Nėštumas > 9 mėnesiai > Nėštumas ir šventės
 

Nėštumas ir šventės


2008 12 16 | Šaltinis: Pagal užsienio žiniasklaidą,
 

 

Prieš šventes beveik visus žmones apninka svarstymai: kur eiti, ką pasikviesti, ką apsirengti, ką pagaminti... Atsakymus surasti ne taip jau paprasta, o jei dar prieš šventes esate nėščia – veikiausiai pasijusite tarsi spręstumėte galvosūkį.
 
Kur švęsti?
 
Mieste ar sodyboje? Namuose, svečiuose ar restorane? Be abejo, į svečius tikriausiai neisite, jei labai kankina nėštumo toksikozė; į atokų kaimą kažin ar važiuosite, jei jums – 40-ta nėštumo savaitė; nepalaikysite kompanijos ir savo draugams alpinistams, su kuriais iki šiol galbūt Naujuosius pasitikdavote kokio kalno viršūnėje. Tačiau tai nereiškia, kad jūs pasmerkta sėdėti tarp keturių sienų. Jei tik gerai jaučiatės, galite per šventes sugalvoti įvairių pasilinksminimų. Tik iš anksto apsvarstykite visus privalumus ir trūkumus.
 
Nėštumo pabaigoje važiuoti į nuošalų užmiesčio kampelį nevertėtų. Tačiau jei iki numatytos gimdymo datos dar liko bent keletas mėnesių, o jūs jaučiatės puikiai – kodėl gi ne? Svarbiausia – pasirūpinkite, kad jūsų mobilusis būtų pakrautas bei apsvarstykite, kaip ekstra atveju nuvyktumėte iki artimiausios ligoninės. Toks veiksmų planas tikrai neapkartins vakarėlio – tiesiog pati jausitės saugiau.
 
Vietos, kur jums šiuo metu išties nepatartina lankytis – tai ten, kur nuolat plyšauja pernelyg garsi muzika, o ore tvyro cigarečių dūmų debesėlis. Taip pat geriau nerizikuoti ir vietose, kur jus gali pastumti, užgauti, sužeisti – pavyzdžiui, netiks sausakimši šokių klubai ar čiuožykla.
 
Ką rengtis?
 
Atsakymas į šį klausimą labai priklauso nuo jūsų tikslų: ar norėtumėte kol kas nėštumą paslėpti, ar atvirkščiai – pasidžiaugti savo figūros pakitimais?
 
Jei nenorite atvirai demonstruoti savo nėštumo ir trokštate kaip nors subtiliai jį padaryti nekrintančiu į akis, idealiai jums tinkantis variantas – kelnių ir švarko, švarko ir sijono, kelnių ir plačios palaidinės ansamblis.
 
Nuo didėjančio pilvo dėmesį nukreipia ir efektingi aksesuarai, puošiantys viršutinę kūno dalį: į akis krentanti bižuterija, kaklą juosiančios skarelės, šalikėliai. Taip pat tiks ir daugiasluoksnė apranga: laisvai krentantis margas šalis, skraistė, pončo, ant suknelės užmetama permatoma ilga liemenė.
 
Jei norite nėštumą parodyti atvirai, nepraleiskite progos pasipuošti prigludusiais, figūrą išryškinančiais rūbais.
 
Kaip dažytis?
 
Be abejo, makiažas – ta grožio sritis, kuri nėštumo metu pakinta mažiausiai. Galite naudoti visas įprastas makiažo priemones, tik nepamirškite atsargumo:
 
·        Kartą per savaitę išplaukite su muilu visus savo makiažo šepetėlius ir kempinėles.
 
·        Niekada nesinaudokite svetima kosmetika, net jei savo blakstienų tušą pasiūlo sesuo ar geriausia draugė.
 
·        „Nesimatuokite“ parduotuvėje siūlomų lūpdažių testerių.
 
Toks atsargumas rekomenduojamas visada, tačiau nėštumo metu jis tampa ypač svarbus. Kaip tik dabar jūsų organizmui sunkiau pasipriešinti infekcijoms, oda jautriau reaguoja į daugelį dirgiklių, todėl kosmetika turėtų būti ypač švelni ir saugi.
 
Už stalo
 
Patinka ar nelabai, bet dauguma mūsų šventinių tradicijų susiję su užstale. Galima į tai žiūrėti skeptiškai, bet... taip yra. Tad 12 patiekalų nukrauto Kūčių stalo, sočių Kalėdų pietų ar įkyriai siūlomos taurės šampano per Naujuosius tikriausiai neišvengsite.
 
Jei nėštumo neslepiate, daugelio gundymų pavyks išvengti. Tik papurtysite galvą – ir joks stalo kaimynas neįvers į jūsų lėkštę riebaluose permirkusio sprandinės kepsnio, o vynui skirta taurė taip ir liks tuščia. Tačiau jei kol kas jūsų nėštumas nėra akivaizdus ir savo padėties nusprendėte dar neviešinti, teks atsiginti nuo įkyresnių siūlytojų. Kodėl negeriate alkoholio? Populiariausias nėštukių „šventas melas“ – jūs vairuojate arba vartojate vaistus, kurie su alkoholiu nesuderinami. Jei norite, galite pasinaudoti ir kita gudrybe. Vynuogių sultys vyno taurėje savo išvaizda niekuo nesiskiria nuo vyno. Per vakarą galite kuo ramiausiai išgurkšnoti nors ir 5 tokias taures. Jei vakarėlis vyksta prie švediško stalo – tikrai niekam nekils klausimų, kodėl staiga virtote abstinente.
 
Unikali šventė
 
Kad ir kaip bešvęstumėte šias Kalėdas ir Naujuosius metus, jums ši šventė bus tikrai ypatinga. Kitais metais jūsų laukia visiškai naujas gyvenimas, su nauju, labai mylimu žmogučiu. Todėl pasistenkite, kad iš jos liktų tik geri prisiminimai.
 
·        Neužsiciklinkite ties tuo, ko jums negalima – pasistenkite savo padėtį vertinti kūrybingai ir rūpintis tuo, kas jums galima. Pavyzdžiui, galite sau leisti pasipuošti išties įspūdingais apdarais ir nesijaudinti, kad suknelė storina.
 
·        Pasirūpinkite šios šventės atminimais ir įamžinimu. Būtinai nusifotografuokite prie Kalėdų eglutės, užrašykite sveikinimo atviruką būsimajam kūdikiui – vėliau galėsite šiais suvenyrais papildyti savo vaiko atminimų dėžutę. Juk, šiaip ar taip, tai – pirmosios jo Kalėdos!

 


 
Taip pat skaitykite
Sužinoję, kad į pasaulį pasibels nauja gyvybė tėveliai iškart ima spėlioti kūdikio lytį. Taip buvo visais laikais, tad egzistuoja...

Pastojus pasikeičia ne tik pati besilaukiančioji, bet ir aplinkinių požiūris į ją. Žinoma, tai normalu, juk nėštumas - ypatingas...

Besilaukiančioms moterims yra atliekama įvairių tyrimų, skirtų įvertinti mamos ir kūdikio sveikatai. Vieni jų – tyrimai dėl vaisiaus...

Nėštumo testui parodžius teigiamą rezultatą apima begalinis džiaugsmas, kuriuo tiesiog privalu pasidalinti su brangiausiais žmonėmis...

Rašyti komentarą

 
Eglė
2009-01-03 07:34:03
Kokia gera mintis- nusifotografuoti prie Kalėdinės eglutės ir nuotrauką užrašyti mažyliui. Ačiū!
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (175)
urte