Namai > Skaitiniai > "Mamos žurnalas" sausiui
 

"Mamos žurnalas" sausiui


2008 12 18 | Šaltinis: "Mamos žurnalas"
 

 
SAUSIS
 
,,Mamos žurnalo“ Nr. 1 turinys
Dėmesio, šiame numeryje skelbiamos didžiausių metų loterijų nugalėtojos – net virš 200 mamų. Taip pat sužinosite, koks viršelis laimėjo gražiausio rinkimus.
 
 
 
Ma­no ma­žiu­kas
 
* Viršelio berniukas Jonukas
* ,,Auga redakcijos kūdikis. Šeštasis Jurgio mėnuo”. Vilniečiai Vilma ir Mindaugas Grigai pasakoja apie savo sūnelio Jurgio ketvirtojo mėnesio nuotykius. Šeimos patirtis netradicinė - Jurgis gimė namuose, jo pribuvėjas buvo tėtis, šeima puoselėja ekologinę tėvystę.
* ,,Sudie, pieneli...”. Žindymo specialistė Živilė Baltrušaitienė rašo apie nujunkymą. Jei nujunkote vaikutį iki metų, taikoma vienokia schema, jei vyresnį – kitokia. Skaitykite ir apie tai, kodėl senovėje atžindytas vaikas (atžindas) buvo laikomas pavojingu visuomenei. Atžindas – tai toks vaikutis, kuris buvo nujunkytas, bet po to vėl pradėtas žindyti.
* ,,Kūdikių savireguliacija”. Psichologės ir tyrėjos Rimos Breidokienės straipsnis apie kūdikių siunčiamos signalus, apie mamų intuiciją, kaip tuos signalus suprasti. Skaitykite ir kvietimą dalyvauti naujame psichologiniame tyrime. Jūs galite pasitarnauti mokslui!
* ,,Aukštai iškelta galva”. Neurologė Rasa Praninskienė pradeda naują straipsnių ciklą apie kūdikių raidą, kurio pageidavo skaitytojos. Pirmasis ciklo straipsnis apie tai, kaip kūdikis nulaiko galvą. Kituose numeriuose skaitykite apie sėdėjimo, ropojimo, vaikščiojimo raidą.
* ,,Nėra šventesnio jausmo”. Jaudinanti skaitytojos gimdymo istorija.
* ,,Žuviukai nori plaukti”. Kalbamės su P.Mažylio gimdymo namų Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėja gydytoja reabilitologe Asta Savickiene. Daug naudingų patarimų apie kūdikius baseine.
* ,,Primaitinimas. Klausimai – atsakymai”. Gydytojas atsako į mamų atsiųstus klausimus apie primaitinimą.
 
 
Ma­ži-dideli
 
* ,,Svorio kodas III dalis. Kaip išvengti nutukimo epidemijos”. Tęsiame sensacingą straipsnių ciklą apie vaikų svorį. Mums talkina profesorė Janina Tutkuvienė. Manome, kad jos išdėstytos mintys bei naujausių tyrimų rezultatai šokiruos ne vieną. Trečiajame ciklo straipsnyje kalbama apie tai, kaip išgelbėti tautą nuo nutukimo, ką galime padaryti mes, mamos. Ar žinote, kad į skaniausią vaikų maistą – picas, bulvių traškučius, mėsainius – dedama ,,laimės miltelių”? O kas yra ,,čepsinčios tautos”? Ar tikrai riebus maistas – blogis? Kodėl gamintas namie maistas netukina, o toks pat iš kulinarijos – tukina?
* ,,Užstrigę žodžiai”. Logopedės Jurgitos Lendraitienės straipsnis apie mikčiojančius vaikus ir patarimai jų tėvams.
* ,,Pusryčiai-pietūs-vakarienė”. Docentas Algimantas Vingras aiškina mamoms, kas yra ,,maisto porcija’ ir kiek tų porcijų per pusryčius, pietus ir vakarienę turi suvalgyti vaikas.
* ,,Kas paslėpta piešinyje”. Socialinių mokslų daktarė Aistė Pranckevičienė sako, kad vaikų piešiniai – tai maži jų sielos veidrodžiai. Kaip perskaityti vaiko piešinį? Ką galvoti, jei vaikas renkasi tamsias, niūrias spalvas? Straipsnyje apžvelgtas ir įdomus tyrimas, atskleidęs, kokias spalvas labiausiai mėgsta berniukai, o kokias – mergaitės.
* ,,Pinigai – kaip auklėjamoji priemonė”. Psichoterapeutas Olegas Lapinas svarsto, ar mokėti vaikams pinigus už atliktus namų ruošos darbus, gerą mokymąsi. Pasirodo, kartais atsegti piniginę verta.
* ,,Mažyliai ir profesijos”. Fotografė Daiva Sirvydienė dalinasi patirtimi, kaip kūrė 2009 metų ,,Mamos žurnalo” kalendorių.
* ,,Žiemos džiaugsmai”. Patarimai šeimoms, labai laukiančioms sniego. Kokie žiemos sportai sveikiausi vaikui, o kokių reikėtų privengti.
 
