Sveikata > Šeimos sveikata > Nemalonus burnos kvapas
 

Nemalonus burnos kvapas


2008 12 18 | Šaltinis: Mama.lt
 

burnos higienaBendravimą kartais apsunkina blogas burnos kvapas. Nemalonų burnos kvapą gali sukelti ne viena priežastis: rūkymas, alkoholis, nepakankama burnos higiena, kai kurios ligos ar vartojami vaistai, ilgas badavimas ir kt.

Nuo rūkymo, maisto ar gėrimų atsiradusį burnos kvapą pašalinti nesunku – tereikia išskalauti burną, išvalyti dantis, pakramtyti kramtomosios gumos ar sučiulpti mėtinį kvapnų ledinuką.

Daug sunkiau atsikratyti nemalonaus burnos kvapo, kurį sukelia ėduonies pažeistų dantų ar kt. ligos. Pagrindinė ėduonies pažeistų dantų ir dantenų uždegimo priežastis – nepakankama burnos higiena. Blogą kvapą sukelia bakterijos, kurios kaupiasi sunkiai išvalomose vietose: tarpdančiuose, ant liežuvio nugarėlės ir kt.

Nemalonų burnos kvapą gali sukelti virškinamojo trakto ligos, nosies ertmės, seilių liaukų ir plaučių uždegimai, pūlinė angina, netinkamai parinktos dietos, badavimas ar bendras organizmo nusilpimas.

Laiku diagnozavus ir gydant ligą, pranyksta ir blogas burnos kvapas.


Kad burnos kvapas būtų gaivus:

    * Kruopščiai ir kokybiškai valykite dantis. Valykite neskubėdami ir atidžiai 2 kartus per dieną po 2 – 3 min. Nepamirškite išvalyti ir tarpdančius naudodami higieninį siūlą. Tai darykite bent kartą per dieną.

    * Nuvalykite apnašas nuo liežuvio. Valyti galite dantų šepetėliu ar specialiu jo grandikliu. Tuomet apnašos ne taip greitai kaupsis ant dantų, o iš burnos sklis gaivesnis kvapas.

    * Vartokite burnos skalavimo priemones, vaistažolių ekstraktus.

    * Burnos apsivalymą skatina obuoliai, morkos ir kt. vaisiai bei daržovės, taip pat kramtomoji guma be cukraus.

    * Profesionaliai dantų apnašas pašalins burnos higienistas.

    * 2 kartus per metus apsilankykite pas savo gydytoją odontologą.


 
Taip pat skaitykite
Įsibėgėjo ne tik žiema, bet ir ligų sezonas: poliklinikose sunkiai rasite laisvą šeimos gydytoją, o kosulį galima išgirsti...

Peršalimas - dažna ir nemaloni liga. Lengvą peršalima galima gydyti ir namuose, o geriausi vaistai yra poilsis bei daug skysčių....

Unikalus „Orthokine“ gydymo metodas yra skirtas sąnarių ir nugaros skausmui malšinti, sausgyslių bei raumenų...

Druska - mūsų kasdienis maisto pagardas, sustiprinantis jo skonį ir būtinas (žinoma, saikingai) mūsų organizme vykstantiems procesams,...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (184)
Liepa