitas ir parodontozė. Apie parodonto sluoksnio pažeidimą "praneša" kraujuojančios dantenos, nemalonus burnos kvapas ir krypstantys į visas šalis, o vėliau ir iškrentantys, dantys.

Pasak Amerikos akademijos mokslininkų, po pastarųjų 16 intensyvių tyrimams skirtų metų galima teigti, kad tiesiogini ryšys tarp periodonto ligų ir psichologinių veiksnių (įtampos, depresijos, chroniško streso ir kt.) tikrai egzistuoja, mat jis pasitvirtino 57 proc. tirtų atvejų.

Psichologinių veiksnių ir giginvito, parodontito bei parodontozės ryšys grindžiamas streso hormono kortizolio sąsaja, kadangi būtent šis hormonas ir pažeidžia dantenas bei žandikaulio audinius, o tai, kaip žinia, sąlygoja parodonto ligų atsiradimą.

Neigiamų pasekmių dantims ir dantenoms gali turėti ir žmogaus, kenčiančio nuo didelio streso, staigus tam tikrų įpročių pakitimas: pavyzdžiui, didesnis alkoholio, nikotino ir vaistų vartojimas bei sumažėjęs rūpinimasis burnos higiena.


 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (178)
gajyte