Vaikai > Vaiko priežiūra > Seime atšvęstas...
 

Seime atšvęstas Jungtinių Tautų Vaiko Teisių konvencijos gimtadienis


2008 11 20 | Šaltinis: TV3 informacija
 

Lapkričio 19 dieną Lietuvos Respublikos Seime įvyko speciali konferencija Jungtinių Tautų Vaiko Teisių konvencijos devynioliktam gimtadieniui pažymėti. Šio renginio tikslas – atkreipti LR Seimo narių dėmesį į vaikų gyvenimą globos namuose. Vaikai yra mūsų šalies ateitis, todėl rūpintis jais privalome šiandien. Jungtinių Tautų Vaiko Teisių konvencija – vienas svarbiausių tarptautinių dokumentų, nuosekliai, išsamiai kalbančių apie vaiko teises bei jų užtikrinimą. Šeštus metus TV3 televizijos ir SEB banko rengiama „Išsipildymo akcija“ šiemet daug dėmesio skiria ne tik materialinei paramai, bet ir psichologinei pagalbai vaikams užtikrinti.

„Kartais nori pasakyti tiek daug ir žodžių pritrūksta. Mes esame be galo dėkingi gražia tradicija tapusiai „Išsipildymo akcijai“ už tai, kad ji kasmet rūpinasi vaikais, jų įvaikinimu, materialine gerove. Šiemet labai svarbi akcijoje – psichologinė pagalba vaikams. Apskritai vaikų globos namai tikrai atrodo geriau nei prieš trejus metus. Padėtis pasikeitė – vaikai gyvena geriau, švariau, šilčiau. Bet artumo ir žmogiško bendravimo jiems vis dar labai trūksta. Ne taip seniai teko lankytis Azerbaidžiane ir Ukrainoje. Ten vaikučių gyvenimo sąlygos tikrai prastesnės nei pas mus, tačiau jų ryšio su socialiniais darbuotojais mes galime tik pavydėti. Vaikai visada šalia, uždavinėja daug klausimų, nepalieka tavęs, ima už rankos, įsikimba į sijoną“, – pasakoja vaikų teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė.

Konferencijoje dalyvavęs Seimo narys Petras Auštrevičius siūlo susirūpinti ir dėmesį skirti ne tik vienai grupei, bet tos grupės kiekvienam individui.

„Svarbu turėti tikslus ir jų siekti. Reikia kalbėti atvirai, klausti ir laukti vaikų atsakymo. Vaikai yra mūsų valstybės nariai ir mūsų ateitis. Jeigu apie tai kalbėdami, bandydami ką nors daryti, pakeisti, artimiausiu metu nepajusime pokyčių, tai šie susitikimai yra veltui“, – sako susirūpinęs liūdna Lietuvos vaikų globos namų padėtimi P. Auštrevičius.

Vaikų mylima Nomeda vos sulaikydama ašaras kalba apie tai, kaip viskas užstringa siauruose biurokratijos koridoriuose ir vaikams padėti darosi vis sunkiau.

„Padėtis tikrai nėra gera. Tos vaikų teisės tik popieriuje surašytos, o ar jie žino į ką reikėtų kreiptis, kai jų nepaisoma, kai teisės yra pažeidžiamos? Per kelerius metus, kol įstatymai stringa tarp valdininkų kabinetų ir ministerijų, vieno konkretaus vaiko gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis. Jo asmenybė per tiek laiko susiformuoja“, – apie dabartinę padėtį Lietuvos vaikų globos namuose pasakoja „Išsipildymo akcijos“ globėja Nomeda.

 
Tradicinė TV3 ir SEB „Išsipildymo akcija 2008“ ir šiemet skatina geros valios žmones aukoti, pagal galimybes priimti į šeimą naujus narius ar kitais gražiais darbais padėti vaikų globos namų auklėtiniams. Tik visų mūsų bendromis pastangomis galima padėti jiems gyventi gražiau, šviesiau, geriau.


 
Taip pat skaitykite
Parinkti tinkamus drabužius vaikui atvėsus orams – sudėtinga užduotis, kadangi mažiesiems net ir šaltuoju laikotarpiu lauke rūpi...

Kūdikius auginančios šeimos didžiausia vertybe ir prabanga įvardija miegą... Tiek keletą papildomų mamos ir tėčio miego...

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto...

Nuo šiol prekybos tinklas „Lidl“, skirdamas itin didelį dėmesį jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus, siūlys įsigyti...

Rašyti komentarą

 
 
 
 

 
Šiandien gimtadienius švenčia (176)