Vaikai > Vaiko priežiūra > „Išsipildymo akcijos...
 

„Išsipildymo akcijos 2008“ istorija kviečia aukoti vaikų gyvybes gelbėjančiam lazeriui


2008 12 17 | Šaltinis: TV3 informacija
 

Šį ketvirtadienį, gruodžio 18 dieną, specialiose laidelėse TV3 žinių metu „Išsipildymo akcija 2008“ pristatys 7-ąją istoriją. Šį kartą didžiausio paramos projekto globėjai ir draugai ragina padėti Vilniaus Universitetinei Santariškių vaikų ligoninei, kuriai reikalingas naujas lazeris.
 
Šiuo lazeriu vaikų ligoninėje atliekama 250–300 operacijų per metus. Santariškių vaikų ligoninė yra pajėgi atlikti ir daugiau būtinų operacijų, tačiau turimas ligoninės lazeris skaičiuoja aštuntus darbo metus ir, anot ligoninės direktoriaus pavaduotojos medicinai Olgos Zimanaitės, išnaudoja vos 20–30 procentų galimo pajėgumo. Dėl turimo prietaiso senumo juo nustatomi parametrai netikslūs, o susidėvėję optiniai antgaliai nebeleidžia kokybiškai atlikti procedūrų. Naujo tokio vaikų gyvybes gelbėjančio įrenginio kaina – apie 50000 eurų. Pati gydymo įstaiga šį lazerį nuspirkti yra nepajėgi, todėl pagalbos kreipiasi į „Išsipildymo akciją“.
 
Lazeris daugiausiai naudojamas įgimtų kraujagyslinių displazijų–hemangiomų, kraujagyslinių ir mišrių malformacijų, blužnies, kepenų cistų bei piktybinių navikų šalinimui ir daugelio kitų ligų gydymui. Nuo 2007 metų pradėjus ligoninėje naudoti minimaliai invazinius chirurginius metodus šis įrenginys tapo nepakeičiamas endoskopinių operacijų metu: plaučių ir kepenų metastazių šalinimui pro torakoskopą ir laparoskopą, endoskopiniam trachėjos stenozės gydymui. Tik Santariškių ligoninėje šiuo lazeriu vaikams yra atliekamos transkutaninės ir intraaudininės destrukcijos. Vaikų ligoninės chirurgijos skyrius yra vienintelis Lietuvoje teikiantis tokio tipo pagalbą nemokamai. Vaikai, kuriems būtinas gydymas lazeriu, neretai laukia procedūrų keletą mėnesių. Privačiose klinikose vienas gydymo seansas, atliekamas tokiu pačiu lazeriu, kainuoja apie 2000 litų.
 
Vienerių metų Urtės mama, Ieva Arlauskienė „Išsipildymo akcijai“ pasakojo, kad tik sužinojusi apie savo vaiko ligą – hemangiomą, apėmusią didelę dalį mergytės veiduko, susidūrė su itin skaudžiu socialiniu reiškiniu.
 
„Daugelis šeimų sunkiai išgali susimokėti už begalines keliones į Vilnių, o procedūros privačiose klinikose tokioms šeimoms yra tiesiog neįmanomos. Gydant hemangiomas kiekviena uždelsta savaitė gali būti reikšminga – netoli nosies ar tarpupirščiuose išplitę, nors ir nepiktybiniai kraujagysliniai navikai, sunaikina kremzles ir gali palikti neatitaisomus pėdsakus vaiko veide, rankose, plaštakose“, – apie vaiko ligą prisirinkus informacijos pasakoja Urtės mama.
 
Naujas lazeris Vilniaus Universitetinei Santariškių ligoninei padėtų nemokamai, kvalifikuotai ir efektyviai gydyti, operuoti ir gelbėti šimtus Lietuvos vaikų.
 
 
 
„Išsipildymo akcija 2008“ šį kartą kviečia padėti vaikučius gelbėjančiai ligoninei įsigyti ypač reikalingą lazerį, kuriam valstybė pinigų neskiria.
Daugiau informacijos apie septintą „Išsipildymo akcijos“ pagalbos prašančią istoriją sužinosite specialiose laidelėse TV3 žinių metu.


 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (176)
Lukas