Vaikai > Ugdymas > Ką ikimokyklinukas...
 

Ką ikimokyklinukas turėtų žinoti apie šiukšles ir triukšmą?


2008 12 09 | Autorius: D. Trinkūnienė, vaikų lopšelio- darželio „ Varpelis‘‘ vyr. auklėtoja
 

2005m. Jungtinės Tautos paskelbė 2007, 2008, 2009 metus Tarptautiniais Planetos Žemės metais. Žemė mums vienintelė ir nepakartojama. Kiekvienas esame žemės vaikas ir gyvendami joje turime elgtis taip, kad ateinančioms kartoms paliktume ją gražesnę, negu radome gimdami. Ar turime teisę ateinančioms kartoms palikti užterštą orą ir vandenį, išdžiūvusius, sunaikintus miškus, apnuodytą dirvožemį? Suaugę ir vaikai nuo mažų dienų turi mokytis sugyventi su gamta, padėti ją saugoti, tausoti, rūpintis.

 

Augdami vaikai ne tik pratinasi atlikti įvairius veiksmus, ne tik mokosi matyti pasaulį, protauti. Jie taip pat įsidėmi, kas yra gerai, o kas blogai, įpranta versti savo norus paklusti būtinumui, įsimena žmonių elgesio taisykles.


Augdami vaikai prisitaiko prie aplinkos, nejučiomis perima daugelį savo tėvų, auklėtojų, mokytojų manierų, pradeda daug kur elgtis ir galvoti taip kaip suaugusieji, kurie būna šalia jų.


Suaugusieji, pamatę blogus vaikų įpročius turėtų savikritiškai pažvelgti į save ir pasitikrinti, ar visda elgiasi nepriekaištaingai. Juk kiekvienas iš mūsų esame matę, kaip tėvelis, eidamas gatve su vaiku numeta ant tako cigaretės nuorūką ar mamytė, nulupusi bananą, žievelę meta ne į šiukšlių dėžę, o tiesiai „po kojomis“. Aišku, kad tokių tėvų vaikas retai kada ieškos šiukšliadėžės gatvėje, miško aikštelėje ar parke.

 

Kiekvienas norime, kad aplinkui būtų švaru, tvarkinga, bet ar mes savo darbu, elgesiu kuriame švarią aplinką? Suaugusieji turi ugdyti vaikų požiūrį į gamtą, kaip į gybybės formą, kuriai reikalinga švara, tvarka ir ramybė. Gamta žmogui- poilsio, energijos ir sveikatos šaltinis.

 

>> 2 psl.
Puslapis 1 iš 3 >> Kitas

 
Taip pat skaitykite
Vaikai tėvams dažnai užduoda begalę klausimų. Pasak fizikos mokytojos Rigondos Skorulskienės, šiandien jau nesvarbu, jei tėvai...

Mūsų pasaulis yra kupinas įdomubių, kurios žavi tiek mus, tiek ir mūsų mažylius. Parinkome šiek tiek įdomių, nesudėtingų faktų,...

Jungtinėse Amerikos Valstijose vykdyta mokytojų apklausa atskleidė, kad 82 procentai jų socialinį tinklą „Facebook“ per savaitę...

Jungtinėse Amerikos Valstijose „Pearson“ atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 15-19 metų šios šalies moksleiviai,...

Rašyti komentarą

 
kamile
2010-05-28 18:51:19
musu darzelyje buvo vykdomas projektas "Be svaros nera tvarkos".Tai buvo prasmingi metai musu maziesiems.
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (148)
Vilius