 
 
Būsiu sveikas
 
* ,,Pediatras atsako”. Docentas Algimantas Vingras atsako į skaitytojų atsiųstus klausimus.
* ,,Viskas prasidėjo nuo ,,apči”. Straipsnis apie užsitęsusias slogas, jų komplikacijas. Kaip elgtis, kad sloga neįsibėgėtų.
* ,,Viskuo kalti adenoidai”. Vaikų pulmonologė Jovita Mažeikienė pasakoja apie adenoidų išvešėjimą, pataria dėl adenoidų operacijų.
 
 
Mūsų namuose
 
* ,,Mamų gynėja ir globėja”. Pokalbis su aktore, o dabar – Seimo nare Asta Baukute. Moteris atsivėrė apie brandžią motinystę, pažintį su puikia gydytoja Banga, nuostabų gimdymą, savo požiūrį į natūralų maitinimą.
* ,,Didelėje šeimoje įdomiau”. Interviu su Milda Ališauskiene – laidų vedėjo (šiuo metu veda laidą ,,Kakadu”) Tomo Ališausko žmona apie gausios šeimos privalumus. Milda užaugo dailininko Vaidoto Žuko ir jo žmonos Auksės šeimoje, yra viena iš 6 vaikų. Šiuo metu Milda su Tomu augina tris vaikučius, ir nesako, kad nebus daugiau.
* ,,Su kūdikiu – į Ameriką”. Skaitytojų šeima pasakoja, kaip ryžosi keliauti į JAV su 7 mėnesių dukrele.
* ,,Aldona Vilutytė: ,,Nežinau taisyklių, kaip auklėti vaiką”. Aktorė Aldona Vilutytė kilusi iš garsios menininkų dinastijos, turi solidžių vaidmenų teatre, garsina filmus, o plačiajai visuomenei labiau žinoma kaip blondinė iš ,,Dviračio šou”. Be to, Aldona yra išmintinga ir šauni mama savo 7 metų sūneliui Šarūnui.
 
 
 
Laiminga mama - laimingas vaikas
 
* ,,Mamos sausis”. Kalėdiniame numeryje spausdinome interviu su 5 vaikų mama Eglė Šiliūniene, kuri, susilaukusi penkto vaiko pradėjo rašyti nuostabias pasakas. Skaitytojas sujaudino Eglės jautrumas, išmintis – jos interviu buvo išrinktas kaip įdomiausias mėnesio straipsnis. Nuo sausio Eglė rašo ,,Mamos žurnalui” savo pamąstymus, kurie turėtų kilstelėti nuo kasdienybės.
* ,,Pradžių pradžia”. Akušeris-ginekologas Romualdas Šemeta pradeda naują straipsnių ciklą apie nėščios moters psichologiją. Šį kartą skaitykite apie kūdikio planavimą.
* ,,Dviejų juostelių diena”. Gydytoja ginekologė apžvelgia nėštumo testus, atsako į mamų klausimus, kada testai tiksliausi ir kodėl jie kartais meluoja.
* ,,Baubas, vardu PMS”. Patarimai, kaip įveikti premenstruacinio sindromo sukeltus negalavimus.
* ,,Jos didenybė nakviša”. Kodėl moteris rekomenduojami papildai su nakvišų aliejumi?
* ,,Nėštukių projektas. Septintasis nėštumo mėnuo”. Dvynukų besilaukianti Olga ir pirmagimio besilaukianti Indrė pasakoja apie septintojo mėnesio išgyvenimus.
 
 
 
Dėlionė
 
* Redakcijos žodis – palinkėjimai iš širdies į širdį – nuo kiekvienos redakcijos darbuotojos atskirai.
* Nuotraukų konkursas ,,Anūkai valdo”. Įsisiūbavęs ir nepaprastai populiarus.
* Nuotraukų konkursas ,,Mano vaiko ,,ožiukai”. Nepakartojamos užsiožiavusių vaikų mimikos.
* Laiškų dėžutė
* Nuotraukų konkursas „Mažasis mimas”
* Konkursas „Retas vardas”
* „Juokingiausios nuotraukos“ konkursas
* Naujienos: filmai, knygelės, dvd
 


 
Taip pat skaitykite
Motinystė atneša be galo daug pokyčių gyvenime, suteikia moteriai grožio ir laimės, tačiau taip pat dovanoja iššūkių....

Yra knygų, kurias pamačius užplūsta šilčiausi prisiminimai. Vaikystėje jos buvo skaitomos po kelis kartus ir vis neatsibosdavo –...

Siūlome perskaityti nuostabią istoriją, kuri privers susimąstyti apie mūsų vertybes...

Pasitikdami Naujuosius Metus imame svarstyti, ką atneš ateitis, kokios naujienos laukia, ar mūsų gyvenimuose bus kardinalių pokyčių....

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (181)
deividas